جلسه فوقالعاده پارلمان اقلیم کردستان برای واگذاری اختیارات بارزانی

پس از آتش سوزی یک ساختمان تجاری (کلمبوشاوس) و اضافه شدن کارگران برلین غربی به شورش ها، والتر اولبریخت، رهبر وقت آلمان شرقی تصمیم می گیرد تا از نیروهای شوروی بخواهد تا سرکوب علیه قیام مردمی را سازماندهی کنند. جمعیتی متشکل از ۶۰ هزار نفر به ده به ساختمان پلیس حمله می کنند و ساختمانهای استاسی، پلیس امنیتی، را به آتش میکشند.

در عین حال برخی منابع گزارش داده بودند که به دنبال حمله به محمودالمشهدانی، رئیس سنی پارلمان و ضرب و شتم وی، «عامر الفایز» و «خالد الدراجی»، دو رئیس سنی جایگزین وی از ترس تکرار حوادث، گفتهاند که حاضر به پذیرش ریاست سنی پارلمان نیستند. واعظ در ادامه میافزاید: «وزارت خارجه مسلما با ترجيح تعامل بر تقابل در اكثر كشورها رويكرد خاصى را دنبال میكند كه نهادهاى بالادستى آن را در توازن با ديگر رويكردهايی كه توسط ديگر بازيگران، مانند نيروهاى نظامى، پيشنهاد ميشوند بررسى كرده و تصميم نهائی را اتخاذ میكند.

به نظر میرسد که این اقتدار همانی است که ولادیمیر پوتین، مامور پیشین کا گ ب و رئیس جمهوری امروز روسیه به دنبال آن است. به این ترتیب، بار دیگر شاهد حضور و مداخله نظامیان روسیه برای حفظ حکومتهای متحد ولادیمیر پوتین، این بار در «خارج نزدیک» در منطقه آسیای میانه هستیم. سازمان پیمان امنیت جمعی در حوزه آسیای میانه و قفقاز بعد از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی به رهبری و توسط روسیه و عمدتا با هدف متحد نگه داشتن جمهوریهای سابق و نیز برای محدود کردن گسترش ناتو و نفوذ آمریکا بنیان گذاشته شد تا مسکو همچنان بازیگر اصلی در آسیای مرکزی و قفقاز باقی بماند.

به گفته فرمانده ارتش لهستان بقیه نیروهای نظامی آمریکایی نیز «بهزودی» وارد لهستان خواهند شد. در هفدهم ژوئن، ناآرامیها به سرعت به بقیه کشور سرایت میکند. اهداف کوتاه مدت و دراز مدت امريکايي بدون ترديد افغانستان را در صورت عدم پيشکش کردن استراتيژي منطقوي، عدم اتخاذ راهکارهاي مناسب بهتر سازي موقعيت اقتصادي، احياي هويت بي طرفانه و نه بي تفاوتانه ، متأثر، منزوي و آسيب پذيرتر خواهد کرد و آن را ناخود آگاه در درگيري و رويا رويي قرار خواهد داد که نه توان ادامه آنرا دارد و نه هزينه بعد از آنرا پرداخته خواهد توانست، آنچه افغانستان در اين بازي بزرگ ميتواند از خود بجا بگذارد و نصيب گردد همانا داشتن حاکميت متزلزل؛ حکومت دست نشانده و غير دموکراتيک و مليونها آواره و مهاجر خواهد بود.

آنجلا رید راهنمای ارشد کاخ سفید؛ دومین آمریکایی آفریقایی تبار و اولین زنی که عهده دار این پست شد، از دیگر چهره های کاخ سفید بود که مجبور به کناره گیری شد. در طول شب کارگران چندین شرکت و کارخانه دیگر به اعتصابیون می پیوندند.

چین که خود به شدت از شیوع این بیماری آسیب دیده، مواد ضدعفونی کننده و دیگر تجهیزات مورد نیاز همچون کیت های آزمایش و همچنین تیمی از کارشناسان داوطلب را به ایران فرستاده است.

در بیانیه مشترک این پنج کشور آمده است: ما به بیانیه کمیسیون عالی ملی انتخابات لیبی مورخ ۲۲ دسامبر در مورد به تعویق انداختن انتخابات برنامه ریزی شده در ۲۴ دسامبر و پیشنهاد آن برای یک تاریخ جدید و زودهنگام برای برگزاری این انتخابات توجه کرده ایم. این پنج کشور در بیانیه مداخله جویانه خود در امور داخلی کشور لیبی ادعا کردند انتخابات آزاد، عادلانه و معتبر به مردم لیبی اجازه می دهد تا یک دولت نماینده و یکپارچه انتخاب و استقلال، حاکمیت، تمامیت ارضی و وحدت ملی لیبی را تقویت کنند.

