آموزش طراحی سایت – از 0 تا 100 به همراه فیلم های رایگان

ما در این مقاله از مجله کاپریلا شرح جامعی از سیستم مدیریت محتوا (CMS) را آوردیم. اما پیچیدگی های خاص خود را دارد. اما پایگاه داده MySQL به دلیل رایگان و در دسترس بودن آن بیشترین استفاده را در بین توسعهدهندگان PHP دارد. به وضوح میتوانیم به شما بگوییم که Yii به دلیل سهولت در تنظیم، میدرخشد.

به همین دلیل هم شما میتوانید در صورت داشتن هر گونه وب سایت فروشگاهی یا غیر فروشگاهی از وردپرس برای مدیریت بهتر محتوا کمک بگیرید. برای دریافت مشاوره و کسب بهترین مسیر برای طراحی سایت با ما در ارتباط باشید. اما اگر جزو کسانی هستید که برای یادگیری به حضور فیزیکی یا مجازی یک استاد و تعامل با او نیاز دارید، پیشنهاد میکنیم در دوره PHP شرکت کنید تا بهترین نتیجه را به دست آورید. گزینه های CMS زیادی در دسترس است ، به این معنی که ممکن است در انتخاب بهترین CMS برای نیازهای خود تلاش کنید.

در سال های اخیر با شمار زیادی از شما عزیزان گفتگو های صمیمی و طولانی داشته ایم و متشکریم که افتخار این همراهی را به ما داده اید. برای کاربران ایرانی هم افزونههای زیادی ترجمه شده که نسبت به سایر سیستمهای مدیریت محتوا تعداد قابل ملاحظهای است. با دانستن زبان انگلیسی شما حتی میتوانید با سایر برنامه نویسان دنیا به طور شخصی مکاتبه داشته باشید و از تجربیات آنها استفاده کنید. به طور کلی بدون CMS یا باید نقشه سایت خود را به صورت دستی بنویسید که اکثر مردم حتی نمیدانند چگونه این کار را انجام دهند یا باید منتظر بمانید تا گوگل در نهایت متوجه شود که صفحه شما وجود دارد.

به صورت پیش فرض می توانید برای شاخه “خانه”بی نهایت زیر شاخه داشته باشید. در این صورت برای ارتباط با سمت کاربر مشکلی نخواهید داشت. بعلاوه، این پلتفرم دارای اسناد عالی است، به این معنی که در یادگیری اصول اولیه خیلی مشکلی نخواهید داشت. برای درک بهتر الگوی طراحی MVC یک اتومبیل را تصور کنید؛ این اتومبیل دارای شیشههای جلو است که راننده از طریق آن جلوی خود را میبیند و بسته به آن چه که مشاهده میکند، سرعت گرفته یا ترمز میگیرد. جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپتنویسی شیءگراست که از آن میتوانید برای ساخت سایتهای تعاملی و پویا استفاده کنید.

زمانی که شما با استفاده از زبان سی شارپ اقدام به ساخت اپلیکیشنی در محیط کدنویسی زامارین می کنید، دیگر نیازی به تغییر یا بازنویسی آن (مثلاً به زبان جاوا و…) جهت استفاده در دیگر پلت فرم ها ندارید. دقت کنید دقت کنید شما تا زمانی که کار با وردپرس و مدیریت وردپرس را تا حد قابل قبولی یاد نگرفته اید مانند طریقه گزاشتن مطلب در سایت وردپرسی ، نصب قالب یا نصب افزونه و آشنایی جزیی با مفاهیم هاست و دامنه.

این پشتیبانی تا چه زمانی ادامه دارد؟ تعدادی از خدمات ما تخصصی تر هستند که در ادامه آمده اند. تأیید هویت، دسترسیهای کاربران، پرداخت و صورتحساب، کنسول Artisan، کش (cache) و غیره از جمله سرویسهایی هستند که میتوانید از آنها بهرهمند شوید. PHP کراس پلتفرم است؛ این بدان معناست که میتوانید برنامه خود را روی انواع سیستمعاملها مانند ویندوز، لینوکس، Mac OS و غیره مستقر کنید. PHP MVC یک الگوی طراحی اپلیکیشن است که دادههای اپلیکیشن و منطق کسبوکاری (مدل) را از ارائه (نما) جدا میکند.

