آخرین اخبار «کابینه رئیسی

دوستی آن ها حتی قبل از این که ترامپ و کلینتون وارد رقابت های انتخاباتی شوند نیز مشهود بود. آکاایران: بیوگرافی ایوانکا ترامپ Ivanka Trump دختر دونالد ترامپ رئیس جمهور فعلی امریکا است او متولد ۳۰ اکتبر ۱۹۸۱ (۸ آبان ۱۳۶۰) میباشد. مونیرا میرزا در نامه ای بسیار شدید الحن و منتقدانه به نخست وزیر نوشت بوریس جانسون “اتهامی سخیف ” به رهبر حزب کارگر وارد کرده است. با اینکه گفتم کاری بسیار مهم و فوری با وزیر دارم، رئیس اداره دبیرخانه که مترجمی قراردادی بود و پس از انقلاب به عضویت کمیته پاکسازی و ریاست رسیده بود گفت اگر کاری دارید تلگراف بزنید.

مک کنزی افزود: “بر این باور نیستم زمان با ما یار باشد. باید سریعا کاری انجام دهیم. ” سخنگوی مک کنزی از اظهارنظر در این باره خودداری کرد. غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفتگو با نامه نیوز درباره عملکرد 6 ماه نخست دولت سیزدهم گفت: این دولت واقعا بدون برنامه آمد و تاکنون ما یک صفحه از برنامه 8 هزار صفحه ای آن را ندیدیم، این مسئله هم به عدم وجود تحزب در کشور بر می گردد.

علاوه بر این تا به حال با اهدای یک میلیون یورو از محل صندوق امداد بحران های خارجی به UNICEF ایران و همچنین 250 هزار یورو از طریق سازمان جهانی بهداشت، از ایران حمایت بعمل آمده است. وی معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی جوانان (۲۰۰۵-۲۰۰۹) در کابینه اول احمدی نژاد بود. یعنی محیط به سازمان و دولتی که تقاضاهای محیط را برآورده میسازد، منابع میدهد و در غیر این صورت آن را دچار فقر میکند، او را وادار میکند دست به رقابت بزند، ساختار و فرایندش را بازمهندسی کند.

اوایل امسال خبرهایی در مورد راهاندازی این شبکه منتشر شد اما چیزی نبود جز وبلاگی به نام «از روی میز دونالد جی ترامپ» که دیدگاههایش را در آن منتشر میکرد و طرفدارانش از طریق ایمیل یا پیامک از آن خبردار میشدند. کابینه سانا مارین، نخست وزیر ۳۴ ساله فنلاند دارای ۱۱ وزیر زن است و تنها ۷ کرسی وزارت دولت این کشور در اختیار مردان قرار گرفته است.

بررسی نقش زنان در عرصه سیاست و مدیریت کلان کشورها نشان میدهد که آنها موفق شدهاند در تعدادی از کشورهای اروپایی و آمریکای مرکزی و جنوبی تعداد بالایی از کرسیهای وزارت را تصاحب کنند.

اکثر امور اجرایی و تصمیم گیریهای سیاسی روآندا به عنوان یکی از کوچکترین کشورهای آفریقای مرکزی نیز در اختیار زنان است. نیکاراگوئه به عنوان یکی از بزرگترین کشورهای آمریکای مرکزی نخستین کشور غیر اروپایی است که در آن زنان توانستهاند، اکثریت دولت را در اختیار بگیرند. از طرفی استعفای «جک دویل» مدیر ارتباطات، از دولت بوریس جانسون که نامش در فهرست شرکت کنندگان جشنهای نخست وزیر است که اکنون در جریان تحقیقات پلیس قرار دارد، انتقادات گسترده ای را به دنبال داشته است چرا که منتقدان، وی را به دلیل انکار چنین دورهمیهایی در «داونینگ استریت» و همچنین اصرار بر اجرای قوانین محدودیتی کرونا در آن مقطع زمانی مقصر می دانند.

وی در سال ۱۳۵۸ به عضویت ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد و دوره کارشناسی را در دانشکده افسری امام علی(ع)، دوره دافوس را در دانشگاه فرماندهی و ستاد آجا و دوره دکتری مدیریت دفاعی را در دانشگاه عالی دفاع ملی طی نموده است. براساس شایعات جدید نیاکان بایدن در دوره احمدشاه در آذربایجان و کردستان به تجارت جو مشغول بوده اند.به نحوی که آنها جو را از شهر مادری اش مرند خریده و در شهر پدری اش پیرانشهر برای دامداران می فروخته است.

وی هر دو دوره آموزش حوزوی را گذرانده و فوق لیسانس حقوق بین الملل را از دانشگاه آزاد اسلامی در تهران گرفته است. با این اوصاف استعفاهایی از این دست موقعیت بوریس جانسون را آنچنان متزلزل نمی کند، او تنها با اجبار نامه ۵۴ نماینده محافظه کار باید به جلسه رای اعتماد برود و پس از آن اکثریت نمایندگان «توری» در پارلمان باید علیه وی رای دهند. حداقل روزنامهها و سایتهای اصولگرا چندان به آن نپرداختند!

اصطلاحی که از ناحیه شما استفاده و به کار برده شد (استراتژی تاب آوری)، سیاست یا اصطلاح استفاده شدهای در دولت نیست. از میان ۱۵ کرسی وزارت ۱۰ کرسی به زنان تعلق گرفته تا ۶۶.۷ درصد قدرت اجرایی و تصمیمگیری دولت اسپانیا در اختیار زنان باشد. در حال حاضر، ۱۰ تن از وزراء کابینه ۱۷ نفری این کشور(معادل ۵۸.۸ درصد) زن هستند.