بقای سیاسی، عالیترین جلوهی امنیت ملی محسوب میشود. جلسه امروز پارلمان اقلیم کردستان ساعت ۱۴ به وقت محلی برگزار میشود. رییسجمهور به موجب قانون اساسی دارای حق عزل و نصب وزیران است که شامل عزل و نصب وزیر خارجه نیز میشود و در برخی موارد این مسأله می تواند سیاست خاری را دست خوش تغییر و تحوّل قرار دهد.

3- سرمایه داری جمع گرا ، ترکیبی از سرمایه داری ،دموکراسی و ارزش های سنتی ، ژاپن و برخی از کشورهای آسیایی طرفدار این الگو هستند که روسیه و چین نیز منافع خود را در پیوند با این نگرش می دانند.

این نکته بسیار مهم است و ما بایستی در تبلیغاتمان و در دفاع از اسلام این مورد را در نظر داشته باشیم که وحشیگری این گروهها را از ساحت اسلام مبرا کرده و به دنیا اعلام کنیم چنین حرکاتی هیچ ارتباطی با اسلام ندارد. اگر امکان دارد در مورد این فرایند توضیح دهید؟ فرهنگ سیاسی مشارکتی اما نقش تعیین کننده دارد زیرا شهروندان نسبت به رفتار و تصامیم نخبگان و نهاد ها حساسند و آنها را مورد ارزیابی قرار می دهند.

در حقیقت آمریکا حسن نیت را با حسن نیت پاسخ نمیدهد بلکه این مورد را دلیل بر ضعف میگیرند. واشنگتن حتی روز جمعه اعلام کرد که شواهدی در دست دارد که نشان میدهد مسکو قصد دارد یک حمله ساختگی ایجاد کرده و وانمود کند که مورد حمله اوکراین قرار گرفته تا به این بهانه این کشور را مورد تهاجم قرار دهد.

گفت: در اینکه سیاست جدید دولت ترامپ محصولِ تصمیم «هیات حاکمه» یا محصول یک اجماع گسترده در صحنه سیاست این کشور باشد، جای تردید دارد. پکن مخالف موضع گیری ها علیه مسکو بوده و بر لزوم گفتگو برای حل اختلافات تأکید دارد. آمریکا، روسیه را به آماده شدن برای حمله نظامی به اوکراین متهم می کند و علت این امر را گردآوری صدهزار نظامی مسکو در نزدیکی مرزهای اوکراین عنوان کرده است.

به عنوان مثال کره جنوبی در جنگ امریکا با ویتنام مجبور شد 300 هزار سرباز کره ای را به جنگ اعزام کند تا دوشادوش نظامیان امریکایی بجنگند و دراین راه 5 هزار نفراز نیروهای کره ای جان خود را از دست دادند. به موجب این پیمان، ستاد فرماندهی یگانه ای برای تمام نیروهای مسلح کشورهای عضو به وجود آمد. به موجب این پیمان، ستاد فرماندهی یگانهای برای تمام نیروهای مسلح کشورهای عضو به وجود آمد.

روسیه به هدف بالابردن ظرفیتها و متحد نگه داشتنِ کشورهای عضو پیشین، چنین سازمانی را پایهگذاشت. راستی آزمایی ادعاهای ظریف در فایل صوتی جنجالی؛ آیا ظریف حقایق را گفت؟ 1. تفاوت اساسی سیاست داخلی و سیاست خارجی همانگونه که از نام آنها پیدا ست در حوزه و عرصه آنهاست ، سیاست داخلی خط مشی های داخلی یک دولت را در ابعاد مختلف شامل می گردد و سیاست خارجی خط مشی های دولت در عرصه خارجی و روابط با سایر کشورهاست .

الکساندر دوبچک قانون اساسی جدیدی می نویسد که طی آن چکسلواکی به دو بخش فدرال چک و اسلواکی تبدیل می شود. مسیر فلسطینی اسرائیلی این است که هیچ حکومتی به فلسطین داده نشود و حق آنان در تعیین سرنوشت خود و قدس به رسمیت شناخته نشود که در واقع نوعی خودمختاری است که در آن فلسطینیها مسئول بخشی مدنی و اسرائیل مسئول بخش امنیتی است.