جلسه فوقالعاده پارلمان اقلیم کردستان برای واگذاری اختیارات بارزانی

وی با بیان اینکه «بمب های اسرائیل قادر به نفوذ و نابودی تاسیسات هسته ای ایران که در اعماق زمین قرار دارند، نیستند»، می افزاید: نیروی هوایی اسرائیل به اندازه کافی هواپیماهای جنگی بزرگ برای حمل بمبهایی که بتوانند به پناهگاهها و مکانهای مستحکم نفوذ کنند، ندارد بنابراین برای آسیب رساندن به این مکانها، باید با موشکها حمله شود، فرآیندی که ممکن است روزها یا حتی هفتهها طول بکشد.

«ریلیک شفر» ژنرال بازنشسته نیروی هوایی ارتش صهیونیستی که به عنوان خلبان در حمله سال ۱۹۸۱ به تاسیسات هسته ای عراق شرکت داشته است، می گوید: حمله به تاسیسات هسته ای ایران که آسیب جدی به آن وارد کند بسیار سخت و حتی غیرممکن است. برخی از نظریه پردازان بر این باورند که با پدید آمدن جنگ افزارهای پیشرفته و از همه مهم ترین پیشرفتهای تکنولوژیک اهمیت جغرافیا از بین رفته است، اما واقعیت امر در آن است که به رغم کاهش اهمیت آن، جغرافیا کماکان ازعناصر تاثیرگذار پایدار در سیاست خارجی کشورها به شمار می رود.

وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر صفر و ضربه فنی روماس فردریکاس از لیتوانی را مغلوب کرد و به عنوان نفر اول گروه خود به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وقتی ایشان صحبت از وحدت جهان اسلام کرد، آمریکا و صهیونیست ها ترسیدند و صدام حسین را علیه ایران تحریک کرده و جنگ به راه انداختند در حالی که اگر ایران و عراق متحد بودند، امروز فلسطین را آزاد می دیدیم.

از جملهی این شخصیتها میتوان به “جان نگرو پونته” رئیس سابق سیا و سفیر اسبق آمریکا در عراق، “پل ولفو ویتس” معاون وزیر دفاع آمریکا، “دیک چنی” معاون رئیس جمهور، “پل بریمر” و “جی گارنر” اشاره کرد. به این جمع میتوان علی دایی را هم اضافه کرد که در زمان دولت اصلاحات نشان دریافت کرد و زمانی که سرمربی تیم ملی بود با فشار رییس دولت مهرورزی برکنار شد.

گستره بهرهکشی از راه آهن و زیرساختهای جادهای ایران در طول جنگ جهانی دوم چنان وسیع و بیرحمانه بود که وقتی جنگ بهپایان رسید، اکثر تجهیزات و زیرساختهای راهآهن و جادههای کشور فرسوده و بلکه در شرف نابودی قرار گرفته بود.

در وزن ۸۲ کیلوگرم مسابقات در دو گروه ۴ و ۳ نفره و به صورت دورهای برگزار شد و جمال اسماعیلی در گروه B با نتیجه ۹ بر صفر آرمیناس لیگنوگاریس از لیتوانی را مغلوب کرد، وی در دور دوم نیز با نتیجه ۵ بر صفر عبدالکریم دوخالی از الجزایر را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت.

وی در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر جولیوس ماتوزویسیوس از لیتوانی را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. سعادتی فر در این دیدار با نتیجه ۱۱ بر صفر چریستوس چریستوفوریدیس از یونان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید. مختاری در دیدار پایانی با نتیجه ۸ بر ۳ سرگئی استپانوف دارنده مدال برنز زیر ۲۳ سال جهان از روسیه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت.

قاسمی منجزی در این دیدار مجددا به مصاف ویتالی شور از روسیه رفت و با نتیجه ۶ بر یک از سد وی گذشت و به مدال برنز دست یافت. فرهنگ سیاسی تبعی: ممکن از نظام سیاسی آگاهی داشته باشد ولی به علت نبود نهاد های بیان وتجمع خواستها وتقاضاها ویا ضعف ساختار های نهادی افراد نمی تواند از کارایی سیاسی چندانی بر خوردار باشند.

معنای این سخن آن است که افغانستان، مستعد نظام دموکراتیک مرکزی نبود. احمدی نژاد در مصاحبه ای در مهرماه ۹۹ از یک شبکه امنیتی همسو و همراه با جبهه مشترک موسوی، هاشمی و خاتمی سخن گفت. آن خود نرخ سود بود که در دوره آقای احمدی نژاد بود.

