ضرورت مهارت کدنویسی برای بازاریابان مدرن به روش هاب اسپات – وبلاگ استارتاپِت

به خاطر داشته باشید امروزه نرم افزاری CMS فراوانی در بازار وجود دارد و هر یک از این نرم افزارهای مدیریت محتوا با زبان های برنامه نویسی متفاوت ایجاد شده اند و انتخاب نرم افزار برتر به میزان بودجه و هدف وب سایت بستگی زیادی دارد. در این آموزش با انواع حلقه در PHP آشنا شده و ترفندهای کار با آن را یاد میگیریم. از ویرایشگر PHPStorm با امکانات فوقالعادهاش به عنوان یک هواپیمای حرفهای یاد میکنم. IDE خیلی گسترده تر، پیشرفته تر و با امکانات تر از یک تکست ادیتور است.

اگر خیلی ساده بخواهیم مفهوم تکست ادیتور را بیان کنیم، می توان گفت که یک تکست ادیتور نرم افزاری است که قابلیت هایی مثل نوشتن متن، ویرایش و حذف متن را در اختیار ما می گذارند. از آنجا که وردپرس یک سیستم Open Source است، به راحتی می توان با برنامه نویسی و تغییر کدها، قالب ها و امکانات جدیدی بر روی آن پیاده سازی کرد. ” بعد از نام آن اشاره به پیشرفته تر و با امکانات تر بودن آن نسبت به نوت پد ویندوز است. نوت پد پلاس پلاس همان طور که از اسمش پیداست، شامل ویژگی های اضافی است که در نوت پد ویندوزتان یافت نمی شود.

آموزشهای این دوره شامل اصول اولیه HTML و CSS، جاوا اسکریپت و سایر زبانها است. این همان مهارتی است که فقط خودتان مسئول تقویتش هستید و متأسفانه (یا شاید خوشبختانه) هیچ کسی غیر از خودتان، نمیتواند در توسعه این مهارت، به شما کمک کنید. Atom اکستنشن های کاربردی را در اختیار شما قرار می دهد که سرعت توسعه شما را افزایش می دهند. وجود دارند که قابلیت های زیادی را در اختیار شما قرار می دهند؛ قابلیت هایی که در نوت پد وجود ندارد. بهعلاوه دورههای آموزشی زیاد دیگری نیز وجود دارند که با هزینه کمی میتوان آنها را تهیه کرد.

حجم بسیار پایین دارد که به شما این امکان را می دهد در سیستم های سطح پایین نیز برنامه نویسی کنید. مخصوصا این که امروزه تعداد ابزار ها برای برنامه نویسی بسیار زیاد هستند. برای کاربر زیبایی و سهولت استفاده جهت یک تجربه لذت بخش بسیار مهم است. در صورتی که مایل هستید وب سایتی که برایتان طراحی می شود شامل صفحه های مقالات و اخبار نیز باشد لازم است حتما زمانی را صرف آماده سازی و جمع آوری مطالب اولیه ای که میخواهید در این بخش ها به نمایش در بیاید نمایید. برای ایجاد یک برنامه ، باید چندین مرحله لازم را طی کنید که شامل برنامه ریزی ، طراحی ، آزمایش ، استقرار و حتی نگهداری هستند.

اشاره کرد که بیشتر برنامه نویس های وب از Php Storm استفاده می کنند. زیرا سرعت و امنیت حرف اول را در وب سایت ها و دیگر مکان های مجازی می زند. به روز رسانیهای نیوک در سالهای اخیر کم بوده است و مشکلاتی نیز در مورد امنیت و سرعت آن مطرح است. برای ایجاد امنیت در سایت وردپرسی موارد مهم زیر را رعایت کنید. می توانید تم های مختلف و دلخواهی برای محیط توسعه (کد نویسی) نصب کنید.

با دریافت و مطالعه کتاب اموزش وردپرس به شما قول میدهم بتوانید وردپرس را نصب کرده و وبسایت مورد نظر را به هر شکل و هدفی که هست، بسازید. به دلیل کم حجم بودن نوت پد پلاس پلاس پیشنهاد می کنم آن را همیشه روی سیستم خود نصب کنید و در مواقع ضروری برای تغییر کانفیگ یک لایبرری (کتابخانه)، تست کد و …

از آن استفاده کنید. مدیر محتوا با دنبال کردن محتوا رقبا میتواند به کاستی های محتوای تولید شده پی برده و از سوی دیگر با بررسی نظرات کاربران، به نیاز روز آنها دست پیدا کند. با این حال، در پاره ای از موارد برخی از شرکت ها اگر درخواست ها و مطالبات به خصوصی داشته باشند که با استفاده از نرم افزارهای متن باز قابل دست یابی نباشند، خرید CMS اختصاصی برای آنها سود آوری بیشتری خواهد داشت. پس با این شرایط بهتر است کنترل اجرای فایل wp-cron.php را از WordPress گرفته و به دست cPanel بسپاریم. این قابلیت را دارد که اعداد 1 و 0 را هم تشخیص دهد و نتیجه ی TRUE and FALSE را در این متغیر بررسی کند .

علت این حرفم این است که همه ابزار ها خوب هستند و هر کدام از آن ها بنا به معیار های شما می توانند خوب یا بد باشند. اگز شما این مقاله را مطالعه می کنید، از این لحظه به بعد نباید همچین سوالی بپرسید. اما گاها پیش می آید که داخل اینترنت در حال وب گردی یا مطالعه مقاله ای هستید و نیاز دارید که یک تکه کد خاصی را اجرا و تست کنید. در مورد پشتیبانی و برطرف کردن مشکلات نیز به همین صورت بوده و بسته به افراد و تیم طراح سایت دارند که در کدام یک بهتر عمل میکنند.

آرایه ها انواع مختلفی دارند که در قسمت مخصوص خودشان به صورت کامل بیان خواهیم کرد. IDE ها نیز یک دیباگر دارند که می توانید کد های نوشته شده را به کمک آن دیباگ کنید اما تکست ادیتور همچین قابلیتی بر اختیار شما قرار نمی دهد. شما می توانید به سرعت به متد یا فانکشنی که تعریف کردید رفته و به آن دسترسی داشته باشید. PHPStorm برای نام گذاری متغیر ها و توابع intellisense دارد و این موضوع سرعت توسعه شما را افزایش می دهد. این عمل، به طور کلی نیازمند مصاحبه با کاربران است.