سیستم مدیریت محتوا یا CMS چیست؟

CMS یا سیستم مدیریت محتوا همانند پشتیبانی عمل می کند که ما را هنگام طراحی، برنامه نویسی و سپس توسعه یک وب سایت مشخص راهنمایی می کند و ما از آن بهره می بریم. انتخاب درست منابع آموزشی جهت یادگیری می تواند ضمن ارائه مسیر درست برنامه نویسی به شما ، علاقه و امید شما را به این مبحث بیشتر کند .

سی ام اس یا (Content Management System) در واقع نرم افزاری جهت مدیریت محتوای وب سایت های پویا یا داینامیک، می باشد. قبل از آن باید بدانیم مزیت های سیستم مدیریت محتوا نسبت به طراحی اختصاصی سایت چیست؟ ویژگیها و قابلیتهای اصلی و اساسی سیستم مدیریت محتوا چیست؟ اکنون که دانستیم CMS چیست و فلسفه ایجاد آن چه چیزی بوده اکنون باید بدانیم که چه قابلیتهای اصلی و اساسی را در اختیار مخاطبان خودش قرار میدهد و چه ویژگیها و خصوصیاتی دارد. اگر می خواهید بدانید معنای واقعی برنامه نویسی چیست؟ اگر بخواهیم کمی سادهتر توضیح دهیم که برنامه نویس چه کسی است، میتوان گفت همان شخصی که در کامپیوتر شروع به تولید یک نرمافزار میکند.

نسخه مدیریت محتوای نرمافزار هُما(CMS) تمام ابزارهای لازم را در اختیار شما قرار میدهد. 3- تجارت شما چه مدت زمانی را برای اجرای یک سیستم جدید در اختیار دارد؟ از ویژگیهای آن می توان به ذخیره گاه صفحه اشاره نمود که به افزایش قدرت اجرای آن کمک می کند. زبان های برنامه نویسی چندسکویی، آن دسته از زبان هایی هستند که فرد اگر در آن تبحر پیدا کند می تواند به راحتی در زمینه های مختلفی برنامه نویسی کند. اپن کارت نیز یکی دیگر از انواع سیستم های مدیریت محتوا است که به صورت اختصاصی برای فروشگاههای آنلاین طراحی شده است.

ویکس یک سیستم غیررایگان است و این اولین و مهمترین نکته در مورد این سیستم مدیریت محتوا است. ارائه محتوا به مخاطب یکی از مهمترین مسائل است. ابتدا باید فهرستی از اهداف تجاری و مشکلاتی را که سعی در حل آنها دارید و همچنین الزامات خاصی که ممکن است نیاز داشته باشید، تهیه کنید. فراموش نکنیم که خیلی از این سیستمهای مدیریت محتوا مثل وردپرس، در ابتدا برای وبلاگنویسی به وجود آمدند؛ اما رفته رفته جای خود را باز کردند و الان میشود کارهای مختلفی با آنها انجام داد؛ از بلاگری و آموزش گرفته، تا ساخت فروشگاه آنلاین و فروش محصول.

این CMS ابتدا یک سیستم وبلاگنویسی بود؛ اما استفاده آسان و تجربه کاربری خوب، آن را به بزرگترین سیستم مدیریت محتوا تبدیل کرد. این زبان برنامه نویسی هم شب گراست و به طور گسترده در پروژه های بزرگ استفاده میشود. یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی دنیای وب و طراحی وب php است . سیستم عامل های CMS ویژگی های داخلی و همچنین افزونه هایی را برای کمک به شما در بهینه سازی وب سایت خود برای موتور های جستجو ارائه می دهند. اگر با افزونه های وردپرس کمی آشنا باشید مطمئنا می دانید که یکی از قدرتمندترین و کامل ترین افزونه های چند زبانه کردن سایت وردپرس افزونه قدرتمند WPML Multilingual CMS است که به راحتی امکان ایجاد سایت چند زبانه را به وردپرس اضافه می کند.

