آیتالله صافی گلپایگانی امین امام و سالها رکن اصلی شورای نگهبان بودند

تهران- ایرنا- «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش که سوم اسفند ماه ۱۳۹۸ به تهران سفر کرد ضمن ملاقات با «حسن روحانی» رییسجمهوری و «محمدجواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، هدف از ماموریتش در این سفر را تلاش برای حفظ برجام و کمک به کاهش تنشها از طریق گفتوگو بیان کرد. سوبراهمانیام جایشانکار، وزیر امور خارجه هند امروز وارد ایران خواهد شد و با محمدجواد ظریف ، وزیر خارجه کشورمان دیداری خواهد داشت.

  • جهاد اکبر
  • سؤال: بر اساس اصل ۸۸ قانون اساسی
  • پنالتی از دست رفته رونالدو مقابل میدلزبرو
  • مایلی کهن علت عدم دعوت از پاشازاده را گفت

وزیر امور خارجه اتریش همچنین دیداری با «علی لاریجانی» رییس مجلس شورای اسلامی داشت که اصلیترین محور بحث آنها هم توافق هستهای بود. همچنین در سال ۹۸ به عنوان معاون امور بینالملل و رئیس ستاد حقوق بشر قوه قضاییه منصوب شد. بدین منظور «الکساندر شالنبرگ» وزیر امور خارجه اتریش چند روز پس از دیدار با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا و وزیر امورخارجه آلمان در اسفندماه ۹۸ به تهران سفر کرد. لاپید درباره همکاری با اروپاییها به روزنامه ولت آلمان گفت: «ما همان هدفی را دنبال میکنیم که شرکایمان در اروپا به دنبال آن هستند.

محاکمه قطب زاده از 21 مرداد 1361 با این اتهامات آغاز شد: قیام علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، رهبری شبکه براندازی به نام نجات انقلاب اسلامی ، همکاری با ضد انقلابیون و مفسدین جنگل های شمال و مطلع بودن از وقایع آمل ، درخواست کمک از قشقایی ها برای براندازی، اعزام نماینده به خارج برای دریافت اسلحه ، گرفتن کمک مالی و اطلاعاتی از دشمنان جمهوری اسلامی. مهم ترین اقدام دوران وزارت او شایعه باز پس گرفتن شاه از پاناما برای پایان ماجرای گروگان ها بود. دیگری قبول قطعنامه 598شورای امنیت سازمان ملل و پایان جنگ ایران وعراق و سومی ماجرای رستوران میکونوس که روابط ایران و اروپا را دستخوش بحران بی سابقه ای کرد به گونه ای که روزی که ولایتی وزارت خارجه را ترک می کرد سفیران 15 کشور اروپایی در تهران نبودند. از سوابق شغلی حسین امیر عبداللهیان میتوان به معاون عربی و آفریقایی وزارت امور خارجه، مدیر کل خلیج فارس و خاورمیانه، سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور بحرین، معاون مدیر کل خلیج فارس و رئیس ستاد ویژه عراق در وزارت امور خارجه و معاون سفارت جمهوری اسلامی ایران در بغداد، مشاور وزیر امورخارجه در سال ۹۵ اشاره کرد.

صالحی بعد از پیروزی روحانی ، کوشید بخشی از ضعف دوران وزارت را با تحرک و فعالیت در انتقال پیام های تبریک رهبران خارجی پس از انتخاب حسن روحانی و تدارک میزبانی از میهمانان ویژه مراسم تحلیف رییس جمهور منتخب جبران کند. گرچه تلقی چنین وظیفه ای از روی حسن نیت هم باشد، از نظر منطق عدالت اجتماعی در حکومت توجیهی ندارد و به مبانی مردم سالاری لطمه می زند. تنها یک هفته دیگر احمدی نژاد دولت را به حسن روحانی تحویل خواهد داد و قابل پیش بینی است که خبرنگاران به مصداق« الوعده وفا» سراغ آقای متکی بروند. علی اکبر صالحی دانش آموخته دانشگاه بیروت بود و از حیث تبار خانوادگی و شخصیت علمی از دیگر وزیران دولت احمدی نژاد قابل تمایز است. 2. دوکتور عبدالله عبدالله هم دوکتور طب بوده و بخوبی توانسته بود این پست را به پیش ببرد. «رابرت دوسی» وزیر امور خارجه توگو که به تهران سفر کرده، پیش از ظهر سهشنبه پنجم بهمن ماه با حضور در محل وزارت امور خارجه با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه دیدار و گفتوگو کرد.

اگر ایرانیها متوجه شوند که دنیا قصد جدی برای مهار آنها ندارد، به سمت تولید بمب پیش میروند. نکتهای که باید در اینجا به آن اشاره شود این است که تعصب و کوتهفکری باعث ریختن خون پیروان ادیان دیگر میشود وگرنه از نظر مولانا جوهر همهی ادیان الهی یکی است و اگر شخص دچار بیماری دوبینی نباشد، آنها را یکی خواهد دید.

و در آغاز قرن نهم هجری، تهران ناحیهای پهناور و بدون دیوار بوده است؛ به طوری که کلاویخو (فرستاده پادشاه اسپانیا به دربار تیمور گوکانی) آن را شهر نامیده است.

