اما منظور از افزونههای وردپرس چیست؟

علاوهبراین کار با وردپرس برای افراد مبتدی و بیتجربه در زمینۀ وب، سخت است. در حال حاضر بیش از 35 درصد از کل وبسایتهای موجود در دنیا با وردپرس کار میکنند که این آمار خودش بهتنهایی نشاندهنده رضایت افراد از وردپرس است. سرعت خوب و توسعهپذیری عالی، در کنار امنیت بالا و پشتیبانی قوی، از جمله دلایلی هستند که بسیاری از شرکتهای بزرگ، شبکههای اجتماعی، پرتالهای خبری و سایتهای آپلود و دانلود فایل از سیستم مدیریت محتوای Drupal استفاده میکنند.

خب حالا اجازه دهید تا دلیل محبوبیت این غول سیستمهای مدیریت محتوای جهان را به شما بگویم. اول بگذارید یک چیز جالب به شما بگویم تا برگهایتان بریزد. هرچه بیشتر بیاموزید، پیچیدگی وب سایت شما رشد خواهد کرد. حالا فکر کنید که کسب و کار شما روز به روز بزرگتر شود و بخواهید محصولات بیشتری را وارد وبسایتتان کنید؛ این مشکل سرعت سایت بیشتر به چشم میآید و ممکن است خیلی از مشتریهایتان را به همین دلیل از دست بدهید! با توجه به انتظاراتی که از وبسایتتان دارید میتوانید تصمیم بگیرید که سیستمهای مدیریت محتوای اشتراکی برای شما بهترند یا سیستمهای کد باز؟

بهتر است از یک سرویس ایرانی استفاده کنید یا نمونههای خارجی؟ همچنین با استفاده از نرم افزار طراحی قالب سایت و افزونههای نرم افزار وردپرس ، میتوانید گزینهها و قابلیتهای جدیدی را به آن اضافه کنید. وقتی افزونههای مختلف (مثل فروشگاهساز ووکامرس) را روی وردپرس نصب میکنیم، رفته رفته سایت سنگین میشود و سنگین شدن سایت یک اتفاق خیلی بد است. دامنه چیست و چگونه ثبت میشود؟ به عنوان مثال زبانی که برای ساخت بازی های کامپیوتری از آن استفاده میشود با زبانی که برای برنامه نویسی یک ساعت هوشمند از آن استفاده میشود متفاوت است.

آموزش کد نویسی اندروید زمانی که توجه ما بر یادگیری چیزهای جدید متمرکز باشد، نشستن در صف برای دیدن دکتر سریعتر خواهد بود و 30 دقیقه در اتوبوس می تواند بهتر از پیمایش صفحه فیس بوک استفاده شود. طراحی سایت حرفه ای می تواند برای دستیابی به استراتژی های مختلف بازاریابی به منظور کمک به رونق تجارت شما مورد استفاده قرار گیرد. به همین منظور برای راحتی کاربران، CMS های زیادی در دسترس عموم قرار گرفته است. همانطور که میدانید، تا چند وقت پیش راهاندازی یک وبسایت یا وبلاگ کار راحتی نبوده و کسی که قصد چنین کاری را داشت باید حتماً با کد نویسی آشنا میبود و یا اینکه مهارت زیادی در برنامهنویسی داشت؛ اما این موضوع با وارد شدن CMSها یا همان سیستمهای مدیریت محتوا کاملاً تغییر پیدا کرد؛ تا جایی که حتی افرادی که کلاً با کد نویسی آشنا نبودند هم میتوانستند یک وبسایت بسیار حرفهای طراحی کنند.

اگر احیاناً با مشکل مواجه شوید، باید با سوال کردن از دیگران یا جستجو در صفحات مختلف اینترنت به دنبال راه حل مشکلتان باشید، یا اینکه با پرداخت هزینه حل آن را به دست کارشناسان بسپارید. بهصورت مختصر میتوان گفت، CMS یک سیستم مدیریت محتوا است که به شما این امکان را میدهد که بدون هیچ دانش برنامهنویسی، یک وبسایت راهاندازی کنید و بتوانید خیلی راحت و ساده از عهده مدیریت کردن این وبسایت، بدون اینکه نیاز به استخدام یک فرد حرفهای داشته باشید، بربیاید.

درواقع جنبه مثبت این سایت این است که شما درگیری ذهنی در مورد آموزش کد نویسی را فراموش میکنید و آن را در غالب یک چالش یاد میگیرد و در انتها بدون اینکه متوجه باشید، یک فرد حرفهای درزمینه کد نویسی شدهاید. برای اینکه ببینیم که سیستم مدیریت محتوا برای ما مناسب است یا نه، باید آگاهی کافی از امکانات، مزایا و معایب آن داشته باشیم.

مطالب داخل سایت نه باید به اندازه ای کوچک باشند که مطالعه آن ها باعث اذیت شدن چشم کاربر شده و نه به اندازه ای درشت باشد که باز هم زننده شده و کاربر از خواندن مطالب صرف نظر کند. برای ساخت فروشگاه اینترنتی سیستم های مدیریت محتوای دیگری هم هستند که ماهیت یک فروشگاه اینترنتی در آنها بیشتر در نظر گرفته شده است.