افراد حرفه ای ، حرفه ای انتخاب میکنند

دولت روسیه هر از گاهی تصاویری در موقعیتهای غیر رسمی و گاه غیر عادی از پوتین منتشر میکند. ناوگان قایق های تفریحی که به پوتین نسبت داده می شود، از جمله این موارد است که حداقل از سه قایق لوکس به ارزش تقریبی 160 میلیون دلار تشکیل شده اند. برای این کار دو دلیل وجود دارد: یکی از این دلایل برخورد مناسب با چالش نفوذ و توسعه فعالیت ­ها در محیط ­های پیچیده، پرتلاطم و غیرقابل­ پیش­بینی است؛ چرا که همکاری یکی از روشهای اخذ مهارت، منابع و دانش فنی جهت مواجهه با پیچیدگی­ ها در انجام کسب­ و کار در کشورهایی است که درک فرهنگ، قوانین و شیوه فعالیت­ های محلی برای موفقیت شرکت­ ها ضروری می­ باشد. نقوی حسینی درباره برخی اظهارات مبنی بر اینکه دلیل استعفای وزیر امور خارجه عدم هماهنگی و برخی موازی کاریها بوده، تصریح کرد: مشکلات داخل دولت به ما ربطی ندارد سفر آقای بشار اسد به تهران با اطلاع دولت بوده، زیرا آقای بشار اسد با رئیس جمهور ملاقات داشته است. روس ها پس از جنگ دوم در شمال ماندگار شدند و با نقشه استالین، فرقه دموکرات را بر آذربایجان و کردستان مسلط کردند و این فرقه نیز تحت عنوان شعارهای عدالت خواهی، بسیاری از مردم را به دار آویخت و فشارهای بی سابقه ای را به مردم بی پناه وارد آورد.

وی برمبنای این برداشت از موقعیت آمریکا در نظام بینالملل، مبانی تئوریک حاکم بر سیاست خارجی آمریکا را عبارت میداند: از برتری به هژمونی؛ ترجمه قدرت به لهجه آمریکایی؛ از مهار تا براندازی؛ گریزناپذیری پیشتازی؛ تدارک آلمان خاورمیانه؛ همبستگی ارزش و سیاست خارجی؛ جنگ در دو جبهه؛ لیبرالیسم و رفاه اقتصادی؛ دیپلماسی در پرتو قدرت؛ اعمال قدرت نظامی؛ سیاست خارجی آمریکا و مسیحیت. وی با اشاره به این که نوع مصالح به کار رفته در مسکن در دنیا پیشرفت های خوبی را داشته است، گفت: در مسکن های جدیدی که در برخی از شهرهای اروپایی ساخته می شود، دیوارهایی از کاه فشرده و ساقه گندم با مخلوط چسب به کار می رود که در سرما و گرما و در مقابل زلزله موثر است. این ها سوالاتی بود که باعث شد سری به آمارهای کارمندان دولت در کشورهای دیگر بزنیم تا ببینیم واقعا کار دولتی همه جای دنیا یک کار رویایی حساب شده و کارمندان حقوق بالایی دریافت می کنند یا نه. اسپانیا در طرح های نظامی در برابر انگلستان دخالت کرد و الیزابت تحت فشار خانه قرار گرفت تا در دفاع از دیگر پروتستان ها در قاره دخالت کند، که گاه او نیز انجام می شد.

البته در بلندمدت باید وزارت علوم هم هماهنگ باشد تا بتواند افرادی را تربیت کند که متناسب با شرایط کشور باشد. الان بنزین از کشور ما قاچاق می شود، برای اینکه بنزین در اینجا هزار تومان و در ترکیه 10 هزار تومان است. از اندونزی آمده بودند و برای من توضیح دادند و از آنها عذرخواهی کردم. این ها را دعوت کردم. انقدر من نوشتم به وزیر و مسئول و پا فشاری می کردم به من می گفتند چشم اما به او زنگ می زدند می گفتند اگر بیایی فرودگاه میگیریمت. یکی به ما زنگ زد گفت کنسرتی قرار بوده برگزار شود بلیط فروخته شده اما در سالن راه نمیدادند. اکنون قرار است دولتي پس از جنگ تشکيل شود که افکار عمومي از آن انتظار دارد، وضعيت کشور را تثبيت کند. مورد ظلم قرار گرفته بود و از وطن دور بود. برای نخستین بار در تاریخ کشورمان، یک رئیس جمهور نه تنها در انتخابات بازنده شده بود بلکه همزمان که گروهی جنایتکار حریم کنگره را نقض کردند او هم تلاش کرد از انتقال مسالمت آمیز قدرت جلوگیری کند. در همان سال، بایدن کفایت خود را به عنوان معاون رئیس جمهور به تصویر کشید و در رسیدن به توافق دو حزبی در خصوص افزایش مالیات و پیشگیری از بحران مالی بسیار موفق عمل کرد.

نتیجهگیری ارتباط میان دولت الکترونیک و حکومتداری خوب به قدری نزدیک است که برخی صاحبنظران معتقدند، دولت الکترونیک اگر در نهایت به حکومتداری بهتر منجر نشود هرگز رسالت خود را به انجام نرسانیده است. متعاقب آن اولویتدهی به مسائل اقتصادی در دستور کار است و شاهد دستاوردهای خوب اقتصادی هستیم، اما برای تغییرات و مشاهده نتایج و آثار، نیازمند زمان هستیم. در آن زمان، من افسر اطلاعات ملی آمریکا در حوزه روسیه و اوراسیا و بخشی از تیم ارائهدهنده گزارشهای این حوزهها به بوش، رئیس جمهوری وقت آمریکا بودم. این را می دانند. من مخالفم. به مردم می گفتند احمدی نژاد گفته و همان ها عکس یک سری خانم ها را که پوشش خیلی نامتعارف داشتند چاپ می کردند و خدمت علما در قم می بردند و به علما می گفتند ما میخواهیم با این ها مقابله کنیم احمدی نژاد مخالف است. اینها مجوز داشتند و بلیط فروختند و موقع اجرا مامورها گفتند رییس جمهور گفته لغو بشود! اینها می گفتند نباید بیاید. اینها می گفتند نه حق نداری برگردی. من گفتم حق دارد. به همین جهت سیاست های اعمالی آمریکا و دولت مرکزی افغانستان به رهبری حامد کرزای از ابتدا با مخالفت طالبان و دیگر گروه های مخالف آمریکا و ناتو روبه رو شده و جنگ و گریز چریکی بر علیه نیروهای ناتو و آمریکا علی رغم کشته شدن بن لادن همچنان ادامه دارد.