آینده ایران در چهار سال دولت رییسی – ساعت24

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور فدراسیون روسیه انتخاب سید ابراهیم رئیسی به سمت رئیس جمهور منتخب جمهوری اسلامی ایران را به وی تبریک گفت. او در آن زمان از سوی همحزبیهای خود به عنوان نایب رییس “کمیسیون تکنولوژی و توسعه اقتصادی” انتخاب شد. حبیب در سال 2014 از سوی مجله “حکومتداری” به عنوان یکی از 12 قانونگذار برتر واشنگتن انتخاب شد. دولت- ملتسازی یکی از دستاوردهای انسان مدرن است و از معاهده صلح وستفالی در اروپا سرچشمه میگیرد. یکی از مهمترین مقولات در جامعه اطلاعاتی، مسئله دولت الکترونیک است. دولت را دارای انواعی دانستهاند: دولت بر مبنای نظریه حق الهی، قرارداد اجتماعی، انداموارگی، ابزارگونگی دولت، حقوقی دولت، کارکردگرایی دولت واجبار و فشار خارجی. در طلاق توافقی زوجین، هر دو متقاضی طلاق می باشند و در مورد تمامی مسائل از قبیل حق و حقوق مالی زن و همچنین حضانت فرزند مشترک، ملاقات فرزند، نفقه فرزند و … از نظر عده ای تاریخ پیدایش دولت به قرن شانزدهم میلادی بر می گردد. دولت به سازمانی سیاسی اشاره میکند که هم در درون مرزهای جغرافیایی و هم در رابطه با سایر موجودیتهای مستقل اعمال حاکمیت میکند (فرهنگ علوم سیاسی اکسفورد، 1381: 542) و مربوط به قرون بعد از 16 و 17 میلادی می باشد.

در این نوع نظام، میان دولت به عنوان عالی ترین نظام سیاسی و ملت به عنوان پدید آورنده گان نظم سیاسی رابطه منطقی وجود دارد. که به صورت عالیترین نظام سیاسی شناخته شده و تمام الزامات و تعهدات حقوق بینالمللی میان این واحدهای سیاسی به نام دولت، بر قرار میشود. اما دولت- ملت شکلی از نظام سیاسی است که بعد قرن شانزدهم از میان نظام فئودالی برخاسته و به عنوان الگوی جدید سیاسی جهان گستر شده است. پایان یافتن خصومتها در منطقه قفقاز نویددهنده ثبات و آغازگر فصل جدید توسعه و همگرایی منطقهای است؛ و وظیفه همه ماست که در این جهت کار کنیم. اخیراً روسیه در صدد برآمده که روابط خود را با چین افزایش دهد زیرا بعد از تحریم های اقتصادی کشورهای غربی ، نیاز خود به یک شریک تجاری جدید را احساس کرده است. ۷. اعضای برجام تلاش های اخیر خود برای ارائه راه حل های عملی به منظور استمرار عادی سازی روابط تجاری و اقتصادی با ایران را مورد بحث قرار دادند.

رئیس جمهور ترامپ، دو هزار و پانصد نیروی آمریکایی را در پایگاه بگرام نگهداشته بود و این میزان برای حفظ منطقه تا مدتها کفایت میکرد و رئیس جمهور بایدن همه نیروهایمان را خارج کرد و طالبان بیست سال بعد از یازدهم سپتامبر، در مقابله با القاعده کمک ما را قبول نمیکنند، شهروندان افغان نیز دیگر توان تامین غذا و سوخت را ندارند. پایگاه خبری “فردا نیوز” در همین رابطه به نقل از روزنامه “لس آنجلس تایمز” در مطلب خود به تاریخ 20 تیر 1386 اورد که دلشاد قصد دارد از شورای شهر بورلی هیلز بخواهد که سرمایهگذاریهای صندوق بازنشستگی بورلی هیلز در شركتهای فعال در ایران را خارج كنند. پس میتوان دولت- ملتها را این گونه تعریف کرد که بین دولت و ملت همواره یک رابطه منطقی و دو سویه بر قرار است. رئیس جمهور بعد از مراسم تحلیف، طبق آئیننامه دو هفته زمان دارد تا نسبت به معرفی کابینه و برنامه وزرا به مجلس شورای اسلامی اقدام کند که پس از اعلام وصول در مجلس، به مدت یک هفته وزرا و برنامههایشان در دست ارزیابی قرار خواهند گرفت. عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد:کمیسیونها طبق آییننامه به مدت یک هفته فرصت دارند برنامههای وزرای پیشنهادی را ارزیابی کنند لذا طبق این تصمیم تا سهشنبه هفته آینده (۲۶ مرداد) فرصت بررسی دارند.

به گزارش خبرگزاری فارس، رافائل گروسی، مدیرکل آژانس بینالمللی انرژی اتمی عصر روز چهارشنبه ۲۴ آذرماه اعلام کرد که بر اساس توافق صورت گرفته بین ایران و آژانس، دوربینهای این نهاد در مجتمع تسا کرج طی روزهای آینده نصب میشود. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه روز یکشنبه ۲۶ دسامبر گفت در صورتیکه غرب نتواند تضمینهای امنیتی به مسکو دهد، این کشور به گزینههای متعددی فکر خواهد کرد. به نوشته افه، دونالد ترامپ رئیسجمهوری سابق آمریکا در سال ۲۰۱۷، هر چند کوبا را به دست داشتن در این حملات متهم کرد اما مشابه این علائم در چین یا واشنگتن نیز روی داده است. دبیر مطبوعاتی دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در کتاب خاطرات خود درباره دوران فعالیتش در کاخ سفید در مورد جزئیات دیدار و گفتوگوهای پوتین و ترامپ پرده برداشت. رئیس جمهور سابق آمریکا افزود، دولت دموکرات تمام کردن پروژه دیوار مرزی مکزیک را چیزی به تکمیل شدن آن باقی نمانده، رها کردهاند و ورود پناهجویان میتواند آمریکا را به نابودی بکشاند و این مایه شرم است. البته وی در سال 2012 هم با کسب 61 درصد آرا موفق به ورود به مجلس نمایندگان شده بود. تلاشهای ناطق نوری به جلوگیری از صدور بیانیه نمایندگان علیه خاتمی محدود نمیشود و او حتی برای جلوگیری از برخورد شدید رهبری با این موضوع تلاش میکند.