بازار کفش ایمنی

در حالی که دولت ترامپ به شدت سرگرم مذاکره بر سر توافقات عادی سازی امارات و بحرین با اسرائیل بود، وزرای قطری به واشنگتن رفتند و یک «گفتگوی راهبردی» با آمریکا به راه انداختند. معتقدیم تسهیل تردد اتباع دو کشور خصوصاً فرهیختگان و دانشگاهیان و آشنایی بیشتر و کسب اطلاع نخبگان از ظرفیتهای موجود در روابط فیمابین، میتواند نقش بسزایی در پیشبرد توافقات و توسعه مناسبات، ایفاء نماید. بی شک نقش مثبت استعمار در این الگو را نمیتوان نادیده گرفت. پس از پايان دولت اصلاحات، انتخابات دوره نهم رياستجمهوري در شرايطي برگزار شد که از طيفهاي مختلف سياسي کشور کانديداهايي در انتخابات وجود داشتند ولي در نهايت اين محمود احمدينژاد بود که با پيروزي بر اکبر هاشمي رفسنجاني در دور دوم انتخابات به عنوان رئيسجمهور دوره نهم لقب گرفت. جمشید دلشاد معروف به جیمی دلشاد متولد 1318 شیراز و یهودی است.در سال 1338 همراه با برادران خود به آمریکا مهاجرت نموده و در دانشگاه “نوردریج” کالیفرنیا در رشته علوم تحصیل کرد. او که با ثروت هنگفتی پای به خاک آمریکا گذاشت در سال 1986، رسما شهروندی آمریکا را گرفت و مدیریت شرکت National Oilwell Varco را بر عهده گرفت اما بعدها از آن استعفا داد.

وایتهد بعدها وارد شرکت و توسعه و نوسازی منهتن شد و وظیفه بازسازی برجهای مرکز تجارت جهانی پس از واقعه 11 سپتامبر را بر عهده گرفت. وقنی او 20 هزار را نفر را در کمپین خود به کار گرفت و 820 هزار دلار هزینه این کمپین کرد، توجه ناظران را به خود جلب نمود. این سرمایهدار و سیاستمدار کهنهکار ایرانی در سال 2003 موفق به دریافت “مدال افتخار جزیره الیس” و جایزه “وودرو ویلسون” (Woodrow Wilson) شد. «ترانوس برای همیشه تعطیل می شود»؛ این موضوعی است که به سرمایه گذاران شرکت اعلام شده تا شاهد پایان راه یکی از جاه طلابانه ترین و در عین حال جالب ترین پروژه های پزشکی سال های اخیر باشیم. این برند با استفاده از به روز ترین تکنولوژی ها و فناوری ها و با به کارگیری نیرو های خلاق و حرفه ای توانسته است در زمینه تولید انواع ظروف چینی به موفقیت های بسیار بالایی نیز دست پیدا کند . این هلدینگ دارای چند شرکت با زمینه فعالیت تجارت بینالمللی، ساخت و ساز، تولید وسایل رفاهی، تولید منسوجات، و تولید تجهیزات صنعت نفت است. در ایران شرکت هایی مانند ایمن ترافیک کالا انواع پوتین های نظامی در طرح ها و رنگ های مختلف را تولید میکنند.

او از حمله به عراق و قرار دادن ایران در لیست محور شرارت حمایت کامل به عمل آورد. وعدههای انتخاباتی او شامل کاهش مالیات، جلوگیری از ولخرجیهای دولتی، تامین امنیت اجتماعی، حمایت از همه والدین در مدارس و نه فقط ثروتمندان، منع سقط جنین به جز در موارد اضطراری، اشتغال زایی و جلوگیری از دخالت دولت در امور اقتصادی مردم، دفاع از هویت ملی، و رویکرد جدی نسبت به محور شرارت شامل ایران، کره شمالی، وسوریه بود. در سال 1996، در حالی که فقط 25 سال داشت، در رقابتهای انتخاباتی کنگره ملی آمریکا از منطقه منهتن شرکت کرد اما با اینکه گوی رقابت را “جرولد ندلر” (Jerrold Nadler) دموکرات از وی ربود، مورد تحسین “نیویورک پست” و “رادولف دابلیو جیولیانی” واقع شد. فقط از رفتار اطرافیانم میفهمیدم عمق فاجعه خیلی زیاد است و به یک آدم ترسناک تبدیل شده بودم. او علت این عمل خود را وقف کامل خود به جامعه یهودیان و کشوری اعلام کرد که فرصت تجربه “زندگی آمریکایی” را به وی بخشیده است. او که هم اکنون یکی از افراد هیئت مشاور تصمیمسازان “انجمن سیاست رسانهای آمریکا در خارج از مرزها” است، در فوریه 2014 از ورود کتاب “یک هزار سال کتاب ایرانی” به کنگره ملی امریکا حمایت بسیاری به عمل آورد.

در اینجا اعلام میکنم که اگر کسی بخواهد نقد کند، نقد دلسوزانه، آزاد است، اما من اجازه نمیدهم که کسی بخواهد به امید و اعتماد مردم برای آینده درخشان این کشور، برای رونق اقتصادی، برای صلح و امنیت در کشور ما و در منطقه با دروغی، اتهامی و سخن ناروایی صدمه بزند. وبسایت رسمی خود او جایی در معرفیاش اینچنین بیان میکند: “با آنکه او ایرانی است، اما آمریکا را کشور و بهشت خود دانسته و همیشه قدردان آن بوده است”. جیمی اینچنین ابراز داشت: “من به عنوان یک تاجر و متخصص تکنولوژی با این عمل نه تنها قصد انتقال تجربه خود به سازمانهای یهودی غیرانتفاعی را دارم بلکه میخواهم مردم پیرامونی خود را به رویارویی با چالشهای جذاب و جدید زندگی دعوت کنم تا از این مجرا آنها مرا به عنوان یک الگوی موفق ببینندو تا به حدی با جامعه یهودیان آشنا شوند که خود را جزئی از ما ببینند”.