در طب سنتی پروژه تحقیقاتی داشتید؟

معاون آموزشی وزارت بهداشت به آخرین تصمیم وزارت بهداشت درخصوص نحوه آموزش دانشجویان دانشگاههای علوم پزشکی در ترم پیش رو اشاره کرد و گفت: دانشگاههای علوم پزشکی از همان مهرماه سال جاری آموزش خود را به صورت حضوری برگزار کردند و فقط اعلام کردیم دانشجویان ورودی جدید یعنی ۱۴۰۰ که آموزش غیربالینی است، میتوانند به صورت مجازی آموزش ببینند. در مراکز واکسیناسیون تعداد زیادی نیروی داوطلب و دانشجو فعال بوده و در حال کار هستند؛ اگر قرار بود با نیروهای خود کار کنیم برای واکسیناسیون این تعداد، حدود یک سال زمان لازم بود، اما با کمک مردم، به صورت شبانه روزی واکسیناسیون را انجام دادیم.

وی با اشاره به اینکه وزارت بهداشت در این شرایط ۳ وظیفه برعهده دارد، گفت: در مرحله نخست، مقاوم سازی است که با واکسیناسیون این اقدام را انجام دادیم. این اقدام منجر شد پیشرفت های بیشتری در این حوزه اتفاق بیفتد. عین اللهی اضافه کرد: اقدام بسیار بزرگی که در سال ۱۳۶۵ انجام شد، ملحق شدن آموزش علوم پزشکی به وزارت بهداشت است.

در این مصوبه تاکید شد: با توجه به سرانه پزشک به جمعیت که ۱۳ در ۱۰ هزار در سال جاری است و به منظور دستیابی به سرانه پزشک به جمعیت ۲۰ در ۱۰ هزار در سال ۱۴۱۰، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی موظف است بهگونهای برنامهریزی نماید که ظرفیت پذیرش دانشگاهها و مؤسسات آموزش عالیِ تحت نظارت آن وزارتخانه برای رشته پزشکی در مقطع عمومی، از سال ۱۴۰۱ به مدت حداقل چهار سال، در هر سال ۲۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش یابد. وزیر بهداشت با اشاره به همه گیری کووید ۱۹ در جهان گفت: نزدیک به دوسال است که درگیر کرونا هستیم و در این مدت با فراز و نشیب های زیادی روبرو بوده ایم.

به گزارش ایسنا دکتر بهرام عین اللهی در دومین نشست با نمایندگان سازمان های بین المللی سلامت محور در ایران ضمن گرامیداشت ایام الله دهه فجراظهارکرد: ۴۳ سال از پیروزی انقلاب اسلامی ایران می گذرد و در این مدت دستاوردهای زیادی در تمام حوزه ها به ویژه در حوزه سلامت داشتهایم.

امسال این موضوع ابعاد تازه ای پیدا کرده و پس از طرح مباحث مختلف در رسانه ها، ۸۶ نماینده مجلس شورای اسلامی طرحی را امضا کرده اند که ظرفیت پزشکی از سال جاری و بعد از آن به ۲ برابر افزایش یابد. تهران (پانا) – در نشست مشترک فراکسیونهای زنان و دیپلماسی سلامت مجلس با وزیر بهداشت مقرر شد کارگروهی مشترکی میان مجلس و وزارت بهداشت برای تعیین تکلیف ماده ۲۷ تشکیل شود و عین اللهی در پی تاکیدات اعضای فراکسیون زنان بیان کرد که بحث جمعیت جزو اولویتهای وزارتخانه قرار دارد و و همچنین موضوع سرطانهای شایع در زنان را در طرح عدالت و تعالی سلامت جزو برنامههایشان قرار خواهد داد.

تاکنون ۱۳۵میلیون دز واکسن تزریق شده است؛ به طور کلی ۹۰درصد از گروه هدف دز اول، ۸۰ درصد دو دز و ۲۷ درصد هر سه دز واکسن کرونا را در کشور دریافت کرده اند. عین اللهی افزود: ما در کشورمان ۸۰۰ مرکز تحقیقاتی داریم که در دانشگاه های علوم پزشکی کشور مشغول به کار هستند.

