فهرست بلندبالای اخراجیهای دولت ترامپ – ایرنا

آقای روحانی در سخنرانیهای مختلف به این مسئله اشاره کرده است: «یکی از مشکلات اساسی جامعه ما افراط بوده و از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی همواره افراطیون، برای کشور مشکل درست کردند و اگرچه ممکن است گاهی در اقدامات خود حسن نیت هم داشتند، اما نتیجه اقداماتشان ایجاد مشکل کرده است.» (رئیسجمهور در دیدارِ مجمع نمایندگان استان گیلان، دوشنبه ۹ دی ۱۳۹۲) گفتمان اعتدال آرمانخواهی را نفی نمیکند بلکه مدعی است: «اعتدال، آرمانخواهی واقعبینانه است».

اما از دهه 1990 به بعد، این مجلس تاحدودی جایگاه متناسبتری را کسب کرده و به عنوان مرجعی برای میانجیگری و حل و فصل اختلافات جناحهای مختلف حزب کمونیست و دولت نیز ایفای نقش میکند. پس از اقدامات خشونتباری که در سال ۸۸ اتفاق افتاد جناح بازنده تلاش کرد از طریق نمادهای مختلف آتش «خشم»، «نفرت» و «حس انتقام» را در میان هواداران خود زنده نگه داد.

توئیتی که محمد مهاجری درباره این دیدار منتشر کرد نیز بهنوعی تاییدکننده این گزاره است. همچنین سانتریفیوژهای پیشرفته و تجهیزات برای غنی سازی با درصد بالا نیز باید تحت نظر مستقیم آژانس، ولی همواره آماده راه اندازی مجدد و سریع باشند. ولی معتقدیم این مکتب که امام خمینی(ره) و بعد از ایشان آیتالله خامنهای(حفظهالله) پرچمدار آن هستند، بدون شک به اذن خدا پیروز خواهد شد و جهاد و شهادت، تنها مکتبی است که میتواند عزت و کرامت را به امت اسلام بازگرداند و همپیمانی آمریکا ـ صهیونیستی را که از 200 سال پیش به امید ایجاد دولت استعمارگر بر فلسطین تشکیل شده و قصد دارد دامنه تجاوزات خود را تا اردن، سوریه، عراق، لبنان، نیمی از سینای مصر و حتی مدینه منوره در عربستان توسعه دهد، در هم بکوبد.

یکی از پیامدهای حوادثی که پس از انتخابات سال ۱۳۸۸ در تهران و برخی از شهرهای دیگر اتفاق افتاد ایجاد یا بازتولید شکافهای اجتماعی بود. یا این سؤال که ماهیت این اشغالگری چیست؟ بنابراین میتوان گفت هدف دولت از توافق هستهای تنها این نبود که مشکل هستهای را حل کند بلکه مدعی ایجاد فضایی جدید در داخل کشور و فضای بینالمللی بود.

به عبارت دیگر در این مقطع سیاست خارجی به پیشران توسعه اقتصادی در کشور تبدیل میشود. در داخل کشور مهمترین برنامه دولت مواردی مانند طرح تحول نظام سلامت، گسترش اینترنت و فضای مجازی و تدوین منشور حقوق شهروندی نام برد. مهمترین برنامه دولت در حوزه سیاست خارجی «مذاکره» با آمریکا بود تا هم تحریمها لغو شود و هم اصطلاحاً چرخ سانتریفیوژها بچرخد.

مدیران این شبکهها با همکاری کارشناسان وابسته به مقامات سیاسی، بابررسی و ارزیابی موضوعات مورد نظر، درصورت وجود احتمال اقبال عمومی کاربران، صفحه مورد نظر را از خروجی شبکه اجتماعی حذف میکنند.به تازگی معلوم شده است که دولت آمریکا باشرکت نرمافزاریHBGary Federal برای طراحی نرمافزاری که بتواند در شبکههای اجتماعی پروفایلهای جعلی متعددی بسازد قرارداد بسته است.

