توجیهتراشی برای کاهش اعتبار خاتمی

نامش الیزابت باتوری بود؛ دختری متعلق به طبقه حاکم مجارستان؛ از خاندانی که در پیشینهاش چند شاه و تعداد زیادی کاردینال و قاضی و شوالیه دیده میشد. اگرچه تمام رویاهای بایدن به واقعیت تبدیل شده بود اما در سال ۱۹۷۲، درست یک هفته قبل از کریسمس، اتفاقی شوم سوگ را در زندگی او حاکم کرد. در ۱۹۵۳، زمانی که بایدن ۱۰ سال داشت خانواده او به آپارتمانی در کلیمونتِ دلاور نقل مکان کرد و چند سال بعد ساکن خانهای در ویلمینگتون در همان ایالت شد. بعدها پدر او به یک فروشنده موفق ماشین دست دوم تبدیل شد و از این راه خرج زندگی خانواده که به طبقه متوسط تعلق داشت را تأمین کرد. اما او پدر چهار فرزند است به نامهای نائومی، بُو، هانتر و اشلی. بو بایدن در سال ۲۰۰۲ با فردی به نام «هالی اولیور» ازدواج کرد و صاحب یک دختر و یک پسر به نامهای «ناتالی بایدن» و «رابرت هانتر بایدن دوم (II)» شدند.

او در سال ۲۰۰۳ به عنوان دادستان کل وارد گارد ملی شد. میتوان پیشبینی کرد همین انیمیشن اگر زمان دولت روحانی منتشر میشد، چه قصهها میبافتند که تعمد بر تخریب مذاکرات بوده است ظریف را امتیاز ایران در صحنه بینالملل میدانستند و انتقاد به او ذنب لایغفری بود که منتقد را شایسته هر نوع تخریبی میکرد! اگر مذاکرات جهت احیای توافق برجام شکست بخورند، ایران با سرعت بیشتری توانمندی های هسته ای خود را توسعه خواهد داد و این مساله عملا آمریکا و اروپا را به تشدید تحرکاتشان علیه تهران وادار خواهد کرد. اگر صادرات را بیشتر کنیم، تولید را بالا ببریم انصاف را همه مراعات کنیم، با فساد مبارزه کنیم و شفافیت را بیشتر کنیم، از مشکلات عبور میکنیم ، این مشکلی نیست که ما را زمینگیر کند. آدم بعد از چهارسال آیا قول می دهد چهارسال دیگر این کار را انجام می دهم؟ تمرکز اولیهی این شرکت بر محافظت از پوست و لوازم آرایشی بود و آنها نخستین آبگرم Red Door خود را در منهتن افتتاح کردند که اندکی بعد با رشد امپراطوری آنها به شهرهای بزرگ سراسر جهان گسترش یافت. در سال ۱۹۷۷، چند سال بعد از فوت نیلیا، بایدن با «جیل جاکوب» ازدواج کرد و ثمره این ازدواج «اشلی» کوچکترین فرزند بایدن است.

الیزابت اولسن در سال 1994 در کمدی How the West Was Fun حضور یافت اما پس از آن به مدت طولانی از سینما فاصله گرفت و سپس در سال 2011 به این عرصه بازگشت موفقیت آمیز داشت. بایدن در مقام سناتور به مدت طولانی عضو و رئیس کمیته روابط خارجی سنای ایالات متحده آمریکا بود. او برای توجیه آنکه نقش رهبری خاتمی برای اصلاحات، دیگر چندان معتبر نیست، گویی میخواهد کودکی را فریب دهد و میگوید: «آقای خاتمی هیچگاه نگفته است که رهبر اصلاحات است، اما به هر حال نقشهای کلیدی در پیروزی اصلاحطلبان داشته است.» در شکستها چطور؟ چقدر خوشحال شدم که صحبتهای جنابعالی را در مورد سینمای قبل از انقلاب و ستارگانش شنیدم … ادعای جدید در مورد اصالت ایرانی جوبایدن ? ولی نصر، استاد روابط بینالملل دانشگاه جان هاپکینز و علی واعظ، تحلیلگر ارشد گروه بینالمللی بحران در یادداشتی مشترک که در مجله «فارنافرز» منتشر شد، تاکید کردند که تهران و واشنگتن برای رهایی برجام از بنبست فعلی، گریزی جز پذیرش ایدههای جدید ندارند و باید از برخی از خطوط قرمز خود عقبنشینی کنند.

براساس شایعات جدید نیاکان بایدن در دوره احمدشاه در آذربایجان و کردستان به تجارت جو مشغول بوده اند.به نحوی که آنها جو را از شهر مادری اش مرند خریده و در شهر پدری اش پیرانشهر برای دامداران می فروخته است. ویلیام بایدن، پدر پدر پدر پدربزرگ پدری جو، از اهالی ساسکس انگلیس بود که به ایالات متحده مهاجرت کرده بود. پدر پدربزرگ مادریاش، ادوارد فرانسیس بلویت، فرزند یک مهاجر ایرلندی، از ۱۹۰۷ تا ۱۹۱۰ عضو مجلس سنای ایالات متحده به عنوان سناتور ایالت پنسیلوانیا بود. پدر بایدن فرد ثروتمندی بود اما در زمان تولد پسرش دچار مشکلات مالی متعددی شده بود. بایدن یک شخصیت سیاسی محسوب میشود و در تمام سالهای فعالیتش سعی کرده از حریم خصوصی فرزندان خود محافظت کند. او با جنگ خلیج فارس در سال ۱۹۹۱ مخالفت کرد ولی از مداخله آمریکا و ناتو در جنگ بوسنی در سالهای ۱۹۹۴ و ۱۹۹۵، گسترش ناتو در دهه ۱۹۹۰ و بمباران صربستان در سال ۱۹۹۹ در جریان جنگ کوزوو دفاع کرد. 3- از سوی دیگر لوید آستین ، وزیر دفاع آمریکا ، در مصاحبه مطبوعاتی درباره استقرار صد هزار نیروی روسی در اطراف مرز اوکراین تصریح کرد:« ممکن است نیروهای روسی چند شهر مهم اوکراین را تصرف کنند. این کتاب روایتی از اتفاقات مهم و تاریخسازی است که پیش و پس از به سلطنت رسیدن الیزابت اول به وقوع پیوست.