شرکت بلو وب

به همین خاطر HTML هم درست مثل CSS و جاوا اسکریپت یک زبان سمت کاربر (Client- Side) است. به همین دلیل هزینه نگهداری سایت کدنویسی شده هم از 40 دلار تا 60 هزار دلار در سال متغیر است. اگر چه هزینه تیمهای پیشرفته تا 200 دلار هم میرسد و قیمت پلاگینها از 3.99 دلار برای هر بار خرید تا 250 دلار در سال متغیر است ولی این امکانات ارزانتر از استخدام طراح یا توسعه دهنده سایت تمام میشوند.

پاسخ کوتاه به این پرسش، مثبت است، ولی در واقع وردپرس در ابتدا به زبان HTML نوشته نشد. در واقع، این کار به راحتی اضافه کردن یا ویرایش محتوای از پیش نوشته شده است. تمها قالبهای پیش طراحی شده هستند که به شما اجازه میدهند طرحها، رنگها، فونتها و سایر جنبههای طراحی وبسایت را تغییر دهید. شما به عنوان کدنویس باید جزئیات سینتکس زبان برنامهنویسی خود را بلد باشید. شرکت رایا پارس در ابتدا CMS اختصاصی خود را برای ایجاد یک فروشگاه اینترنتی در سال 1393 شروع کرد و طی 5 سال گذشته بر روی این زیر ساخت سیستم های نوبت دهی، رزرواسیون، B2B، C2C، ثبت آگهی و طراحی سایت فروشگاهی در مشهد را اضافه نموده است.

برنامه نویسان باید تجربه ایجاد الگوریتمها، مدل سازی مسائل، پردازش دادهها، و مدیریت پروژه ها را داشته باشند. برای بهره برداری از انعطاف پذیری پلتفرم وردپرس باید به صرف وقت، تلاش و پول بپردازید. اگر هیچگونه مهارتی در این زمینه ندارید، باید برای هرگونه تغییر در سایت به توسعه دهنده پول بدهید. انتخاب ویرایشگر، برای برنامهنویسان چالش مهمی است، چرا که این ابزار باید امکانات لازم را برای کمک به برنامهنویس جهت اجرای کدها و تست آنها داشته باشد. این ابزارها شامل ابزار تحلیل کد، تولید کننده کد، دیتابیس، فریم ورک های تست، کامپایلرها، طراحان GUI، اسمبلرها، دیباگرها، و الگوریتمهای مدل سازی است.

این ابزار دارای اینتلیسنس IntelliSense (فناوری خودتکمیلی شرکت ماکروسافت برای استفاده در محیط یکپارچه توسعه نرمافزار) است که کار آن اصلاح کد و پیدا کردن اشکال را به صورت همزمان انجام میدهد. در این صورت میتوانید علاوه بر فروشگاه فیزیکی کوچک یا بزرگ خود، با سفارش طراحی سایت، یک فروشگاه مجازی داشته باشید که آن وب سایت شماست. در واقع PHP زبان سمت سرور (Server-side) است یعنی به طور کامل روی سرور هاست وب سایت اجرا میشود. هر چقدر به کنترل بیشتری در قبال اجرا و طراحی سایت برسید، ساخت و مدیریت آن هم دشوارتر خواهد شد.

هر چقدر فرایند را سادهتر کنید به کنترل کمتری هم نیاز پیدا خواهید کرد. با اینکه زمان و هزینه مورد نیاز برای طراحی سایت با کدنویسی بیشتر از وردپرس خواهد بود، ولی مدیریت روزانه آن هم بسیار سادهتر است. برای مثال اگر زمان دارید ولی دانش فنی ندارید؛ پس میتوانید کدنویسی را یاد بگیرید. اگرچه این کار به هزینه و زمان بالاتری نیاز دارد ولی به سایتی با ظاهر و عملکرد مدنظرتان خواهید رسید.

این وبسایت مهارتهای بسیار زیاد و کاربردی را مانند توسعه و طراحی افزونه را به شما آموزش میدهد و مزیتی که دارد این است که یادگیری شما بر مبنای پروژه است و باید مهارتی که بهدست آوردید را در دنیای واقعی تست و استفاده کنید، که این کار به روند پیشرفت و یادگیری شما کمک بسیار زیادی خواهد کرد. این سیستم مدیریت محتوا برای وب سایتهای سطح سازمانی بسیار مناسب است.

در اصل سیستم مدیریت محتوا با کد نویسی تفاوتی ندارد، و عملا کار شما را راحتتر و سریعتر میکند. حالا کدنویسی و برنامه نویسی برای انجام کارهای مختلف چگونه با هم کار میکنند؟ حالا میتوانید ببینید که این دو حوزه چگونه در کنار هم قرار گرفتهاند تا بر روی یک ایده کار کنند و چیزهای قابل استفاده برای عموم تولید کنند.

حالا نگاهی به تفاوت در سرعت طراحی سایت با وردپرس یا کدنویسی میاندازیم. روشهایی برای بهینه سازی سرعت سایت کدنویسی شده وجود دارد. طبق ارزیابی WebFX استخدام توسعه دهنده برای طراحی سایت ریسپانسیو یک تا 10 صفحهای با استایل متوسط، بین هفت هزار تا ده هزار دلار هزینه دارد. طبق ارزیابی Search Engine Journal سایتهای فهرست شده در صفحه اول از نتایج جستجوی گوگل، 91.5 درصد از سهم ترافیک مربوط به کلیدواژه یا عبارت جستجو شده را به خودشان اختصاص میدهند. سیستم های مدیریت محتوا مثل وردپرس یکی از پرطرفداراترین روشهای طراحی سایت محسوب میشوند. به راحتی طراحی مدنظرتان را اجرا نموده یا فایلهای چند رسانهای را به پستهای خودتان اضافه میکنید، محتوا را با کمک تگها و طبقه بندیها، سازمان دهی میکنید، چند کاربر را مدیریت نموده، کد زیربنایی را ویرایش کرده و کارهای بسیار زیاد دیگری انجام میدهید.

اسکوئر اسپیس سعی کرده تا تمام امکانات خود را به صورت کاملا ساده در اختیار کاربرانش قرار دهد. سپس بعد از بررسی سایت از سوی شما، تغییراتی که مدنظرتان باشد را اعمال کرده و تا 1 سال پشتیبانی رایگان وب سایت شما را بر عهده گرفته و در این 1 سال تمام مواردی که در قرارداد ذکر شده است را به صورت رایگان پشتیبانی خواهیم کرد.

لازم به ذکر است که راهکارهای بهینه سازی دیگری نیز وجود دارد که با رعایت آن ها اعتیار سایت شما بالا خواهد رفت. بهتر است این موضوع را با ذکر یک مثال توضیح دهیم تا درک بهتری از آن داشته باشید. اما میخواهیم کاربرد این سیستم و هدف از تولید آن را بررسی کنیم.