مسعود نیلی مشاور اقتصادی دولت روحانی در سال ۱۳۹۵ در مصاحبه با ماهنامه صنعت و معدن این بحث را مطرح میکند که تاکنون رشد اقتصادی ما بر پایه فروش نفت خام قرار داشته و با توجه به کاهش شدید قیمت نفت و نوسانات قیمتی آن دیگر نفت نمیتواند نقش مؤثری در رشد اقتصادی ایران داشته باشد.

با توجه به این که اقتصاد ایران زیر شدیدترین تحریمها -به تعبیر رئیس دولت در وضعیت «اشغال» – قرار دارد، نقش سیاست خارجی در این میان برجسته میشود. فرمانده نیروی انتظامی اضافه کرد: با توجه به تعطیل شدن یکی از جلسات کارگروه، تصمیم درخصوص تلگرام در جلسات آتی اتخاذ خواهد شد.

به گزارش قدس آنلاین و به نقل از خبرگزاری «تاس»، “ایگور کوناشینکوف” سخنگوی رسمی وزارت دفاع روسیه امروز جمعه اعلام کرد که نیروهای حافظ صلح این کشور به همراه ارگانهای انتظامی قزاقستان، کنترل فرودگاه بین المللی آلماآتی را در دست گرفتند. این مسئله تا آنجا پیش رفت که آقای روحانی در خردادماه ۱۳۹۴ حتی «آب خوردن» ایرانیها را هم به نتیجه مذاکرات پیوند زد.

لذا این نگرانی ها و تقویت نگاه ضدجهانی سازی در جامعه داخلی آمریکا حقیقت دارد. در حقیقت پوپولیسم مانند طبل است؛ صدای بلندی دارد که از دوردستها هم به گوش میرسد اما محتوا ندارد. آن زمانی که من می گویم اصلا با بورس مذاکره نداشتیم.

دلیل ندارد که من آنجا هم موافق بوده باشم، من در آنجا هم مخالف بودم. تمام تلاشهای دولت تدبیر و امید این بود که سرزمین اشغال شده را از طریق مذاکره با آمریکا آزاد کند.

اين برنامه که به منظور کنترل تمام کامپيوترها تهيه ميگردد با عنوان “پروژه منهتن الکترونيک ” خوانده ميشود. اصلاحطلبها تقدم توسعه سیاسی را از دستور کار خارج کردند و با تمام توان برای مذاکره با آمریکا کنار دولت قرار گرفتند. در این مدل ابتدا سیاست خارجی سد تحریمها را میشکند و با عادیسازی رابطه جمهوری اسلامی و آمریکا، ایران به عنوان یک بازیگر به عرصه سیاسی جهان برمیگردد.

آقای روحانی با شعار «هم چرخ سانتریفیوژها بچرخد و هم چرخ اقتصاد» خود را به عنوان منجی ایران در این وضعیت بحرانی معرفی کرد. یکی از قویترین نمادها مسئله «حصر» بود و شعار «رفع حصر» امید تازهای در دل آنها ایجاد میکرد. راه حل آن نیز خارج کردن سربازان آمریکایی از مناطق و در عین حملات هوایی در صورت نیاز بود.

سالی ییلتس دادستان کل ایالات متحده نیز قربانی دیگری بود که به دلیل خودداری از دفاع از نسخه اولیه فرمان مهاجرتی ترامپ در مورد کشورهای عمدتا مسلمان، از سمت خود برکنار شد. آقای الزواوی که حدود چهل سال سفیر تشکیلات خودگران فلسطین در تهران بود از مؤسسان جنبش فتح (سازمان آزادیبخش فلسطین) است.

به این دلیل در کارهای علمی مهمترین کار تبیین شرایط موجود است یعنی اگر شما صورت مسئله را خوب تبیین نکنید در حل مسئله دچار اشتباه میشوید.» (مصاحبه روزنامه ایران با دکتر جهانگیری در ویژهنامه صدمین روز دولت یازدهم؛ معاون اول رئیسجمهور: اعتدالگرایان به اختلافها و نگرانیها پایان دادند. «البته برای حرکتهای اقتصادی داخلی ما یک مسئله و مانع بسیار مهم از روز اول در فضای بینالمللی وجود داشت.