اتهامات تازه به دولت روحانی

اطلاعاتی وجود دارد که نشان میدهد بیشتر تسلیحاتی که اسرائیل منتقل کرده، تجهیزاتی است که در عملیات هوایی و زمینی به کار برده میشود و ارتش آذربایجان صدها پهپاد پیشرفته اسرائیلی را نیز دریافت کرده که در میان آنها یک پهپاد جدید وفوق پیشرفته وجود دارد که از دقت بسیار بالایی در انجام حملات هوایی برخوردار است.

براساس شواهد، مدارک و مستندات معتبر میدانی، سیاسی، اطلاعاتی و نظامی، رژیم صهیونیستی یکی از بازیگران مهم و ذینفع در منازعه قرهباغ است که به صورت هوشمندانهای به طور «غیرمستقیم» به این منازعه ورود پیدا کرده است. سالیوان در مصاحبهای مفصل با پایگاه «پالیتیکو» درباره تغییرات اخیر در ترکیب تیم امنیت ملی ترامپ و آمدن «جان بولتون»، درباره مسائل مربوط به ایران هم اظهارنظر کرده است.

از یک طرف ادعای صلح طلبی کرده و از طرف دیگر از هر ابزاری که برای ضربه زدن به ایران استفاده میکنند. ایران یکی از کشورهای مهم و استراتژیک منطقه غرب آسیا میباشد که جمعیتی بالغ بر 81 میلیون و 824 هزار نفر دارد که 47 میلیون نفر نیروی انسانی آماده به کار هستند که از این میان 1 میلیون و 400 هزار نفر هر ساله در این کشور به سن نظامی میرسند که 545 هزار نفر از آنها نیروهای حاضر در خطوط مقدم و 1 میلیون و 800 هزار نفر دیگر به عنوان نیروی ذخیره میباشند.

چهار نفر از افراد پيشنهادي احمدينژاد، موفق به اخذ راي اعتماد از نمايندگان مجلس هفتم نشدند. خصومت غیرمنطقی حاکمیت دموکرات آمریکا فراتر از روسیه به دولتهای دموکراتیک و محافظهکار دیگر در لهستان، مجارستان نیز کشیده شده است که بایدن آنها به عنوان رژیمهای توتالیتر یاد میکند. یکی از شعارهای خوبی که آقای رئیسجمهور، هم در دورهی انتخابات، هم بعد از آن تکرار کردند، مسألهی دولت اسلامی است.

جمهوری اسلامی از لحاظ انباشت ارزی و طلا 93 میلیارد و 950 میلیون دلار ذخایر در اختیار دارد که این ذخایر به همراه فروش نفت باعث افزایش توان نظامی ایران شده است و از آنجایی که ایران همیشه به عنوان اولین کشور در مقابله تندرویها و اعمال تروریستی ایستاده اکنون نیز بخش از توان نظامی خود را به عنوان ” نیروی مستشاری ” برای از بین بردن تروریستهای تکفیری به سوریه و عراق اعزام کرده است.

آقای دکتر روحانی کلا آدمی جدی است. فریدون عباسی، گفته دولت روحانی با استراتژی خاص سیاسی و اقتصادی به مسائل راهبردی که سبب افزایش قدرت ایران در جهان میشد، توجه نداشت و صنعت فضایی کشور را به عقب راند.

کاظم غریبآبادی، معاون امور بینالملل قوه قضائیه در همایش روز جهانی مبارزه با فساد، کشورهای غربی و اروپایی را میزبان بزرگترین مجرمان اقتصادی معرفی کرد. تنها چند روز پس از این حادثه منابع عبریزبان خبر داده بودند که در یکی از پایگاههای نظامی اسرائیل در نزدیکی منطقه «میشور ادومیم» هنگام تمرین نیروها بمب منفجر شده است و دو نظامی مجروح شدهاند.

وی به سایر مصوبات نیز اشاره کرد و گفت: کمک به بازسازی و مرمت اماکن ورزشی استان، ایجاد مجتمع ورزشی در مجاورت استادیوم 15 هزار نفری بیرجند، توسعه فضاهای ورزشی در روستاهای بالای 100 خانوار و ساخت دو استخر سرپوشیده در جوار مدارس سطح استان از مصوبات ورزشی جلسه هیئت دولت برای خراسان جنوبی بوده است.

