توافقات عمودی ممنوع از منظر حقوق رقابت

الیزابت در پانزده سالگی با فرنک ناداشدی ازدواج کرد و در قلعهای از قلعههای شوهرش واقع در چاختیتسی (واقع در غرب اسلواکی امروز) ساکن شد. با ادغام ایران در نظام جهانی فشارهایی برای نوسازی دولت بر جامعه ایرانی وارد شد اما به دلیل ناتوانی قاجارها تلاشهای محدودی که درجهت نوسازی انجام گرفت، کاری از پیش نبرد. در میان شاخصهای اقتصادی در دولت اصلاحات وضعیت نرخ تورم نسبت به سالهای ابتدایی دهه هفتاد کاهش پیدا کرد اما در نهایت نتوانست تک رقمی شود. رییسی در مورد شایعه افزایش نرخ بنزین گفت: ما به هیچ وجه نمیخواهیم قیمت بنزین را افزایش دهیم بلکه در حال بررسی طرحهایی هستیم که نحوه توزیع سهمیه بنزین را عدلانه کند که انهم فعلا به صورت آزمایشی و محدود اجرا می شود تا اثار مثبت و منفی انرا دقیق و به صورت میدانی ارزیابی کنیم. ما به متحدان خود در افغانستان خیانت کردیم، اینکه دولت بایدن همه نیروهای خود را به این شکل بی آبرو خارج کرد، احتمال بروز یک یازده سپتامبر دیگر بالا گرفته است، برای کسانی که در آنجا جنگیدند باید بگویم که شما کار خودتان را انجام دادید، از سرزمین خود دفاع کردید، به خدمتی که کردید افتخار میکنیم، هرگز کسانی را که در افغانستان جا گذاشتیم فراموش نمیکنیم و من در سنا تا روزی که باشم مبارزه خواهم کرد تا مادامی که طالبان حاکم باشد، همه بتوانند خارج شوند.

ادیان الهی در جهت مبارزه با جهل و نادانی و ترویج آموزش و پرورش تأکیدات و سفارشات زیادی داشتهاند. دولت احمدی نژاد با شایسته سالاری فاصله زیادی داشت حالا چه اتفاقی رخ داده؟ با آنکه همین ادعا هم غلط است و مراسم محرم و اربعین از همان آغاز وجود داشت و گذر زمان بر حجم و آیینهای متناسب با فرهنگهای مختلف به آن افزود. سید ابراهیم رییسی عصر جمعه در جمع نمایندگان اقشار مختلف مردم لرستان افزود: بی عدالتی کام مردم را تلخ میکند، در لرستان رفع مشکل فقر و بیکاری در دستور کار دولت است و دولت به معنای وسیع کلمه یعنی همه دولتمردان و همه افرادی که در نظام خدمت میکنند. این وضعیت به شکلهای مختلف تا امروز ادامه داشته است. وی ادامه داد: اما در یک روستایی که با خشت و گل درست شده است شما ممکن است احساس ریسک بالاتری بکنید با ۵ ریشتر هم احساس ریسک می کنید. اما در نهایت، هشدارهای ما مورد توجه قرار نگرفتند. به همین دلیل گزینههای وزارت دفاع ابراهیم رییسی نیز به شدت مورد توجه قرار دارد. برای وزارت جهاد کشاورزی که در سالهای اخیر کارکنان آن نیز نسبت به حقوقهای نقدهای جدی داشتند، نام هایی همچون سید جواد ساداتینژاد و حجت الله عبدالملکی یکی نماینده مجلس و دیگری اقتصاددان مطرح هستند.

با این توصیفات هر چند وزیر دفاع از منظر جایگاه نظامی حوزه قدرت و اختیارات فرماندهان سپاه و ارتش را ندارد، اما به علت جایگاه وزارت دفاع و البته شان نمادین خاص وزیر دفاع در سالهای اخیر اهمیت خاصی پیدا کرده است. به گزارش جماران؛ رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به کابینه سیزدهم گفت: آیت الله رییسی ضمن قدردانی از فعالان ستادهایشان، بههیچوجه قصد نداشتند به فردی که شایستگی تصدی مسوولیتی را در دولت ندارد، صرفاً به خاطر حضور در ستاد ایشان مسوولیتی داده شود و ملاک او لیاقت افراد بود. جناب خاتمی حتماً به خاطر دارند که بعد از حماسه ۹ دی که نقشه آمریکایی- اسرائیلی فتنه را نقش بر آب کرد، ریچارد هاوس مسئول شورای روابط خارجی آمریکا با تاسف گفت؛ دوستان ما در ایران (یعنی همانها که نتانیاهو از آنها با عنوان بزرگترین سرمایه اسرائیل یاد کرده بود)، خیلی زود به پایان ماجرا پرداختند. رییس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب با اشاره به کابینه سیزدهم گفت: آیت الله رییسی ضمن قدردانی از فعالان ستادهایشان، بههیچوجه قصد نداشتند به فردی که شایستگی تصدی مسوولیتی را در دولت ندارد، صرفاً به خاطر حضور در ستاد ایشان مسوولیتی داده شود و ملاک او لیاقت افراد بود.

دکتر روحانی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی اعلام کرده که برای کنترل مشکلی ندارد، اظهار داشت: تمام مواد اولیهای که برای تولید پروتئین است مثل ذرت، جو، کنجالهای که باید برای دامپروریهای داخلی، وارد شود و کود و سم همین ارز خواهد بود و این ارز تعلق میگیرد به مواد غذایی و تامین پروتئین مردم و سایر موادی که اعلام میشود و این کنترلش بسیار آسانتر است. بایدن خود را به عنوان یک فرد میانهرو معرفی و حمایت خود از اصلاحیه هاید را رسماً اعلام کرد که این اصلاحیه یک ماده قانونی است که استفاده از بودجه فدرال را برای پرداخت سقط جنین ممنوع میکند، مگر اینکه زندگی زن را نجات دهد. برخی از طیفهای انقلابی و اصولگرا سردار امیرعلی حاجیزاده را به عنوان گزینه وزارت دفاع به رییسی پیشنهاد میدهند و معتقدند حضور او در وزارت دفاع منشا تحول خواهد بود. بذرپاش درحال حاضر ریاست دیوان محاسبات را پس از یک انتخابات پر حرف و حدیث برعهده دارد. در دولت دوازدهم که بحث آب و برق پس از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری بسیار جدیتر شد، مردم از خاموشیهای بسیار و بیآبی رنج میبرند تا جایی که سازمان بازرسی و رئیسجمهور منتخب هم به این مساله ورود کردند برای همین انتظار این است که رئیس دولت جدید فردی را در این وزارتخانه بگذارد که بتواند از پس مشکلات ریز و درشت کشور در این زمینه بربیاد.