ایران – ویکیپدیا، دانشنامهٔ آزاد

غذاهایی که ما می خوریم، حاوی آلودگی هایی چون افزودنی ها، آفت کش ها و سموم، آنتی بیوتیک ها، هورمون ها، کودهای شیمیایی و ژنتیکی می باشند. غذاهایی که ما می خوریم، همه دست کاری شده اند؛ برنج های ژنتیکی، خیارهایی که به زور کود و سم رشد کرده اند، بادام ها و گردوها و تخمه هایی که آن ها را از پوسته جدا می کنند و ماه ها بعد به دست ما می رسد، مرغ هایی که در کمتر از نصف مدت طبیعی، چاق و چله شده اند، گوشت های منجمدی که گاهی سال ها در فریزرها ذخیره شده اند. گاهی فریز شده هستند و معمولا نام یک شرکت تجاری را با خود به همراه دارند.

به گزارش خبرنگار مهر، بر اساس آمار روزانهای که وزارت بهداشت منتشر میکند، تا کنون ۶۰ میلیون و ۵۱۳ هزار و ۸۵۵ نفر دوز اول، ۵۳ میلیون و ۶۵۱ هزار و ۶۵۷ نفر دوز دوم و ۱۴ میلیون و ۸۵۶ هزار و ۷۶۴ نفر، دوز سوم واکسن کرونا را تزریق کردهاند. این ویروسها بهطور طبیعی در انسان ها و پستانداران و پرندگان شیوع پیدا میکنند، با این حال تاکنون میلیون ها کروناویروس منتقل شده به انسان، کشف شدهاست.

، گروهی از ویروسها متعلق به خانوادهٔ ویروسی کروناویریده هستند که از طریق ایجاد عفونت دستگاه تنفسی در پرندگان و پستانداران ، ایجاد بیماری میکنند. این ویروسها میتوانند عامل ایجاد برخی از انواع سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماریهای شدیدتری همچون سارس ، مرس و کووید ۱۹ باشند. اندازهٔ ژنوم ویروسهای کرونا از ۲۶ تا ۳۲ کیلوباز، متغیر است که از بزرگترین ژنومها در بین ژنوم تمام آرانای ویروسها هستند. بیمارانی كه در ایام نوروز قصد سفر دارند، مراقب باشند كه قبل از سفر تمام داروها و تجهیزات پزشكی مورد نیاز خود را جمع آوری كنند تا در طول سفر در دسترس آنها باشد. کاهش طول دوره بیش از این نیز، امکانپذیر نیست. در طول دهه گذشته، تعداد زیادی اعتراضات ضد دولتی در سراسر ایران (مانند اعتراضات آبان ۱۳۹۸ ایران) با خواست اصلاحات یا پایان دادن به جمهوری اسلامی به راه افتادهاست.

کروناویروسها در دههٔ ۱۹۶۰ کشف شدند و مطالعه بر روی آنها بهطور مداوم تا اواسط دهه ۱۹۸۰ ادامه داشت. رئیس ستاد اجرایی فرمان امام خاطرنشان کرد: اولین جلسه ستاد پس از انتخابات برگزار شد، روی بحث تولید تجهیزات متمرکز شدیم، در زمینه تامین تجهیزات پزشکی از خارج از کشور در روزهای نخست نیز موفق بودیم هرچند در برخی مواقع دشمن عهدشکنی کرد اما توجه داشته باشید ستاد اجرایی موفق شد کمتر از ۲۴ روز کارخانه تولید ماسک را راه اندازی کند و تاکنون نزدیک به صد میلیون ماسک تولید و در اختیار وزارت بهداشت قرار دادهایم. وی افزود: تولید و توزیع داروی رمدسیور و فاویپیراویر برای مناطق محروم جای تشکر دارد، و اگر در پاییز همراهی انفلوانزا با کرونا داشته باشیم ظرفیت تله مدیسین ستاد اجرایی فرمان امام به کمک ما خواهد آمد.

وی در عین حال پیش بینی کرده بود که تا اواخر بهمن بیش از ۲۲ میلیون نفر جهت تزریق نوبت سوم واکسن مراجعه کنند. وی یادآور شد: این اقدامات باعث شد تا کمکم بخش دولتی خالی شده و بخش خصوصی تقویت شود، در واقع این اقدامات شهرستانها را خالی از پزشک کرده و الان فریاد میزنند که کمبود پزشک وجود دارد. افزایش سرانه پزشک از یک سو هزینه سلامت را افزایش خواهد داد و به تبع آن منجر به افزایش سهم سلامت از GDP خواهد شد البته اگر این افزایش ظرفیت پزشکی همراه با پیشگیری محور شدن نظام سلامت باشد، قطعا در بلند مدت باعث کاهش هزینههای بخش سلامت خواهد شد. استنتاج: بخش قابل توجهی از بیمارستان های استان مازندران همسو با سایر نقاط کشور از آمادگی نامناسب در مواجهه با بلایا برخوردارند و توجه به ارتقاء آمادگی بیمارستانی در همه ابعاد آن جهت مقابله مناسب با حوادث و بلایا الزامی و ضروری می باشد.

رعایت عدم استعمال دخانیات به دلیل تاثیر آن بر تضعیف سیستم ایمنی بدن و مستعد نمودن افراد در ابتلا به ویروس الزامی است. افراد و نهادهای مختلفی نسبت به این موضوع واکنش نشان دادند. شصت و هفتمین نشست موضوعی سبک زندگی اسلامی چهارشنبه این هفته ( 22 دی ماه – ساعت 18) با موضوع “توصیه های طب سنتی در نازایی” با حضور دکتر امتیازی در محل فرهنگسرای شهرداری یزد برگزار می گردد. البته به شرطی که راهکار مناسبی برای حل آنها بیابید و به توصیه های زیر عمل کنید.

در همین حال، مدیران فعلی وزارت بهداشت و البته برخی از اعضای کمیته علمی کشوری کووید ۱۹، در مصاحبههایی که داشتهاند، عنوان کردهاند که ۷ میلیون نفر تاکنون واکسن نزدهاند. در همین حال، وزیر بهداشت در تاریخ ۲۷ آبان در زنجان عنوان کرده بود که تاکنون ۸۴ درصد گروه هدف کشور که جمعیتی بالغ بر ۶۷ میلیون نفر را شامل میشود یک دوز واکسن کرونا تزریق کردهاند.

  • ظرفیت دانشگاههای روزانه: 35861 نفر
  • خشونت های جنسی و جنسیتی
  • درمان سینوزیت وابسته به علت ایجاد آن است
  • خانه صبحانه یک قاشق غذاخوری
  • ؟* (۱۳۶۲)
  • در محیطهای سربسته و بدون تهویه مناسب نمانید

در این دوران، انواع گوناگونی از پارچه و رنگ (شامل فیروزهای) رواج یافت. تخمین زده میشود که نزدیکترین نیای مشترک (MRCA) تمامی کروناویروسها تا ۸۰۰۰ سال قبل از میلاد وجود داشتهاست، اگرچه برخی از مدلها تا ۵۵ میلیون سال یا بیشتر را نیز ذکر میکنند که این نشان از همبستگی تکاملی طولانی مدت با خفاشها و پرندگان دارد.