زنان در آغاز سال ۲۰۲۰ با جلب اعتماد سیاسی بالا و کسب قدرت اجرایی توانستهاند در ۱۰ کشور جهان بیش از ۵۰ درصد اعضاء کابینه دولتها را به خود اختصاص دهند. بدین ترتیب به نظر می رسد حدود دهها نفر از نمایندگان این حزب خواستار برگزاری جلسه عمومی برای کسب رای اعتماد نخست وزیر باشند. پرو دومین کشور آمریکای جنوبی است که زنان در آن بالاترین اعتماد سیاسی و اجرایی را جلب کردهاند.

این نامه محرمانه است و تعداد امضا کنندگان آن محرمانه می ماند. دولت این کشور متشکل از ۱۱ وزیر زن در مقابل ۹ وزیر مرد است و اکثریت کابینه پرو(۵۵ درصد) در اختیار زنان باشد. دولت کنونی کلمبیا به عنوان چهارمین کشور بزرگ آمریکای جنوبی، دارای ۱۱ وزیر زن است که معادل ۵۷.۹ درصد کابینه ۱۹ نفری این کشور به شمار میرود. این فعال سیاسی با اشاره به مواضع گذشته منتقدان و مخالفان برجام اظهار کرد: کسانی که برجام را متعفن می خواندند، با واقعیت های کشور در این 6 ماه آشنا شدند و آنقدر جلو رفتند که پیشنهاد مذاکره مستقیم با آمریکا را مطرح می کنند.

منتقدان این رئیسجمهور آمریکا از او نه بهخاطر کوتاهی در اجرای این برنامه “بدون صدمه دیدن فردی” بلکه به خاطر زیر پا گذاشتن قولش مبنی بر اینکه آمریکاییها را در افغانستان جا نگذارد و موارد دیگر، انتقاد میکنند. این مدرسه در نهایت در سال ۱۳۱۳ با تأسیس دانشکده پزشکی دانشگاه تهران در این دانشکده ادغام شد.

اکثریت دولت فرانسه با نسبت ۵۲.۹ درصدی نیز در اختیار وزراء زن است. رئیس جمهور در جلسه هیئت دولت به معاون اول خود دستور تشکیل کار گروهی متشکل از وزرا و مقامات اجرایی مرتبط دادند و تاکید کردند که از جامعه نخبگانی مرتبط اعم از جامعه دانشگاهی یا اهالی صنعت، معدن و کشاورزی نیز در این کارگروه دعوت شود، زیرا ممکن است آنها ایدهها و همفکریهایی در این حوزه داشته باشند.

این اظهارات در حالی مطرح میشود که جو بایدن از زمان ورودش به عرصه انتخابات نیز هر چند سخن از بازگشت به برجام به میان آورده است اما از طرفی نیز همواره به این نکته تاکید داشت که بنا نیست این برجام به معنای همان برجامی باشد که پیشتر در دوران اوباما به ثمر نشسته بود.

  • دو قطعه عکس4*3زمینه سفید، تمام رخ
  • نام وزارت خانه در تهران : وزارت جهاد سازندگی
  • پسزمینهی روشن و یکدست (پسزمینهی سفید)
  • واقعیات جدید و متفاوت با دوران اوباما
  • همیشه خوب است که دستکم گرفته شوی
  • کارت ملی
  • دانمارک: سفارت کانادا در کپنهاگن

ایالات متحده متعهد است از منابع و بستر بین المللی خود برای حمایت از این صداها، گوش فرادادن به آنها، و مشارکت برای پیدا کردن راه هایی برای حفظ و ارتقاء کرامت انسانی در سراسر جهان استفاده کند. فنلاند جوانترین نخست وزیر جهان را دارد. دفاتر وک کانادا معمولا در نزدیکی سفارت کانادا هستند و به همین دلیل مراجعین تفاوتی میان سفارت کانادا و دفتر وک احساس نمیکنند، ولی امکان دارد در برخی از شهرهای جهان دفاتر وک خارج از محدوده سفارت باشند.

دولت سیزدهم نیز از این امر مستثنی نیست اما این روزها شاهد آن هستیم که برخی سیاسیون در نمره دهی به دولت خیلی تعجیل می کنند. بابایی کارنامی به خبرنگار خبرآنلاین گفت: این بحث، جز بحثهای داخلی بوده و من توضیحی درباره آن ندارم.

حالت افراطی این رویکرد، باور شدید به «کوچک زیباست» است. دولت برای آنها برنامه اجرا کرد و ثبات نسبی که در بازار ارز ایجاد شده است را میبینید. برنامه دولت ایجاد ثبات در بازارهای اقتصادی است تا برنامه ریزان و فعالان اقتصادی بخش خصوصی بتوانند فعالیت خود را با پیش بینی لازم طراحی و اجرا کنند. اول باید این مسائل را به ثبات برسانیم و بعد حمایتهای لازم را انجام دهیم که بخش خصوصی و غیر دولتی و بدنه مردم هم بتوانند فعال شوند.

نماینده مردم قصرشیرین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متأسفانه امروز بعضی از روستاهای ما فاقد حتی یک توپ فوتبال هستند، خطاب به وزیر پیشنهادی ورزش و جوانان متذکر شد: شما ایثارگر، رزمنده دفاع مقدس و غیرسیاسی هستید و ما اطمینان داریم که به کمک خدای متعال میتوانیم مسیر ورزش را دنبال کرده و آن را به جایگاه مناسبی برسانیم.