اسرار یک شورش در پایان ریاستجمهوری ترامپ

اجازه دهید از اینجای مصاحبه به بعد تمرکز جدی روی نقطه اشتراک پررنگ دولت بایدن و ترامپ یعنی مهار چین داشته باشیم و تحولات جهانی در سالی که گذشت را ذیل کلان تنش چین و آمریکا بررسی کنیم. من آغازی خوب را برای تو آرزو میکنم و از ادامه همکاری های مشترک با اعتماد کامل و برای اروپایی قدرتمند خرسندم». وی همچنین از «همکاری با هم برای داشتن اروپایی قدرتمند و با حاکمیت مستقل» ابراز خرسندی کرد.

لذت طلایی به اینجا ختم نمیشود؛ چراغها، گلدانها، تزئینات گچبری و حتی مجسمههای فرشتههای کوچک طلایی، مد روز بودنِ این کاخ مدرن را تکمیل میکنند.این میلیاردر همچنین کتاب «در ستایش محمد علی کلی» را که از چرم بز درست شده بر روی میز خود دارد. آنها مدعی شده اند که کارگران مذکور تحت شرایط ایمنی اسف بار، کل هفت روز هفته را کار می کردند؛ آن هم در شرایطی که ترامپ حتی از پرداخت حقوق «ساعتی ۵ دلار»، که خود پیش تر با آنها تفاهم کرده بود، امتناع می ورزید.

سایت نامهنیوز با انتشار این تحلیل نوشت: ربیعی، آخوندی، کرباسیان، قاضیزاده و بطحایی پنج وزیری بودند که پاستور را ترک کردند و محمد شریعتمداری نیز از وزارت صمت به وزارت کار نقل مکان کرد.

ترامپ تخمین زد شرکتش میتواند این پروژه را در ازای ۱۱۰ میلیون دلار بسازد، ولی با این که شهرداری مکان او را انتخاب کرد، پیشنهاد او را رد کرد و ترامپ در عوض بابت فروش ملک حق دلالی دریافت کرد. ایران همچنین دسترسی ناظران آژانس بینالمللی انرژی اتمی را به تاسیسات هستهای خود محدود کرده است، تصمیمی که با ابراز نگرانی برخی کشورها مواجه شده است. مکرون همچنین انتخاب اولاف شولتس را تبریک گفته و وعده داد آلمان و فرانسه به روابط نزدیک خود ادامه دهند.

میشل همچنین از آنگلا مرکل به خاطر چندین سال همکاری در کمال اعتماد تشکر کرد. در مجموع فقط چهار وزارت خانه مورد تایید این مجلس کمتر از ۲۰۰ رای اعتماد کسب کردند. نمایندگان مجلس در جلسه علنی، عدم رای اعتماد به حمید بهبهانی وزیر راه و ترابری را در روز ۱۲ بهمن سال ۱۳۸۹ به رای گذاشتند که با ۱۴۷ رای موافق، ۷۸ رای مخالف و ۹ رای ممتنع از مجموع ۲۳۴ رای مأخوذه، نمایندگان رأی اعتمادشان را از وی برداشتند و برکنار شد.

دولت دوازدهم به روزهای تشکیل نزدیک میشود؛ تا ۱۰ روز دیگر و پس از مراسم تنفیذ و تحلیف، اعضای کابینه پیشنهادی آقای رئیسجمهور معرفی میشوند. با فهم این منطق، رویکرد رهبر انقلاب در قبال انتخاب وزیران نیز مشخص میشود؛ رویه ثابت در همه دولتها، هماهنگی با رهبری در انتخاب وزیران دفاع، امور خارجه و اطلاعات بوده است، و این هم،حسب تکالیفی است که در قانون اساسی برای رهبری در امور سیاست خارجی و دفاعی- امنیتی تعیین شده است.

یک لازمه اساسی در تحقق این هدف، انتخاب مسئولانی است که از بُن دندان به اصول انقلاب و وظایف خود معتقد باشند و شأن خود را نوکری و خدمتگزاری به مردم بدانند. جورج دبلیو بوش، رئیس جمهوری سابق امریکا نیز در واکنش به حمله هواداران دونالد ترامپ به کنگره ضمن اغتشاش و آشوب خواندن آن گفته برای حمایت از انتقال صلح آمیز قدرت که اصلیترین رکن دموکراسی در قانون اساسی آمریکاست، شخصا در مراسم ادای سوگند جو بایدن که قرار است ۲۰ ژانویه در کنگره آمریکا برگزار شود، حضور خواهد یافت.

این گزارش گفته سوناک و ساجد جاوید، وزیر بهداشت، رئیس خود (بوریس جانسون) را ملامت کردهاند؛ اما دیگر وزرای کابینه بعد از اینکه سوناک از جانسون به دلیل حمله به کییر استارمر بر سر موضوع جیمی سویل انتقاد کرد، او را متهم به مانور دادن کردند. عکس های لو رفته لخت از ملانیا ترامپ به گزارش تالاب عکس لخت ملانیا ترامپ که سالها پیش بر روی مجله جنسی ویژه مردان «پلی بوی» منتشر شده بود برای کاندید ریاست جمهوری ایالات امریکا دونالد ترامپ ازدحام بزرگی را شروع کرده هست که دونالد ترامپ از عکسهای لخت ملانیا ترامپ ابراز ناراحتی نکرده هست.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از اسپوتنیک، «اولاف شولتس» صدراعظم جدید آلمان لیسیتی از اعضای کابینه خود را به پارلمان این کشور ارائه داد. اورزولا فن درلاین رئیس کمیسیون اروپا و شارل میشل، رئیس شورای اروپا به اولاف شولتس (سوسیال-دموکرات) صدراعظم جدید آلمان تبریک گفتند و از همکاری با وی برای داشتن «اروپایی قدرتمند» ابراز خرسندی کردند. اورزولا فن درلاین که از اعضای حزب «دموکرات مسیحی» وابسته به آنگلا مرکل صدراعظم سابق آلمان است در توئیتی به زبان آلمانی (زبان مادری خود) نوشت: «اولاف شولتس عزیز انتخاب و انتصاب تو را به عنوان صدر اعظم فدرال آلمان تبریک میگوئیم.

