بایدن در مسیر ترامپ

تفاوت راهبردی بین استراتژی دولت اوباما و دولت ترامپ وجود ندارد. بیشتر ببینید: ویدئو| پوتین بازهم رئیسی و دولت را دست انداخت! دهقان یکی از اولین کسانی بود که در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۱ کاندیداتوری خود را اعلام کرد اما پیش از اعلام شورای نگهبان لیست تأیید شده از هفت نامزد نهایی ، به نفع رئیسی کناره گیری کرد. سعید جلیلی (متولد ۱۹۶۵ – ۵۶ ساله) ، که چند روز قبل از انتخابات ۱۸ ژوئن از رقابت به نفع رئیسی کناره گیری کرد ، قرار است به عنوان معاون اول رئیس جمهور یا وزیر خارجه منصوب شود.

امروز قاسم ژومارت توکایف رئیس جمهور قزاقستان، علی خان اسماعیل اف را به سمت نخست وزیر این کشور منصوب کرد. اوکراین و جنگ سرد هنوز عنوان نخست بسیاری از روزنامه های فرانسه است.

با آغاز اغتشاشات در قزاقستان عسگر مامین نخست وزیر و کابینه او همگی استعفا دادند. ملانیا پس از مدت کوتاهی، رابطه را قطع کرد اما این دو مجدداً رابطه را آغاز کردند.

این گروه معتقدند رشته پزشکی و دیگر رشتههای مرتبط در این حوزه را، باید همچون تجربه دیگر کشورهای جهان، وزارت علوم آموزش دهد و پس از آنکه دکتر و پرستار و غیره تربیت شد، وزارت بهداشت میتواند آنها را جذب کند. البته که وی پیشتر هم در جریان کارزار انتخاباتی خود و پس از پیروزی در انتخابات نیز دست اقدامات مشابه زده بود.

با این حال مسیر برای پیاده کردن قولهای انتخاباتی او چندان آسان نیست. در حال حاضر ائتلاف او تنها ۳۷کرسی از ۱۵۵کرسی کنگره را در اختیار دارد؛ بنابراین برای تصویب قانون باید با سایر احزاب چپ میانه که در گذشته از آنها به دلیل همراهی بیش از حد با محافظهکاران انتقاد کرده بود، همکاری کند.

لازم به ذکر است که روزهای شنبه به وقت ایران از روزهای تعطیل کشور سوئد می باشد که به همین دلیل روزهای جمعه و شنبه سفارت این کشور در تهران بسته خواهد بود.

محمد کعبعمیر، عضو کمیسیون اجتماعی و رئیس کمیته صندوقهای بازنشستگی مجلس نیز یکی دیگر از منتقدان جدیِ این روزهای حجت عبدالملکی است. او دکترای روابط بین الملل از دانشگاه تهران دارد و به عنوان سفیر در بحرین (۲۰۰۷-۲۰۱۰)، معاون امور عرب و آفریقا در وزارت امور خارجه (۲۰۱۱-۲۰۱۶،) معاون امور بینالملل پارلمان و مشاور وزیر امور خارجه محمد جواد ظریف از سال ۲۰۱۶ خدمت کرده است.

همیشه حزب رئیسجمهور مستقر در انتخابات میاندورهای شکست میخورد؛ یعنی مثلاً در ۲۰۱۶ که ترامپ آمد یا در ۲۰۰۸ که اوباما آمد، در انتخابات میاندورهای هر دو شکست خوردند و این چیزی است که کاملاً قابل پیشبینی بود. علی بهادری جهرمی، سخنگوی دولت، در پاسخ به پرسشی در خصوص شایعه تغییر و ترمیم کابینه گفت: خواهش می کنم از انعکاس هرگونه شایعه به ویژه در حوزه هایی که دغدغه مردم هست و با معیشت مردم سر و کار دارد پرهیز شود، رابطه دولت با مردم شفاف است و هر تصمیم که بخواهد اتخاذ شود اول با مردم در میان گذاشته می شود.

اما هر دو طرف به مزایای گسترده تنش زدایی پی بردند. ما تلاش خواهیم کرد از حقوق بنیادین کارگران، اتخاذ تدابیر لازم برای محافظت از محیط زیست و مالکیت فکری، و برخورداری همه جوامع از مزایای جهانی شدن به طور گسترده اطمینان حاصل کنیم. این افراد شامل جورجیو جکسون، نماینده کنگره از ائتلاف جبهه گسترده و خود بوریک هستند که در ریاستجمهوری پیروز انتخابات شد.

متقاضیان اقامت کانادا دقت داشته باشند که انگشت نگاری و هزینه آن شامل افراد زیر 14 و بالای 80 سال نمیشود. وی افزود: برخی از افرادی که پست گرفتند، توسط سازمانهای امنیتی رد شده بودند و نهادهای امنیتی صراحتا شما را از انتصاب این افراد منع کرده بودند و گفته بودند این انتصابها به صلاح کشور و نظام نیست، به همین دلیل هم الان چون نمیتوانید برایشان پست بزنید، آمدید برای آنها حکم سرپرست زدید.

شما به دلیل بیتجربگی به همه سهمیه دادید و وزارتخانه را مثل غنیمت جنگی بین دوستانتان تقسیم کردید. در خصوص برخی وزارتخانهها مثل علوم، آموزشوپرورش و ارشاد اسلامی، رهبر انقلاب اسلامی حساسیتهایی دارند، چراکه انحراف در آنها، موجب ایجاد انحراف در حرکت کلان کشور به سمت آرمانها میشود و نگهبانی و مراقبت در خصوص حرکت عمومی به سمت آرمانها وظیفه قطعی رهبری است اما در انتخاب مسئولان این وزارتخانهها، ورود نمیکنند؛ و در خصوص اکثریت کابینه نیز در همه ادوار تا آنجاکه از سوابق امر بر میآید نظری ابراز نمیکنند لکن همواره تأکید دارند که وزیران، افرادی کاری و بهدور از حاشیه باشند، زیرا همانطور که در نظر مردم، کارآمدی و موفقیت دولت، موفقیت نظام است، ضعف و ناکارآمدی دولت نیز به حساب نظام گذاشته میشود.

  • تلفن وزارت خانه در تهران : ۰۲۱۶۶۷۲۲۳۱۱
  • ارائه نامه و مدرک تمکن مالی به انگلیسی
  • آدرس وزارت خانه در تهران : خ ملاصدرا بن بست صدر – واحد 7
  • حداقل دو صفحه خالی از پاسپورت

به گزارش ایسنا، آنتونی بلینکن وزیر امور خارجه آمریکا با انتشار پیامی در حساب کاربری خود در توئیتر از انتخاب رامین طلوعی، یک فرد ایرانی تبار برای سمت دستیار وزیر امور خارجه در دفتر امور اقتصادی و بازرگانی خبر داد. مهرداد بذرپاش (متولد 1980 – 41 ساله) می تواند در سمتهای بالقوه ای مانند انرژی یا صنایع ، معادن و وزیر بازرگانی خدمت کند.