سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست، چگونه کار میکند و بهترینهای آن کدامند؟

What CMS به شما این اجازه را می دهد تا CMS سایت های مختلف را بررسی کنید و داده های مختلفی را خروجی بگیرید که طبیعتا اطلاعات خروجی می توانند در تصمیم گیری شما بسیار کاربردی باشند. وردپرس یکی از پرکاربردترین پلتفرمهای وبلاگنویسی (CMS) در جهان است. بدون شک زبان برنامهنویسی PHP از پرکاربردترین زبانهای برنامهنویسی در دنیای حاضر است.

اگر می خواهید فقط اپلیکیشنی بسازید و ظاهر آن برایتان مهم نیست می توانید از این زبان برای کدنویسی استفاده کنید. با کمک PHP میتوانید ایمیل ارسال کنید یا اپلیکیشنهای ایمیل بسازید. در این مثال شیشههای جلو نقش «نما»، راننده نقش «کنترلر» و سرعت یا ترمز نقش «مدل» را ایفا میکند. برای درک بهتر الگوی طراحی MVC یک اتومبیل را تصور کنید؛ این اتومبیل دارای شیشههای جلو است که راننده از طریق آن جلوی خود را میبیند و بسته به آن چه که مشاهده میکند، سرعت گرفته یا ترمز میگیرد.

اوایل کارم چون با سیستم وردپرس آشنا نشده بودم یک وبسایتی راه اندازی کردم که برای قرار دادن مطالب جدید هر بار قالب را در نرم افزار Adobe Dreamweaver باز می کردم و کد های قالب را تغییر می دادم. همانطور که قبلا هم ذکر شد، تمامی وب سایت هایی که ما طراحی میکنیم داینامیک هستند و شما دسترسی کامل برای تغییر ، ثبت یا خذف محتوای وب سایت خود دارید.بنابراین نیازی به حساسیت یا نگرانی بیش از حد در مورد محتوای اولیه وب سایت وجود ندارد.مسئله مهمی در این بخش قصد مطرح کردن آن را داشته ایم این است که باید پیش از سفارش طراحی و در کنار شرکت طراحی سایتی که انتخاب کرده اید کارهایی را انجام دهید که در صورت انجام به موقع و صحیح آنها نتیجه کار نیز عالی تر و حرفه ای تر خواهد بود.

در ویرایشگر بلوکی میتوانید این کار را با کلیک روی لینک ایجاد شده و سپس کلیک روی فلش پایین و روشن کردن گزینهی «Open in new tab» یا «بازکردن لینک پیوند در تب جدید مرورگر» انجام دهید. این دو زمینه چطور با هم کار میکنند؟ البته هنوز هم شما میتوانید از سایر سیستمهای مدیریت پایگاه داده مانند Postgres، Oracle، MS SQL Server و غیره استفاده کنید.

البته شما میتوانید بدون تسلط بر HTML آموزش زبان PHP را فرا بگیرید، اما توصیه میشود با اصول اولیه HTML آشنایی داشته باشید. علاوه بر این، به نظر میرسد که استقبال از زبان جاوا برای کار و فعالیت بیشتر بوده زیرا جایگاه اول را به دست آورده است. جاوا اسکریپت یک زبان اسکریپتنویسی شیءگراست که از آن میتوانید برای ساخت سایتهای تعاملی و پویا استفاده کنید.

یک فایل PHP میتواند شامل تگهایی مانند HTML و اسکریپتهای سمت کاربر مانند جاوا اسکریپت باشد. PHP (مخفف Hypertext Preprocessor) یک زبان برنامهنویسی اسکریپتی است که برای طراحی وبسایتهای پویا مورد استفاده قرار میگیرد. یادگیری این زبان نسبت به زبانهای دیگر مانند ASP و JSP سادهتر است. زبانهای برنامهنویسی زیادی وجود دارد که میتوانید به کمک آنها یک سایت طراحی کنید.

