«روحانی واقعا رئیسجمهور بدشانسی بود

طبق قوانین آمریکا هر یک از نامزدهای انتخاباتی که بتواند ۲۷۰ رأی الکترال را به دست بیاورد به عنوان رئیسجمهور آمریکا انتخاب شده و مجوز ورود به کاخ سفید را به دست میآورد.

همچنین صلاح الزواوی، سفیر فلسطین و شیخ السفرای خارجی در ایران، به نمایندگی از سفرای حاضر، طی سخنانی ضمن ادای احترام به مقام معظم رهبری و رئیس محترم جمهوری، و با تشکر از تلاشهای سیاسی و دیپلماتیک دکتر محمدجواد ظریف، به دکتر امیرعبداللهیان در مقام وزیر امور خارجه تبریک گفت و بر انتخاب شایسته ایشان بر مبنای ارشادات مقام معظم رهبری برای این وظیفه دشوار تاکید کرد.

وزیر امور خارجه در ادامه نگاه ویژه به قاره آسیا را اولویت دیگر سیاست خارجی کشور دانست و گفت: قاره آسیا در قرن بیست و یکم از ویژگیهای منحصر به فردی برخوردار است و وجود قدرتهای نوظهور اقتصادی، فرصتهای جدیدی را برای آسیا و جهان پدید آورده است. آنفلوآنزای اسپانیایی را نظامیان خارجی وارد ایران کردند. آنان با عبور از مرز خسروی تأسیسات نفتی شاه را تصرف کردند و بهسمت کرمانشاه آمدند.

نیروهای شوروی از شمال و شرق و نیروهای انگلیس از جنوب و غرب، از زمین و هوا به ایران حمله کرده و شهرهای سر راه را بمباران کردند. یک سال پس از کشته شدن قاسم سلیمانی؛ راهبرد سپاه قدس چه تغییراتی کرده است؟

علیرغم اینکه ایران از کانون جنگ یعنی اروپا فاصله داشت و اعلام بیطرفی کرده بود اما یکی از میادین اصلی جنگ بود. مایک پمپئو، وزیر خارجه دولت ترامپ در پاسخ به کنگره این کشور اعلام کرد سعودیها در یمن طبق قوانین جنگ رفتار میکنند و اجازه میدهند کمکهای بشردوستانه به مردم یمن برسد.

در وزن ۹۷ کیلوگرم مسابقات با حضور هفت ورزشکار در دو گروه سه و چهار نفره و به صورت دورهای برگزار شد که مهدی بالی در گروه A ابتدا با نتیجه چهار بر یک “تادیوز میچالیک” از لهستان را مغلوب کرد، سپس با نتایج پنج بر صفر و ضربه فنی “آیودا عبداله” از سوریه و پنج بر یک “آدم بودجملین” از الجزایر را از پیش رو برداشت تا در مرحله نیمه نهایی با نتیجه ۹ بر چهار از سد “مارتیناس نمسویسیوس” از لیتوانی بگذرد و به دیدار پایانی برسد.

اگر این اقدامات انجام نگیرد، بدیهی است که ارتقای قدرت ملی، بقای سیاسی و همچنین امنیت عمومی کشور با مخاطره همراه خواهد شد. مافی در ادامه بیان کرد: از اولین حرکتهایی که دولت بایدن برای نشان دادن تفاوت خود با دولت ترامپ میتواند انجام دهد کمک کردن برای خرید واکسن برای جمعیت 80 میلیونی ایران است.

این موضوع محکمترین تضمین برای عدم خروج دولتهای آتی آمریکا از برجام خواهد بود. نخبگان سیاسی دموکرات آمریکا بسیار بیشتر از همتایان جمهوریخواه خود، اروپا دوست هستند و از روسیه هراس دارند.این مسئله تا حدی، تحت تاثیر سیاستهای داخلی آمریکاست.

در وزن ۷۲ کیلوگرم اشکان سعادتی فر پس از استراحت در دور نخست، ابتدا با نتیجه ۹ بر یک “ماتئوس برناتک” از لهستان را مغلوب کرد، سپس در مرحله نیمه نهایی مقابل “کارن اصلانیان” دارنده مدال برنز اروپا از ارمنستان با نتیجه هفت بر یک مغلوب شد و در دیدار رده بندی با نتیجه ۱۱ بر صفر “چریستوس چریستوفوریدیس” از یونان را مغلوب کرد و به مدال برنز رسید.

وی در فینال مقابل “السکاندر گولووین” قهرمان زیر ۲۳ سالههای جهان و دارنده مدال برنز اروپا از روسیه با نتیجه چهار بر صفر و ضربه فنی شکست خورد و صاحب مدال نقره شد. حسین نوری در وزن ۸۷ کیلوگرم در دور اول با توجه به حاضر نشدن “مهد فدالدین آلاستا” از سوریه پیروز مسابقه اعلام شد، در دور دوم با نتیجه ۹ بر صفر “جولیوس ماتوزویسیوس” از لیتوانی را برد و در نیمه نهایی مقابل “گئورگ تادیووسیان” از ارمنستان با نتیجه هفت بر یک مغلوب شد تا در رده بندی مقابل “روابه فادی” از الجزایر برنده شده و مدال برنز کسب کند.