این مسئله به کند شدن سرعت بارگذاری و در نهایت کاهش ترافیک سایت منجر خواهد شد. C نوشته شدهاند و از کامپیوتر میخواهند دو عدد a و b را از کاربر دریافت کرده، آنها را باهم جمع کند و در نهایت حاصل جمع را در صفحهی خروجی نمایش دهد. روی گزینه system کلیک کنید که مطابق تصویر زیر به نمایش در بیاد. چون پایگاههای دادهی SQL تنها بر روی یک سرور اجرا میشوند پس اگر زمانی سرور از کار بیفتد، دسترسی به پایگاه داده ممکن نخواهد بود.

در حالی که با گذر زمان زبانهای برنامهنویسی قدیمی کنار گذاشته میشوند و زبانهای برنامهنویسی جدیدی روی کار میآیند، اما این زبانها هرگز نتوانستهاند مقبولیتی عام به دست آورند. البته ممکنه این ابزار از قبل روی سیستم شما نصب شده باشه. بنابراین به خاطر داشته باشید که قبل از وقت صرف کردن روی یک سیستم مشخص، به طور کامل در این زمینه تحقیق کنید.

این نکته را در نظر داشته باشید با اینکه مدتی است تب برنامه نویسی دسکتاپ افول کرده و به محبوبیت چند سال قبل نیست، اما هنوز هم سیستم عامل هایی مثل ویندوز نیاز به نرم افزارهای جانبی دارند و این گرایش از برنامه نویسی به طور کامل از بین نرفته است. زبان بین المللی در رشته IT انگلیسی می باشد. در صورتی که استفاده از سیستم مدیریت محتوا به صورت عمومی تری خواهد بود و شرکت توسعه دهنده مجبور است تا پشتیبانی خود را به نحو احسنت انجام دهد در غیر این صورت محبوبیت شرکت سازنده CMS به سرعت از بین خواهد رفت زیرا افراد زیادی که از این سیستم مدیریت محتوا استفاده می کنند متضرر خواهند شد.

به لطف وجود یک ویرایشگر قدرتمند به نام Microsoft Visual Studio، سی شارپ جایگاه بهتری نسبت به سایر زبانها پیدا کرد و فریم ورک قدرتمند.net Framework در بستر این زبان توسعه یافته است. اگه میخواین در مورد بهترین زبان های برنامه نویسی بیشتر بدونید ما پیشتر تحقیقی در این رابطه انجام دادیم و در مقاله « بهترین زبان برنامه نویسی 2019 برای شروع یادگیری، با توجه به بازار کار ایران » اون رو با شما خوبان در میون گذاشتیم که مطالعه آن خالی لطف نیست، چون در مورد هر یک از زبان های پیشنهادی با جزئیات صحبت شده است.

با CMS اختصاصی شما قادر خواهید بود در هر برهه ای از زمان بنا به تغییر نیاز کاربر تغییرات مد نظر را اعمال کنید یا ویژگی ها و مشخصه های جدیدی را به آن اضافه کنید. چون قرار است مطلب و تکنیک جدیدی یاد بگیرید. از آنجایی که زبان برنامهنویسی جدیدی است، مخزنِ (pool) توسعهدهندگان بسیار محدود است. یکی از اصلیترین کاربردهای سیستمهای مدیریت محتوا این است که سایت شما و محتوایی که تولید میکنید را تجزیه و تحلیل کنند.

علاوه بر این در حال حاضر برنامه نویسی در همه رشته ها هم کاربرد داره، از پژوهش های زیست شناسی گرفته تا تحلیل های جامعه شناسی. مادامی که از یک مجموعه از رابط ها و توابع و ماژول های آماده آن استفاده کنید، از قابلیت انعطاف پذیری و توسعه پذیری آن لذت می برید. پیدایش: زبان برنامهنویسی پایتون توسط خیدو فان راسوم (Guido van Rossum) توسعه پیدا کرد.

این کار را می توان به صورت همزمان با قابلیت استفاده همراه کرد زیرا این امکان فراهم است که طراحی CMS را به گونه ای توسعه دهیم که اطمینان حاصل شود افراد با انواع توانایی ها قادر باشند که از آن استفاده کنند. مطمئنا شما هم هزاران بار از کامپیوتر ها و برنامه هایی که در آن وجود دارند استفاده کرده اید.