PHP MVC یک الگوی طراحی اپلیکیشن است که دادههای اپلیکیشن و منطق کسبوکاری (مدل) را از ارائه (نما) جدا میکند. در کنار آن زبان ها و فریم ورک هایی وجود دارد که شما با استفاده از آنها میتواند با یک بار کد نویسی ، برنامه های پلتفرم های مختلف را هم کد نویسی کنید. برای این کار تنها به یک تجزیهکننده (parser) نیاز دارید. در حقیقت دو ولتاژ به خصوص را در قطعات به کار میگیریم، و از آنها به عنوان 0 و 1 یاد میکنیم، با توجه به ساختار قطعات مقدار ولتاژ متفاوت خواهد بود، به عنوان مثال در برخی رایانهها ولتاژ 0 به معنای بیت 0 و ولتاژ 5 به معنای بیت 1 است، در برخی دیگر ولتاژ 5 نشاندهندهی مقدار بیت 0 و ولتاژ 10 نشاندهندهی بیت 1 است.

امروزه با افزایش تعداد کسانی که در فضای اینترنت فعالیت دارند و تجارت خود را از طریق فضای وب انجام می دهند اینکه هر کسی برای خودش یک سایت دارد و یکی از بهترین و ارزان ترین راه های تبلیغات طراحی سایت هست با گسترش این موضوع کسانی که کار طراحی وب سایت انجام می دهند بسیار زیاد شده اند و به سیستم های مدیریت محتوا روی آورده اند یکی از سیستم های مدیریت محتوا وردپرس می باشد . یک برنامه نویس چه کارهایی انجام میدهد؟ در چنین شرایطی شما نیاز به استخدام مدیر تولید محتوا خواهید داشت تا چنین کارهایی را انجام دهد.

به همین دلیل بسیاری از افراد سعی می کنند تا اطلاعات خود در این زمینه را به شدت گسترش دهند. مباحث آموزش PHP از متغیرها و عملگرها شروع شده و پس از آموزش نکات ابتدایی به پردازش فرمها و دریافت اطلاعات از آنها و همچنین نحوه آپلود فایل و تصاویر میپردازیم. MVC از حروف ابتدایی سه کلمه Model، View و Controller تشکیل شده است. به عبارت دیگر این الگو برنامه را به سه بخش اساسی مدل، نما و کنترلر تقسیم میکند. با توجه به اینکه در گذر زمان بسیاری از محتوای سایت قدیمی شده و نیاز به تغییرات اساسی در آنها احساس می شود، از طرفی دیگر نیاز به فرد متخصص در این زمینه، جهت بازنگری و اصلاح محتوای قدیمی ضروری می باشد.

این فرم فقط شامل عناصر اساسی است و فضای کمی از سایت شما را اشغال میکند. امروزه طراحی وب سایت به یکی از اولویت های اصلی شرکت ها و مجموعه های فعال در فضای مجازی تبدیل شده است. در واقع سئو اثربخش ترین شیوه بازاریابی در فضای آنلاین است. یکی از اصلی ترین دلایلی که باعث می شود سایت های وردپرسی سایت هایی که به نظر برسند استفاده از هاست و بستر نامناسب برای آنها است. این در حالی است که پارامترهای نامگذاری شده ( Named ) می توانند به هر ترتیب قرار بگیرند. کسانی که قصد دارند طراحی انواع سایتها را فرا بگیرند.

طراحی یک سایت کامل با انواع بخشهای پست، کامنت، دستهبندی، ورود کاربر و غیره. PHP کراس پلتفرم است؛ این بدان معناست که میتوانید برنامه خود را روی انواع سیستمعاملها مانند ویندوز، لینوکس، Mac OS و غیره مستقر کنید. این بدان معناست که فقط شما باید آن را روی سرور نصب کنید و کامپیوترهای کلاینت که از سرور درخواست منبع میکنند، نیازی به نصب PHP ندارند. آن چه جوملا را متمایز می کند پشتیبانی چند زبانه داخلی و گزینه های پیشرفته مدیریت کاربر و محتوا است که آن را برای عضویت ، انجمن و وب سایت های شبکه های اجتماعی ایده آل می کند.

تقریبا زبان های برنامه نویسی به دو دسته تقسیم می شوند. در خدمت شما عزیزان می باشد. در این مقاله میخواهیم ۲۰ سایت آموزش برنامه نویسی رایگان را به شما معرفی کنیم. اعضای یک تیم برنامه نویسی دقیقا مانند اعضای یک تیم فوتبال میباشند و هر نفر وظایف خاص خود را دارد که باید انجام دهد. این سایت یک نسخه رایگان از سایت Viking Code School است، که به بوت کمپ برنامه نویسی و کد نویسی آنلاین معروف میباشد. وجود یک مرورگر برای آنها کافی است.