مسابقات وزن ۱۳۰ کیلوگرم در شرایط مشابه وزن ۹۷ کیلوگرم برگزار شد و طی آن امیر قاسمی منجزی در گروه B، در کشتی نخست با نتیجه ۶ بر سه مغلوب “ویتالی شور” از روسیه شد، سپس با نتیجه پنج بر صفر و ضربه فنی “روماس فردریکاس” از لیتوانی را مغلوب کرد و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه پنج بر ۲ مغلوب “داویت اواسپیان” از ارمنستان شد و در دیدار رده بندی مجددا مقابل ویتالی شور از روسیه با نتیجه ۶ بر یک پیروز شد و به مدال برنز دست یافت.

تردیدی نیست که زمستان امسال مرگ و گرسنگی چند برابر خواهد شد. کشتار وسیع مردم ایران به دلیل گرسنگی و سوءتغذیه و بیماریهای ناشی از آن بود و دولت بریتانیا با خرید گسترده غله و مواد غذایی در ایران، وارد نکردن غذا از هند و بینالنهرین، ممانعت از ورود غذا از ایالات متحده و اتخاذ سیاستهای مالی ــ از جمله نپرداختن درآمدهای نفت به ایران ــ مسبب اصلی این بحران بود.

با کاهش تولید محصولات پایه و خوراکی در کشاورزی در کنار تقاضای مصرفی بالا و تحمیلی نیروهای اشغالگر، مردم فقیر شدند و به بروز قحطی و گرسنگی شدید انجامید تا جایی که مردم به خوردن برادههای چوب اکتفا کردند. زواوی اضافه کرد: این مسئله به ما اجازه احیای فریضه الهی جهاد را میدهد. نمیدانم کدام یک نگرانکنندهتر است؛ این که رئیس جمهوری، عامدانه قصد اعتبار بخشیدن به روایت یک نماینده تندروایرانی را دارد یا اینکه او حتی به خود اجازه نداده تا صحت آن را با نزدیکانش بررسی کند؛ هزینهاش فقط یک تماس تلفنی بود.

سال 90 بالاترین نرخ تشکیل سرمایه در ماشین الات و ساختمان ثبت شده که حکایت از رشد و تولید داشته اما روند نزولی آن همچنان ادامه دارد. رئیس دستگاه دیپلماسی کشورمان در ادامه به تحولات جاری در افغانستان پرداخت و ضمن اشاره به ارتباط با همه طرفها در این کشور، بر تشکیل دولتی فراگیر با مشارکت همه اقوام در افغانستان تاکید کرد.

وی با بیان اینکه موضوع دیپلماسی ورزشی نظامیان از اهمیت ویژه ای برخوردار است و هدف سیزم صلح بین المللی، اتحاد و همبستگی بین نیروهای نظامی جهان است؛ ضمن اینکه شعار آن دوستی از طریق ورزش نیز می باشد، تصریح کرد: توسعه روابط با هدف حفظ صلح و امنیت بین الملل، ایجاد دوستی و وحدت بین نظامیان جهان نیز از دیگر اهداف برگزاری مسابقات سیزم است.

به گزارش ایسنا، سردار مهدی حاجیان، سخنگو و معاون اجتماعی ناجا با اعلام این خبر گفت: امروز موضوع ورزش در جهان به عنوان یک دیپلماسی تخصصی مطرح است؛ در واقع موضوع قهرمانی فردی و تیمی برای کشورها باعث غرورآفرینی و به اهتزاز درآمدن پرچم آنها خواهد شد. وی ادامه داد: سی و پنجمین دوره مسابقات کشتی نظامیان جهان امسال به عنوان رویدادی مهم در کشورمان از روز شنبه ۲۹ آبان تا ۴ آذرماه برگزار می شود؛ این مسابقات با محوریت ستاد کل نیروهای مسلح و به میزبانی نیروی انتظامی است و بعد از المپیک، ورزش نظامیان جهان دومین رویداد بزرگ جهانی است که ۱۴۰ کشور عضو سازمان بین المللی ( سیزم) در آن حضور دارند.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما به نقل از فدراسیون کشتی، سی و پنجمین دوره رقابتهای کشتی فرنگی نظامیان جهان (سیزم) دوم و سوم آذر با حضور ۱۲ تیم در سالن ۱۲ هزار نفری آزادی تهران برگزار شد و در پایان تیم ایران با کسب چهار مدال طلا، ۲ نقره، چهار برنز و ۲۰۰ امتیاز به عنوان قهرمانی رسید و روسیه با ۱۹۷ امتیاز نایب قهرمان شد.