این منبع به شفق نیوز گفت که این جلسه به دلیل به حد نصاب رسیدن تعداد نمایندگان رسمیت پیدا نکرد و جلسه صرفا مشورتی بود و بعد از آن نمایندگان حاضر جلسه را ترک کردند. این خیلی خوب است؛ این کار، کار لازمی است؛ من همیشه تأکیدم بر این است؛ منتها مشخص کنید، یک مجموعهی کاری درست کنید، بنشینند واقعاً طرحهای نیمهتمام را – حالا یک رقمی هم ذکر کردند که فلان تعداد طرحهای نیمهتمام داریم – اولویتبندی کنند؛ کدامهایش اولویتدار هستند، کدامهایش وعدهی بیشتری داده شده یا توقع بیشتری از سوی مردم وجود دارد؛ اینها را مشخص کنید، به آنها بپردازید.

به گزارش مشرق، روزنامه آمریکایی نیویورک تایمز درگزارشی که روزنامه سعودی الشرق الاوسط آن را منتشر کرد، آورده است: تعداد زیادی از مقامات و کارشناسان نظامی اسرائیلی تاکید دارند که اسرائیل فاقد توان هرگونه حمله علیه ایران است که بتواند برنامه هسته ای ایران را نابود یا حتی آن را از کار بیاندازد. با این وجود، همانگونه که از عنوان برنامه سیاست خارجی دولت سیزدهم استنباط میشود، نگاه دارای اولویت ما نسبت به همسایگان و آسیا، به معنای نادیده گرفتن بقیه نقاط جهان نیست و توجه به کشورهای عربی و اسلامی، کشورهای آفریقایی، کشورهای آمریکای لاتین و اروپا و غرب، بخشی از سیاست خارجی فعال و پویای ما را تشکیل میدهد.

واقعیت این است که انقلاب در آستانه ٤٠سالگی است و انتظار میرود کنشگران عرصه سیاسی فراتر از فرد و یک جناح، بیش از گذشته به عمق عرصه سیاست کشور توجه کرده و به مقوله سیاستورزی نگاه دوراندیشانه و ژرف داشته باشند که به نظر میرسد همینطور هم هست و کنشگران با استفاده از تجارب گذشته چهار دهه سیاستورزی، بیش از گذشته منافع ملی را مد نظر قرار میدهند.

خبرگزاری آریا- یک مقام ارشد کاخ سفید تاکید کرد، جو بایدن در قبال کوبا سیاست یکسانی با باراک اوباما نداشته و در دولت او گفتگویی با نیکولاس مادورو رئیس جمهور ونزوئلا وجود نخواهد داشت.به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از خبرگزاری فرانسه، خوآن گونزالس، دستیار جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و مدیر اصلی بخش نیم کره غربی در شورای امنیت ملی کاخ سفید در مصاحبهای با سی.ان.ان اظهار کرد، فرآیند نزدیکی به دولت کوبا تدریجی خواهد بود و آنها انتظار ندارند که سیاست باراک اوباما رئیس جمهور اسبق در قبال این کشور جزیرهای از سر گرفته شود.این مقام در ادامه توضیح داد: سیاستهای جو بایدن در قبال کوبا مشابه با باراک اوباما نیست.

بر اساس توافق طرفین مقرر گردید بعد از رفع اشغال اراضی آذربایجان، طی توافقی جدید برقراری امنیت سد در بخش آذری به باکو تحویل داده شود. اسماعیلی در این مرحله گئورگیوس پریوولارکیس از یونان را با نتیجه ۷ بر ۲ از پیش رو برداشت و راهی دیدار فینال شد. به گزارش ایرنا، در پایان این مسابقات علی نوربخش در وزن ۵۵ کیلوگرم، ایمان محمدی در وزن ۶۳ کیلوگرم، حسین اسدی در وزن ۶۷ کیلوگرم و محمدرضا مختاری در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال طلا، جمال اسماعیلی در وزن ۸۲ کیلوگرم و مهدی بالی در وزن ۹۷ کیلوگرم به مدال نقره و پویا ناصرپور در وزن ۶۰ کیلوگرم، اشکان سعادتیفر در وزن ۷۲ کیلوگرم، حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم و امیر قاسمی منجزی در وزن ۱۳۰ کیلوگرم به مدال برنز دست یافتند.

ناصر پور در این دیدار میشال تراز از لهستان را با نتیجه ۹ بر صفر مغلوب کرد و به مدال برنز دست یافت. در وزن ۷۷ کیلوگرم محمدرضا مختاری پس از استراحت در دور نخست، با نتیجه ۸ بر صفر واروژان گریگوریان از ارمنستان را شکست داد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. قاسمی منجزی در این مبارزه حساس موفق شد حریف روس را ۶ بر یک شکست دهد تا ضمن انتقام شکست صبح، قهرمانی تیم کشورمان را به ارمغان بیاورد.

در وزن ۶۷ کیلوگرم مسابقات در دو گروه ۴ و ۳ نفره و به صورت دوره ای برگزار شد و حسین اسدی در گروه B با نتیجه ۹ بر صفر احمد النکدالی از سوریه را مغلوب کرد، وی در دور بعد مقابل الکسی کیانکین کشتی گیر مطرح روسیه با نتیجه ۸ بر صفر به برتری رسید و راهی مرحله نیمه نهایی شد.