قطع رابطه ای که تا امروز ادامه یافته است. قدرت یافته از سامانهی جامع مدارس ERPX. با واقعه 13 آبان 1358 دولت بازرگان استعفا کرد و وزارت دکتر یزدی نیز طبعا خاتمه یافته تلقی شد. این بار به جای بازرگان و چمران و یزدی ، بهزاد نبوی و احمد عزیزی رهسپار الجزایر شدند و اصل موضوع استخلاص از دردسر گروگان ها آن قدر اهمیت داشت که بحث بر سر مفاد بیانیه در مرتبه بعد قرار گرفت.

5- محمد علی رجایی در دولت خود قصد داشت میر حسین موسوی ،سردبیر وقت روزنامه جمهوری اسلامی را به عنوان وزیر خارجه به مجلس معرفی کند ؛ بنی صدر(رئیس جمهور وقت) اما زیر بار نرفت. در بازی شطرنج، وزیر میتواند به میزان نامحدودی به طور افقی، عمودی و قطری حرکت کند. ۴ بازیگر جدیدی از جمله آنتونی استار به جمع بازیگران فیلم The Interpreter به کارگردانی گای ریچی و با بازی جیک جیلنهال اضافه شدهاند. وی در ادامه ادعاهای خود گفت: به عنوان بخشی از این حمله ساختگی، ما معتقدیم که روسیه یک ویدئوی تبلیغاتی تولید خواهد کرد که در آن اجساد و بازیگران عزادار به تصویر کشیده میشوند. در کتاب خاطرات یک افسر کا.گ.ب در ایران آمده که شوروی از انتصاب او استقبال نکرد چرا که به مواضع ضد روسی شهرت داشت.

اصل قضیه و نگاه داشتن هواپیمای حامل شاه برای چند ساعت درست بود اما قطب زاده قصد استفاده تبلیغاتی داشت تا در کارزار انتخابات به کار او بیاید. برخیشان به گفته هاشمی رفسنجانی در نطق آخرش: «عده زیادیشان الان مقروض هستند که چیزی ندارد قرضهایی که در دوره نمایندگی، خرج نمایندگی بر آنها تحمیل کرده بپردازند و من میدانم که بسیاری از این نمایندهها برای منتقل شدن به محل جدیدشان خرج انتقال را ندارند. سپس به مسیحیان می گویم که من در باطن مسیحی هستم و اضافه میکنم: ای خدای راز دان !

این امر جزو وظایف بنده بود که وقتی اطلاعاتی از نمایندگان، دست کم در طول چهار سال، در اختیار داشتم، به شورا منتقل کنم و از آنان باید دفاع می کردم، البته در مواردی هم شورای نگهبان استدلال ها را می پذیرفت و نظر خود را اصلاح می کرد. در ماده ۱، ایرادات مذکور در بندهای ۱-۱-، ۱-۲- و ۱-۳- نظر سابق این شورا کماکان به قوت خود باقی است.

ماده ۲. کلیه آئیننامهها و دستورالعملهای مربوط به وظائف و اختیارات شورا در حدود قوانین به تصویب شورای نگهبان میرسد. به گفته رسانه های هندی محور این گفتگو مسائل مربوط به افغانستان خواهد بود. از بعد از اینکه مدیریت هوشمند اعمال میشود برخی از مصوبات به دلیل اینکه مربوط به زمان خاصی بوده است باید متوقف شوند. سیاست خارجی در این دوران با تنش زدایی، گسترش ارتباط با اروپا خصوصا دو کشور فرانسه و ایتالیا و در مرتبه بعد آلمان و مذاکرات فشرده مربو ط به پرونده هسته ای در دو سال آخر شناخته می شود. یائیر لاپید، وزیر امور خارجه اسرائیل در گفتوگو با روزنامه آلمان «ولت» تاکید کرد که زمان «طرح بی» علیه ایران فرا رسیده است. این ملاقات درحالی صورت پذیرفت که زمزمه سفر شاه از مکزیک به آمریکا درگرفته بود و نیروهای سیاسی مختلف در ایران به شدت علیه امریکا موضع می گرفتند.

در قوه قضائیه و مجمع تشخیص مصلحت نظام نیز افرادی وجود دارند که قبلا در انتخابات رد صلاحیت شدند و پس از آن مسئولیت گرفتند لذا با این استدلال ضعیف، باید به رهبری و سه قوه و مجمع تشخیص همگی ایراد گرفت. چگونه «ابو ابراهیم القرشی» گروه تروریستی داعش را رهبری کرد؟ بیش از ۶ سال نماینده رهبری در شورای عالی امنیت ملی و رییس گروه مذاکره کننده هستهای ایران با کشورهای غربی بود. آیا مواضع بنده در فتنه ۸۸ در مغایرت با اسلام، قانون اساسی، حقوق اساسی مردم و خطوط تعیین شده توسط رهبری بود؟ به گزارش رسانهها، طراحان اصلاح قانون انتخابات در مجلس یازدهم، لایحه جامع انتخابات دولت روحانی را فاقد مؤلفههای لازم اصلاحی میدانستند و خواستار بازگشت آن به دولت شدند اما، سخنگوی دولت دوازدهم شهریور ۹۹ این پیشنهاد برخی نمایندگان مجلس را رد کرد.