برای این کار تنها به یک تجزیهکننده (parser) نیاز دارید. یکی از مهمترین تصمیمات در این زمینه، انتخاب میان طراحی سایت با وردپرس یا کدنویسی است. HTML & CSS به طراحی ظاهر کلی و نمای سایت کمک میکنند. با کمک PHP میتوانید ایمیل ارسال کنید یا اپلیکیشنهای ایمیل بسازید. بلکه میتوانید بهراحتی با انتخاب چند دکمه، نهتنها تصویر بلکه مقالات و صفحات جدیدی در سایت بسازید.

ایجاد وب سایت های پویای PHP یکی از کاربردهای این زبان اسکریپتی است. از PHP میتوان برای ایجاد وب اپلیکیشنهای گوناگون مانند شبکههای اجتماعی (فیسبوک و Digg)، بلاگها (وردپرس و جوملا)، وبسایتهای تجارت الکترونیک (OpenCart، Magento و غیره) استفاده کرد. البته هنوز هم شما میتوانید از سایر سیستمهای مدیریت پایگاه داده مانند Postgres، Oracle، MS SQL Server و غیره استفاده کنید. رتبه بندی سایت مهمترین عامل در ارتقا و پیشرفت مجموعه ها است زیرا درصد بسیار بالایی از کاربران، صرفاً به بازدید صفحه اول گوگل و سایر موتورهای جستجو در حیطه سرچ خود می پردازند. اگر بخواهیم به زبان سادهتر بیان کنیم یعنی اگر شخصی برای مثال خرید گوشی سامسونگ را در گوگل جستجو کرد سایت شما در نتایج اولیه ببیند.

بررسی و تجزیه و تحلیل سایت میتواند شما را به اهداف راه اندازی سایت تان نزدیک کند و فروش و کسب و کارتان را بهبود ببخشد. با استفاده از تکنیک های سئو شما میتوانید سایت خود را در نتایج گوگل به رتبه های اول نزدیک کنید. سایت ها با توجه به امکانیتی که دارن هزینشون مشخص میشه . XAMPP از دیگر وب سرورهای رایگان و محبوبی است که بدین منظور استفاده میشود.

لاراول یک فریمورک مبتنی بر معماری MVC است که بهصورت رایگان و منبع باز در اختیار برنامهنویسان PHP قرار گرفته است. دلیلهای متفاوتی برای محبوبیت این سیستم مدیریت محتوا وجود دارد که مهمترین آنها، رایگان بودن آن میباشد. ساخت انیمیشنهای جذاب، دکمهها و منوهای خاص و غیره از جمله کاربردهای این زبان فوقالعاده است که به طراحی سایت کمک میکند. شیءگرایی در PHP یک نوع اصل زبان برنامهنویسی است که به PHP5 اضافه شده و به ساخت وب اپلیکیشنهای پیچیده و قابلاستفاده مجدد کمک میکند. تبدیل شدن به یک برنامهنویس PHP شرایط نسبتاً سادهای دارد. به طور متوسط حقوق یک برنامهنویس بسته به تسلط و حرفهای بودن آن از 3 میلیون تومان به بالا شروع میشود.

چگونه یک برنامهنویس PHP شوید؟ هرکدام از این قسمتها مسئول رسیدگی به جنبههای مختلف توسعه یک برنامه هستند. برای اینکه کدنویس شوید، باید بتوانید با زبان های برنامه نویسی مختلف مثل پایتون، جاوا، سی و غیره کد بنویسید. شما میتوانید اسکریپتهای PHP را برای انجام عملیات مختلف روی هر دستگاهی بنویسید. برخی از برنامه نویسان PHP تمایل دارند کد نویسی وب سایت را با استفاده از اسکریپت ها و کتابخانه های آماده انجام دهند و برخی دیگر کد نویسی وب سایت را از پایه انجام می دهند. این کار میتواند همزمان با توسعه وب در ایجاد یک وبسایت ایستا یا پویا انجام شود.

PHP یک پشتیبانی مشترک برای کارکردن با MySQL ایجاد کرده است. فریمورکها مجموعهای از کتابخانهها، دیزاین پترنها، قوانین و استانداردهای کدنویسی هستند که در قالب یک چارچوب نرمافزاری در اختیار برنامهنویسان و توسعه دهندگان قرار میگیرند. اگر شما می خواهید، در زمینه طراحی سایت فعالیت کنید و یک طراح سایت شوید، ولی نمی دانید از کجا شروع کنید، بهتر است که بگوییم نترسید! به طوریکه بعد از نصب وردپرس شما تنها کافیست با زدن یک کلیک زبان آن را بر روی فارسی تنظیم کنیم.