اسرائیل، بازیگر فعال قرهباغ اسرائیل یکی از بازیگران اصلی و فعال در حوزه «تهیه آتش» منازعه قرهباغ است که پیشاپیش و به خوبی این نقش را از طریق فروشهای گسترده تسلیحاتی به آذربایجان، ایفا کرده؛ دولت آذربایجان یکی از مشتریان مهم تسلیحاتی اسرائیل است. « ریلیک شفر» ژنرال بازنشسته نیروی هوایی ارتش صهیونیستی که به عنوان خلبان در حمله سال ۱۹۸۱ به تاسیسات هسته ای عراق شرکت داشته است، می گوید: حمله به تاسیسات هسته ای ایران که آسیب جدی به آن وارد کند بسیار سخت و حتی غیرممکن است.

برای مثال، تحریمهای اقتصادی ایران هم اینک شامل چند لایه تحریمهای مرتبط با برنامه هسته ای، تحریمهای نقض حقوق بشر، تحریمهای مرتبط با حمایت از تروریسم، و تحریمهای کاتسا میشود. محمدرضا فاطمی امین، مهدی دوستی، فرهاد رهبر، مسعود میرکاظمی، حجت عبدالملکی و یاسر جبرائیلی به عنوان چهرههای اصلی اقتصادی کابینه ابراهیم رئیسی معرفی شدهاند.

وی با تاکید بر این که هدف کشورهای غربی ایجاد اجماع علیه ایران است، ادامه داد: قطعا صحبت از گزینههای نظامی به نفع این کشورها نیست، چون این موضوع در ایجاد اجماع تولید مشکل میکند به همین دلیل اعلام میکنند که ما میخواهیم از ابزارهای دیپلماتیک استفاده کنیم.

لئون پانتا، میشل فلورنوی، دنیس راس و دیگران مدعیند که باید از طریق تهدید به حمله باید ایران را متقاعد کرد »چنان به مسیر فعلی خود ادامه دهد، عواقب شدیدی را متحمل خواهد شد».

این مباحث یک حقیقت اساسی را تصدیق می کند: با توجه به اینکه برجام در آستانه فروپاشی است، در صورتی ادامه وضعیت کنونی، اکنون هیچ مانع اساسی میان ایران و سلاح هسته ای قرار ندارد و این یک شکست بزرگ برای ایالات متحده خواهد بود – شکستی که بیشتر به پای دونالد ترامپ نوشته شود- و از دولت بایدن کاری برای جلوگیری از هسته ای شدن ایران بر نمی آید.

بنابراین یکی از آرمان های ملت ایران تبدیل شدن ایران به کشور قوی و داشتن یک دولت مقتدر جهت دستیابی به استقلال همه جانبه بود که این امر در انقلاب ایران در سال 1979 به منصه ظهور رسید.دستیابی به یک دولت مقتدر باعث می شود که ایران بتواند نقش و جایگاه مهمی در مناسبات بین المللی براساس ارزش های و هنجارهای اسلامی ایفاء نماید.

سالانه به طور میانگین 6 میلیارد و 300 میلیون دلار برای بخش نظامی خود بودجه در نظر میگیرد که بخشی از این مبلغ را از طریق فروش نفت خود تامین می کند و البته بوجه نفت بستگی به مصوبات مجلس شورای اسلامی نیز دارد. هر کشوری از آن لذت می برد زبان ملی و مقامات خود را دارد اما برای همه شرکت کنندگان معیارهای خاصی وجود دارد و آنها باید با آنها مطابقت داشته باشند.

اما در سال ۸۸ هم شعارهای احمدینژاد تفاوت چندانی با دور قبلی نداشت. بنابراین گزارش، گرچه مبلغ دریافتی مسکن و ساختمان در هشت ماهه های مشابه در چهار سال گذشته در مقاطعی با افزایش هم همراه بوده ولی در مجموع میزان سهم این بخش از کل تسهیلات پرداختی در سالهای گذشته با کاهش همراه شده و حتی در فاصله امسال و سال قبل حدود دو درصد ریزش دارد.