فرزندان جو بایدن چه کسانی هستند؟

سومین چالش فراروی رییسی هم این است که او به صورتی روی کار آمده که بخشی از جناح حامی حکومت دچار مساله شده است. هنری رم یک مساله مهم فراروی دولت رییسی را تحریمها و مذاکرات هستهای میداند. هرچند که با پایان دولت احمدینژاد برخی از اقشار جامعه تمایل دارند که دیگر بحثی در این مورد مطرح نشود و آن مقطع زمانی به فراموشی سپرده شود. زمانی که موضوع دارایی های لوکس مطرح می شود، به نظر می رسد ولادیمیر پوتین به داشتن یک مورد در هر دسته بندی قانع نیست. او یک بنگاه غافلگیری هم تأسیس کرده که در یکی از پست های اینستاگرام خود درباره ی فعالیت آن توضیحاتی داده است. حافظ هم در شعری گفته است که فیض روح القدس هر باز مدد فرماید، دیگران هم بکنند آنچه مسیحا می کرد. همه مردم جهان می شناسد. ما هم در هیاترئیسه مطرح کردیم دیدیم همه موافق هستند و او را از تیم ملی برکنار کردیم. وقتی صحبت از جو بایدن میشود باید بگویم که وی باعث شد آمریکا امنیت کمتری داشته باشد، به شکلی بسیار مفتضحانه عمل کرد و به همه کهنه سربازانی که در افغانستان خدمت کرده اند بگویم که: شما آزرده خاطر هستید و برای این آزردگی نیز دلیلی دارید، ولی سر خود را بالا بگیرید، زیرا این دیگر تقصیر شما نبود.

البته اینجا جای این صحبت نیست ولی اگر زنده بودیم در آینده خواهم گفت که ما با چه دردسرهایی برجام را نگه داشتیم و چه فشارهایی روی ما بود ولی به هر قیمتی بود نگذاشتم که ایران ناقض این عهدنامه باشد. می خواهم بدانم آیا آن فضایی که ایجاد شده، آن هنرمندی که کنار مردم آمده بود، این مسیر بعد از انقلاب تا چه اندازه استمرار پیدا می کند؟ اما برای آنکه بتوان چهارچوبی مناسب از معانی این الفاظ را بکار بگیریم باید مراحلی را برای ایجاد یک تعهد حقوقی بیان کنیم. علی دایی، سرمربی سابق تیم ملی، بارها این موضوع را گفته بود اما هیچ یک از مسئولان سیاسی یا ورزشی آن زمان حرفهای او را تایید نکردند. اما با توجه به هجم فرصتهای اقتصادی و سیاسی که کشور از دست داد و هزینههایی که به آن تحمیل شد، مشخصا آسیبشناسی چرایی وقوع آن اتفاقات لازم به نظر میرسد. از طرف دیگر چیزی حدود 150 هزار میلیارد تومان در بودجه سال 1400 اوراق لحاظ کردند اما مسئله اینجا است که تمام این اوراق به فروش نمیرسد. اگر چیزی باب میلم نبود، انجام نمیدادم.

علی کفاشیان، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال، که اصرار زیادی داشت برکناری علی دایی به پای رئیسجمهور نوشته نشود درباره صحبتهای آخوندی مصاحبهای انجام داد. نکته جالب توجه این است که او باز هم از موضع خود کوتاه نیامد و درباره این که صحبتهای آخوندی درست است یا خیر گفت: شاید رئیسجمهور به آقای آخوندی دستور داده که دایی را بردارند. امکان دارد که یک روز یک جوانی هم بتواند مثل آقای بهجت شود و این کار خوبی نیست که ما قاطعانه منکر این مسائل بشویم. روز گذشته نیز میخائیل اولیانوف مذاکره کننده ارشد روسیه گفت که فاکتورها و پیشنیازهای لازم برای موفقیت مذاکرات وجود دارد و شانس دست یابی به توافق زیاد است. در عالم وجود این مسائل امکان دارند اما اینکه صحیح است یا خیر را نمی دانم. ذکر این مطلب نیز ضروری است که با وجود عدم پذیرش شرایط دشوار کرملین، سطح استقبال و تشریفات فرودگاهی برای رئیسی بالاتر از حد معمول و در سطح وزیر صورت گرفت و همانطور که نیویورک تایمز نوشته بود، سخنرانی وی در دومای روسیه نیز اتفاقی نادر برای یک مقام سیاسی میهمان در مسکو بوده است. در آن صورت شانس بیشتری هم برای صعود داشتیم. از سال ۸۴ به صورت جدی و مداوم وارد حرفه ی اجرا شد و کار خود را از شبکه یک سیما با برنامه «دخترانه» آغاز کرد.

خود علی دایی یادش رفته، شما هنوز پیگیرید؟ ظریف در سال ۱۳۵۵ با ویزای دانشجویی به آمریکا رفت و 1367 دکترای مطالعات بین المللی خود را از دانشگاه دنور ایالت کلرادو گرفت. هانتر از سال ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ عضو هیات مدیره برنامه جهانی غذا بود. در تولید گاز و گازرسانی، در پالایش نفت و پتروشیمی، در صنعت برق و آب، ارتباطات و اینترنت؛ سلامت، شرکتهای دانش بنیان جهشهای بزرگ و تاریخی رخ داده تا مسیر توسعهی کشور در دوران گشایش و شکوفایی هموار گردد. خبرگزاری ایرنا هم گزارش داده امیرعبداللهیان در این گفتگو برخی رخدادهای مربوط به مذاکرات را مثبت توصیف کرده، هر چند به زعم او آنها هنوز انتظارات ایران را برآورده نمی کند. به نظرم همان موقع هم ما کار درستی نکردیم. خادم ملت ایران به تلاش تاریخی ابلیس و پیروانش برای تضعیف و تحقیر نوع انسان و ترویج فقر، چپاولگری، ظلم، اشغالگری، جنگ و تقابل میان ملت ها اشاره کرد و افزود: اگرچه ملت ها و آزادی خواهان و عدالت طلبان عالم همواره به ایران عزیز توجه داشته و از آن الهام می گرفته اند، اما این سرزمین به همان نسبت و نیز به میزان درخشندگی فرهنگی و تمدنی و اثرگذاری جهانی اش، یکی از موانع اصلی در برابر تحقق اهداف شیطانی جهانخواران و مورد طمع و البته بغض آنان بوده است.