ثروتمندترین افراد جهان 2022 ؛ پولدارترین فرد دنیا کیست؟

مارک زاکربرگ اخیراً برای تبدیل هند به یک کشور آزاد از نظر دیجیتال، مبلغ زیادی در ریلاینس اینداستریز هند (Reliance Industries Limited) سرمایه گذاری کرده است. اما این رابطه نیز مدت زیادی طول نکشید و این دو پس از دو سال از یکدیگر طلاق گرفتند. سال گذشته کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به تسلا اعلام کرد دو توئیت ایلان ماسک توسط وکیل کنترل نشده است. از جمله میتوان به خروج دو موسس شرکت تسلا یعنی مارتین ابرهارد و مارک تارپنینگ و بلندپروازیهای ایلان ماسک که در نهایت با مشکلات حقوقی پیشآمده برای وی، مجبور به کنارهگیری از ریاست هیئت مدیره شرکت و جایگزین شدن رابین دنهولم با وی نیز شد، اشاره کنیم. همانطور که خود وی نیز پیش بینی کرده بود، سهم تسلا از مرز 500 میلیارد دلار عبور کرد و این دلیل رشد او و تبدیل شدن به ثروتمندترین فرد دنیا 2021 است.

آخرین فردی که در لیست ثروتمندترین فرد دنیا 2021 قرار دارد، سِرگِی میخایلوویچ برین یا همان سرگی برین است که با دارایی 78.8 میلیارد دلار، پولدارترین فرد دنیا 2021 محسوب میشود. دارایی خالص این پولدارترین فرد دنیا 2021 به قدری رشد کرده است که هیچکس نمیتواند در این زمینه او را شکست دهد. وارن بافت، مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره شرکت برکشایر هاتاوی، از ثروتمندترین افراد جهان 2021 است که با دارایی 85.2 میلیارد دلار در لیست پولدارترین افراد جهان در سال 2021 قرار گرفته است.

چه کسی در اول لیست ثروتمندترین افراد جهان 2020 قرار دارد؟ ثروتمندترین فرد دنیا 2021 چه کسی است؟ ما در این مقاله قصد داریم هم زندگی نامه او را به خوبی بررسی کنیم و هم با خود ایلان ماسک بیشتر آشنا شویم و ببینیم که اصلاً چه کسی است و برخی از زیبا ترین سخنان ایلان ماسک را هم در طول متن برای شما خواهیم گفت. ایلان ماسک به عنوان ثروتمندترین فرد جهان اعلام کرد که نیمی از توئیت های خود را در یک مکان بخصوص منتشر می کند. لارنس ژوزف الیسون که ما او را با نام لری الیسون میشناسیم، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت اوراکل است و جزو پولدارترین افراد جهان در سال 2021 محسوب میشود. این مرد روسی کسی است که به لری پیج کمک کرد تا شرکت نهایی نرم افزار الفابت را تشکیل دهد.

ماسک در مصاحبه با تایمز با اعلام این خبر، ادعا کرد بیت کوین برای پرداخت های روزانه مناسب نیست و دوج کوین گزینه مناسبی برای پرداخت های روزانه است. ماسک قبلا توضیح داده بود که دوج را رمزنگاری مردم میداند. او مدیرعامل شرکت است و حدوداً 12% از سهام شرکت آمازون را در اختیار دارد. جف بیزوس از افراد ثروتمند جهان را با آمازون (Amazon)، بزرگترین فروشگاه خردهفروشی دنیا میشناسند.

پیشنهاد می کنم حتماً سری به این پکیج جامع کشف استعداد و علایق بزنید و بین کشف استعدادها و پله های ترقی با زندگی عادی یکی را انتخاب کنید. در ادامه، به معرفی 10 نفر از ثروتمندترین افراد جهان 2021 که جزو موفق ترین افراد دنیا در سال 2021 نیز هستند، میپردازیم و توضیحاتی دربارهی زندگی آنها و اینکه چطور توانستند ثروت خود را حفظ کنند، میدهیم. وی تا قبل از اینکه جف بزوس جایگاه او را تصرف کند، اولین فرد ثروتمند جهان بود و اکنون نیز یکی از قدرتمندترین افراد جهان در سال 2021 محسوب میشود. با این حال، به دلیل سقوط ثروت خود، جف بزوس جای او را گرفت و در سال 2021 نیز جف بزوس جایگاه خود را حفظ کرده و پولدارترین فرد دنیا 2021 است. در گذشته این فرد در لیست پولدارترین افراد دنیا بوده و مطمئنا به زودی جایگاه خود را پس خواهد گرفت.

