آخرین اخبار از حداقل دستمزد سال 99 – تجارتنیوز

جلسه تعیین حداقل دستمزد در ایران بهطور معمول ماراتنی طولانی است. علیرغم تلاش نمایندگان کارگری برای متقاعد کردن کارفرمایان، به دلیل اختلاف شدید در خصوص اعمال افزایش دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومان روی پایه حقوق کارگران جلسه دستمزد به رأی گیری اعضا کشیده شد و در نهایت با توجه به ترکیب شورای عالی کار، افزایش پایه حقوق کارگران ۲۱ درصد تصویب شد. این در حالی بود که تشکلهای مستقل کارگری و اقتصاددانان مستقل هزینه معیشت خانوار را هفت میلیون تومان اعلام کرده بودند. چون برای سیاستمدار بسیار آسان است که یک رقم را اعلام کند؛ چرا که برای او هزینهای ندارد.

باشگاه خبرنگاران جوان – بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون روابط ایران و بلیت هواپیما پرداخته است. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۲ دی به نمایش درآمده، مشاهده کنید. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۲۵ دی به نمایش درآمده، مشاهده کنید. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۱۹ دی به نمایش درآمده، مشاهده کنید. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۶ دی به نمایش درآمده، مشاهده کنید. در تابستان تورم فصلی با جهشی بی سابقه به 21 درصد رسید، به عبارت دیگر بهای کالا و خدمات در تابستان 99 نسبت به فصلی قبلی بالغ بر 21.6 درصد افزایش داشته است.

خادمی، با اشاره شتاب تورم و کاهش ارزش واقعی پول ملی گفت: شورای عالی کار روز ۲۸ اسفند حداقل دستمزد سال ۹۸ را به اتفاق آراء یک میلیون و ۵۱۶ هزار و ۸۸۲ تومان تعیین کرد. تورم نقطه به نقطه زمستان 99 بر مبنای شاخص قیمت تولید کننده بالغ بر 67 درصد به ثبت رسیده است. اردلان محمدپور روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: شهرستان مهاباد با ثبت این میزان بارش در ۲۴ ساعت گذشته پس از شهرهای پیرانشهر با ۷۵، سردشت با ۵۷ و اشنویه با ۴۸ سانتی متر بیشترین میزان بارش را در آذربایجان غربی به خود اختصاص داده است. بر این اساس حدود 14 میلیون کارگر و افراد مشمول قانون کار چشم به راه تعیین نرخی هستند که از سوی شورای عالی کار ارائه میشود.

همچنین، حداقل حقوق و مزایای مستمر شاغلین دستگاههای اجرایی مشمول قانون مدیریت خدمات کشوری به استثنای مشمولین قانون نظام هماهنگی پرداخت کارکنان دولت در سال 1399 به میزان ۱۷ میلیون و ۹۷۴ هزار و ۵۰۰ ریال و حداکثر حقوق و مزایای مستمر این قبیل کارکنان به میزان هفت برابر حداقل حقوق مذکور در این بند تعیین میشود. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۴ دی به نمایش درآمده، مشاهده کنید. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۱۸ دی به نمایش درآمده، مشاهده کنید.

باشگاه خبرنگاران جوان – بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون جنگ یمن و ویروس کرونا پرداخته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون ویروس اومیکرون و نرم آفزار مسیریابی داخلی پرداخته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون شهادت حضرت زهرا (س) و مجلس شورای اسلامی پرداخته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون اورژانس و جنگ فیفا و یوفا پرداخته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون لیگ برتر فوتبال و افزایش ظرفیت پزشکی پرداخته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون جام حذفی و واکسن کرونا پرداخته است.

در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۸ دی به نمایش درآمده، مشاهده کنید. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۲۹ دی به نمایش درآمده، مشاهده کنید. نوبخت افزود: بنابراین همه ویژگیها برای بودجه متفاوت سال ۹۹ وجود دارد با این تفاوت که بودجه سال آینده در دو بخش به مجلس میرود، بودجه شرکتها و بانکها ۱۵ آبان و بودجه عمومی در ۱۵ آذر به مجلس ارسال خواهد شد. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۲۹ آذر به نمایش درآمده، مشاهده کنید.

در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۳۰ آذر به نمایش درآمده، مشاهده کنید. در ادامه میتوانید سوژههایی را که در پخش تلویزیونی ۶ بهمن به نمایش درآمده، مشاهده کنید.

بعضی ها فکر می کنند اگر پایه سنواتی پایین آمد از سایر سطوح کم شده که به هیچ عنوان اینگونه نیست. قراردادهای کاری که به شکل موقت و غیر دائمی، منعقد می شوند از جهت این که کارفرما این حق را دارد که بعد از اتمام مدت زمان قرارداد، دیگر اقدامی برای تمدید آن نکند، کارمند یا فرد کارگر لزومی ندارد نگران قوانین و شرایط فسخ قرارداد و ترک کار باشد. مواهب این شرایط برای کارگر بیشتر است و همزمان برای کارفرما نیز منافع بیشتری وجود دارد و همچنین برای سرمایهگذار و مصرفکننده و حتی مالیاتدهندگان مفید و مناسب است». این در حالی است که جلسات تعیین دستمزد نیز از حاشیه به دور نبوده و مشکلات مخصوص به خود را دارد.

در تابستان و پاییز 99 نیز به ترتیب تورم 39.8 و 58.8 درصد بر آورد شده است، و همانگونه که گفته شد در زمستان نیز بالاترین تورم دهه 90 رقم خورد. عضو کمیسیون تلفیق بودجه سال 99 اظهار داشت: علاوه بر این بر اساس مصوبه کمیسیون تلفیق معلمانی هم که حقوق آنها کمتر از ۵۰ درصد فوقالعاده شغل ماده ۱۰ قانون مدیریت خدمات کشوری باشد شامل حداقل حقوق ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خواهد شد و اعضای کمیسیون تلفیق بر اجرای رتبهبندی معلمان تأکید کردند. 6- نظر به اینکه در دستورالعمل ثبتنامی ارسالی به کلیه دانشگاهها و موسسات پذیرنده دانشجو در آزمون ورودی دورههای کارشناسی ارشد ناپیوسته سال 1398 ابلاغ گردیده است تا از پذیرفته شدگانی که دارای مغایرت معدل (معدل مندرج در مدرک تحصیلی آنان کمتر از معدل اعلام شده در اطلاعات ارسالی از طرف داوطلبان به این سازمان باشد) میباشند، صرفاً ثبتنام موقت و مشروط بعمل آید، لذا ضرورت دارد این دسته از پذیرفته شدگان به دانشگاه محل قبولی خود مراجعه نموده و مدارک لازم مندرج در این اطلاعیه را به آنجا ارائه نمایند تا ثبتنام موقت از آنان بعمل آمده و بررسی لازم در مدارک و مستندات ارائه شده صورت گیرد.

باشگاه خبرنگاران جوان – بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون اخبار جعلی و نسخه نویسی پرداخته است. به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، بخش خبری مجله خبری به موضوعات مختلفی چون تیم اقتصادی دولت و امتحانات حضوری پرداخته است.