به گزارش وبدا وزیر بهداشت اظهار کرد: از حمایت ها و کمک های سازمان های بین المللی به کشورمان جهت مقابله با بیماری کووید ۱۹ طی دو سال گذشته تشکر می کنم. از طرفی آمادگی داریم با امکاناتی که در کشورمان در اختیار داریم، به کشورهای منطقه که همکاری های مشترک با ما دارند، کمک کنیم تا در منطقه در زمینه بهداشت و سیاست های سازمان جهانی بهداشت عنصر موثری باشیم.

فکر میکنیم طی ۲ تا ۳ هفته آینده به پیک خواهیم رسید که از مردم خواهش می کنیم پروتکل های اعلام شده را در جمع های خانوادگی بیشتر رعایت کنند. فکر میکنیم طی ۲ تا ۳ هفته آینده به پیک خواهیم رسید. وزیر بهداشت با بین اینکه همکاری مردم در زمینه واکسیناسیون بسیار خوب بوده است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر در آستانه ورود به قله پیک ششم کرونا هستیم و تخمین می زنیم تا دو هفته آینده به قله پیک برسیم.

اکنون واکسیناسیون کودکان ۹ تا ۱۲ ساله آغاز شده است، امیدواریم طی یک تا ۲ هفته آینده و بعد از بررسی نتایج واکسن های کودکان ۹ تا ۱۲سال به یک پله پایین تر رفته و واکسیناسیون کودکان کمتر از ۹ سال را آغاز کنیم. وی ادامه داد: اعضای ستاد اشکالاتی را به توزیع پزشک مطرح کردند و معتقد بودند باید توزیع پزشکی به خوبی در مناطق مختلف کشور صورت گیرد، چرا که هم اکنون شهرهای برخوردار پزشکان بیشتری نسبت به شهرهای غیربرخوردار دارند.

در ترکیه مانند ایران مصرف شیر به صورت پاستوریزه است و در بسته بندی های مختلف به بازار عرضه می شود. تومورهای زاویه ای مخچه – پل مغزی فشار به اعصاب جمجمه ای مخچه – ساقه مغز و بطن چهارم ایجاد می کنند. شما در (پاسخ با ما) با یک تیم حرفه ای و پر تلاش روبرو هستید که هدف آنها کمک به شما در جهت رسیدن به بهترین پاسخ در کمترین زمان و با حداقل هزینه میباشد. دکتر برکاتی با اشاره به اینکه دانشمندان اقتصاد که نوبل این رشته را دریافت کردهاند بهترین عامل رشد اقتصادی جوامع را رشد نرخ باروری میدانند، گفت: به عنوان مثال هند جزو اقتصادهای بزرگ دنیاست. وزیر بهداشت با اشاره به اینکه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از بزرگ ترین نهادهای دولتی که علاوه بر مسئولیت تامین، حفظ و ارتقای سلامت مردم، آموزش نیروهای مورد نیاز تخصصی کشور در رشته های مختلف علوم پزشکی را برعهده دارد، تصریح کرد: بهبود وضعیت سلامت عمومی شهروندان، افزایش امید به زندگی، کاهش میزان مرگ و میر مادران و نوزادان و سایر شاخص های مهم بهداشتی از طریق توسعه نظام شبکه های بهداشتی و درمانی و ادغام آموزش پزشکی در نظام عرضه خدمات از جمله مواردی است که طی ۴۳ سال گذشته رشد و پیشرفت شگرفی داشته است.

  • معاونت توسعه مدیریت، منابع و برنامهریزی[۴]
  • مدیریت و مدیریت کارکنان
  • دارچین به مقدار کافی
  • احساس درد یا فشار در پیشانی یا گونه یا اطراف چشم
  • خدمات IT و موبایل

وی با اشاره به اینکه بیمارستان امام حسین(ع) دولتی و دانشگاهی است که خدمات ارائه شده در آن ممتاز هستند، عنوان کرد: با توجه به وضعیت کنونی کشور و نگرانی هایی که از گسترش بیماری کرونا با سوش امیکرون وجود دارد، لازم است تمهیدات ویژهای اندیشیده شود در همین راستا امروز بخش آی سی یو جدیدی در این بیمارستان افتتاح شد. به گزارش ایسنا، بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه افتتاح پروژه های درمانی بیمارستان امام حسین (ع) در خصوص پروژه هایی که امروز در این بیمارستان افتتاح شد، اظهار کرد: بیمارستان امام حسین (ع) یکی از بیمارستان های بزرگ شرق تهران بوده و با توجه به تراکم جمعیتی که وجود دارد به صورت شبانه روزی به مردم خدمت رسانی می کند.