جان فاورو نویسنده و کارگردان قسمت نخست این مجموعه سینمایی به دنبال راهی بود تا شخصیت تونی استارک را کاریزماتیکتر، فوقالعاده باهوش و جذاب جلوه دهد. فروشگاه اینترنتی آمازون که اکنون چندین شرکت تابعه در سراسر جهان دارد و در آن از شیر مرغ تا جان آدمیزاد یافت میشود، در ابتدا یک کتابفروشی آنلاین در گاراژی بوده است. ایلان ماسک، در نیمه سوم سال 2020، ثروتمندترین مرد جهان شناخته شد. این شرکت بیشتر در توسعه و بازاریابی نرمافزارها، تکنولوژی و سیستمهای رایانش ابری مرتبط با پایگاه داده فعالیت میکند و ایدهی آن مربوط به سال 1970 است.

طبق ادعای خود ایلان ماسک تا چند ماه دیگر میتوانیم از استارلینک (Starlink) در ایران استفاده کنیم (البته نامی از ایران برده نشده است، ولی ایلان ماسک ادعا کرده که تا چند ماه دیگر اینترنت ماهواره ای خود را جهانی میکند). جالب است بدانید بیل گیتس اولین برنامه نویسی خود را در سن 13 سالگی انجام داد و سپس در دبیرستان، به تشکیل گروهی از برنامه نویسان کمک کرد که سیستم حقوق و دستمزد مدرسه خود را رایانه ای کردند و Traf-O-Data را ساختند و از فروش آن 20 میلیون سود کردند. ولی اخیرا ثروت وی از 90 میلیون دلار به 76.8 میلیارد دلار کاهش یافته است. لری به همراه شریک خود قصد داشتند گوگل را به عنوان بزرگترین شرکت در جهان معرفی کنند و توانست موفق هم بشود؛ ولی به دلایلی، موقعیت خود را ترک کرد.

لری الیسون، باهوش بود، ولی انصراف داد. نیست. در حقیقت حالت ایدهآل این است که انصراف دهید و کاری را شروع کنید. ماسک که با سرمایه ۱۰۰ میلیون دلاری حاصل از پروژههای قبلی خود اسپیس ایکس را تاسیس کرده بود، بهصورت همزمان عنوان مدیر ارشد اجرایی (CEO) و مدیر ارشد تکنولوژی (CTO) این شرکت را در اختیار دارد. در آوریل سال 2017 تسلا موتورز با ثبت سهامی به ارزش 52 میلیارد و 700 میلیون دلار به ارزشمندترین شرکت خودروسازی در بازار بورس سهام در آمریکا تبدیل شد. Elon Musk بیش از ۱۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۰۶ بر روی اسپیس اکس سرمایهگذاری کرد. در ادامه اسپیس ایکس بیش از ۱۰۰۰ ماهوارهی استارلینک را به مدار زمین فرستاد و طی چند سال اخیر و با ادامهی ارسال ماهوارهها به مدار اکنون تعداد آنها به ۱۷۳۷ عدد رسیده است.

این شرکت میخواهد از طریق این پروژه هزینه سفرهای فضایی را به شدت کاهش دهد. یکی از اهداف مهم اسپیس ایکس، کاهش هزینهی سفرهای فضایی از طریق استفادهی چندینباره از راکتها است. یک شرکت خصوصی در زمینهی هوا و فضا است و هدف آن این است که از طریق وسایل نقلیه پرتاب قابل استفاده مجدد، دسترسی به فضا را ارزانتر و قابل اطمینانتر کند. راهحل پیشنهادی ماسک برای ترافیک ایجاد قطارهایی سرعتبالا به نام “هایپرلوپ” است که مسافران را در عرض 30 دقیقه از لسآنجلس بهسان فرانسیسکو ببرد. ماسک همچنين در حال توسعهٔ یک سیستم حمل و نقل با سرعت بالاست که تحت عنوان هایپرلوپ (Hyperloop) شناخته شده است.

  • منبع درآمد: گوگل
  • ثروت: ۷۸ میلیارد دلار
  • ثروت: ۱۴۱ میلیارد دلار
  • متولد: ۴ اوت ۱۹۳۳

اکنون، او به خاطر ثروت و موقعیت خود به عنوان عضو هیئت مدیره شرکت شناخته شده است. با این حال، همه آنها نمیتوانند موقعیت خود را به همین ترتیب حفظ کنند. تعداد کمی از نامها مانند جف بزوس، موکش آمبانی، وارن بافت، خانواده برنارد آرنو و بیل گیتس تاکنون توانسته اند موقعیت خود را در سالهای مختلف حفظ کنند. همچنین او طرفدار پر و پا قرص بسکتبال نیز هست و در سال 2014 تیم بسکتبال لس آنجلس کلیپرز (Los Angeles Clippers) را به مبلغ 2 میلیارد دلار خرید و از آن روز، بسیار تیم خود را دوست دارد. راه او برای رشد ثروت خود بسیار خارق العاده است و به همین دلیل، حتی پس از کاهش تقاضا برای کالاهای لوکس، خیلی از افراد او را دوست دارند.