حسین باغگلی را میتوان از وزرای جوان دولت سیزدهم به حساب آورد که بخشی از بار جوانگرایی در این دولت را به پیشنهاد رئیس جمهور به دوش خواهد کشید. اما بعد از مدتی بار دیگر وارد فعالیت های تجاری خانواده اش شد. هرچند با انتشار خبرهایی در مورد بررسی این ادغام از سوی «کمیسیون بورس و اوراق بهادار» آمریکا ارزش سهام DWAC کاهش یافت اما همچنان ارزش آن نسبت به قبل ۶ برابر است.

هرچند خود می گوید: باید زیر میز خیلی از فرایندهای غلط و ناکارآمد بزنیم زیرا عدهای در پشت پرده این فرایندهای نادرست معرکه گرفتهاند، لذا سعی میکنیم این موضوعات غلط را برطرف کرده و ماموریت وزارت فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری انجام داده و در خدمت مردم باشیم. دونالد ترامپ از شب انتخابات سال 2020 نقشه خود را با یک دروغ از پیش برنامهریزی شده آغاز کرد و زمانی که از پیشبرد آن ناامید شد و پایان ریاستجمهوری خود را قطعی یافت، در حین سقوط، خود را به آمریکا گره زد و کشور را به بحران کشاند.

وی تجربیات و سوابق اجرایی مهمی از جمله معاونت برنامهریزی وزارت «صنعت، معدن و تجارت»، معاون برنامهریزی توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن و عضو هیأت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، مشاور وزیر و رئیس ستاد تحول صنایع و معادن، مدیر عامل سازمان اقتصادی رضوی و مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده را دارد.

وی علاوه بر فعالیت علمی و پژوهشی در حوزه تعلیم و تربیت اسلامی در کسوت عضو هیأت علمی دانشگاه فردوسی مشهد سوابق و تجربیات مدیریتی و اجرایی متعددی در حوزه تعلیم و تربیت در کارنامه خود دارد. وی فعالیت اجرایی خود را از سال ۷۳ از جهاد سازندگی کاشان شروع کرده و از دوره دهم مجلس شورای اسلامی نمایندگی مردم کاشان و آران و بیدگل را برعهده دارد.

غرض آن است که دولتی که عهدهدار کار سنگینِ مدیریت اجرایی است، بتواند به وظایف خود عمل، و از مشکلات کشور و مردم گرهگشایی کند. وی متولد سال ۱۳۵۱ کاشان و دکترای آبخیزداری گرایش هیدرولوژی از دانشگاه دولتی مسکو و رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی در مجلس یازدهم است. رضا تقیپور به عنوان وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، حجت الاسلام و المسلمین حیدر مصلحی به عنوان وزیر اطلاعات، سید شمس الدین حسینی به عنوان وزیر اموراقتصادی و دارایی، منوچهر متکی به عنوان وزیر امورخارجه، مهدی غضنفری به عنوان وزیر بازرگانی، مرضیه وحید دستجردی به عنوان وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، محمد عباسی به عنوان وزیر تعاون، صادق خلیلیان به عنوان وزیر جهاد کشاورزی، مرتضی بختیاری به عنوان وزیر دادگستری، احمد وحیدی به عنوان وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، حمید بهبهانی به عنوان وزیر راه و ترابری، علی اکبر محرابیان به عنوان وزیر صنایع و معادن، کامران دانشجو به عنوان وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، سید محمد حسینی به عنوان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، عبدالرضا شیخ الاسلامی به عنوان وزیر کار و امور اجتماعی، مصطفی محمد نجار به عنوان وزیر کشور، علی نیکزاد به عنوان وزیر مسکن و شهرسازی، سید مسعود میرکاظمی به عنوان وزیر نفت، مجید نامجو به عنوان وزیر نیرو، حمید رضا حاجی بابایی به عنوان وزیر آموزش و پرورش و صادق محصولی به عنوان وزیر رفاه و تامین اجتماعی.

  • مسیر انتخابی و برنامهریزی شده برای سفر
  • نام وزارت خانه در تهران : سفارت ترکمنستان
  • روز سال نو؛ ۱ و ۲ ژانویه
  • بیمه مسافرتی
  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۸۸۹۰۱۴۲۲
  • اصل و کپی پاسپورت همسر و مدارک ازدواج (در صورت تأهل)
  • ایتالیا: سفارت کانادا در رم
  • امکان پیکاپ ویزای کانادا در کشور ترکیه وجود دارد

حجت الاسلام سید اسماعیل خطیب، او متولد ۱۳۴۰ است و ۶۱ سال سن دارد. نگاهی به لیست وزرای پیشنهادی نشان میدهد که جوانترین وزیر پیشنهادی حجت الله عبدالملکی با ۴۰ سال سن و مسنترین افراد کابینه هم سردار احمدی وحیدی و عیناللهی با ۶۳ سال سن هستند.