فونت فارسی وزیر ( Vazir – فونت طراحی وب وزیر )

نکته دوم، آقای هاشمی آدم ناشناسی نبودند که منتظر باشیم وزیر اطلاعات اظهارنظر کند. نکته تأملبرانگیز این است که سال ۹۵، در شرایطی که انتخاباتی در کار نبوده و اصولا باید بودجه شورای نگهبان نسبتبه سال ۹۴ کاهش پیدا میکرده، باز با رشدی ۲۱ درصدی مواجه میشود و این مسئله در سال ۹۶ و ۹۷ نیز تکرار میشود. مسئول دفتر سعید جلیلی درباره نامه دولت در سایه درخصوص مذاکرات توضیحاتی ارائه کرد. وی افزود: پس از کشوقوسها و بعد از آنکه شورای نگهبان لایحه رتبهبندی را به مجلس برگرداند، دولت اعلام کرد بار مالی را در حد همان لایحه ارائه شده، میپذیرد. دلالت می کند، به شرطی که حدود مقرر در قانون اساسی که در اصل 72 تبیین تفصیلی شده، رعایت شده باشد. ماده 2 – عده نمايندگان مجلس شوراي اسلامي دويست و نود نفر مي باشد و افزايش تعداد آن بر اساس اصل شصت و چهارم (64) قانون اساسي خواهد بود. تبصره – در حوزه هائي كه تعداد نمايندگان مورد نياز بيش از يك نفر باشد، فقط اسامي ناخوانا باطل خواهد شد.

  • شرح حدیث جنود عقل و جهل
  • درباره شورای نگهبان
  • قرآن کریم
  • محرمی: با این بازیها غم دنیا روی سر آدم خراب می شود

تبصره – سالهاي دوره نمايندگي مجلس جزء سنوات خدمت آن تعداد از نمايندگاني هم كه در طول دوره نمايندگي و يا پس از آن به استخدام دستگاههاي دولتي و وابسته به دولت در مي آيند محسوب مي گردد. ماده 6 – سنوات نمايندگي مستخدمين رسمي دولت اعم از لشكري و كشوري و سازمانها و شركتها و مؤسسات دولتي و وابسته به دولت، نهادهاي عمومي و شهرداريها پس از انتخاب شدن و صدور اعتبارنامه با اعطاي گروه و افزايش سنواتي مربوطه جزو سنوات خدمتي آنان محسوب خواهد شد و در دوران نمايندگي فقط حقوق نمايندگي را دريافت خواهند كرد.

ماده 61 – الصاق اعلاميه، پوستر و هرگونه آگهي تبليغاتي روي علائم راهنمايي، تابلوي بيمارستان ها و تابلوي مدارس و ساير مؤسسات آموزشي و سازمان هاي عمومي و ادارات دولتي و سازمان هاي وابسته به دولت و خودروهاي دولتي و اتوبوس هاي شركت واحد اتوبوسراني و تأسيسات عمومي و دولتي و صندوق هاي پست، باجه هاي تلفن، پستهاي برق و تلفن، تابلوها و همچنين اماكن بخش خصوصي (مگر با رضايت اشخاص ذي حقوق) در سراسر كشور ممنوع مي باشد. ↑ ملکافضلی اردکانی، مختصر حقوق اساسی و آشنایی با قانون اساسی، ۱۳۹۱ش، ص۱۹۵.

↑ متن کامل قانون اساسی، ۱۳۸۸ش، ص۵۴. ↑ متن کامل قانون اساسی، ۱۳۸۸ش، ص۶۴، اصل ۱۱۲. ↑ متن کامل قانون اساسی، ۱۳۸۸ش، ص۵۵. پیشنهاد ایجاد (( قوه موسس ناظره )) همچنین (( قوه موسس قانونگذار )) به سی ی یس رجل انقلابی ( سال سه ) فرانسه در تدوین قانون اساسی 1795 نسبت می دهد که علی رغم مخالفت های اولیه ، نظر وی بالاخره در قانون اساسی 1799 ( سال هشت ) تحت عنوان (( سنای نگهبان )) مورد تصویب قرار گرفت . مبنای سخن ما رویکرد امام علی (ع) در این باره بود که در شرایط فتنه فرمودند «و لا تحرکوا بایدیکم و سیوفکم فی هوی السنتکم»؛ دست ها و شمشیرهایتان را به آهنگ شعار بدون شعور به جنبش در نیاورید.

اکنون باردیگر/ این گروه غرب گرای فتنه گر یعنی همان جبهه اصلاحات وهاشمی رفسنجانی وقاطبه خاندان ایشان وبرادران خاتمی وهمه تکنوکراتهای پیرامون ایشان که متاسفانه گاهاً دررده هائی ازنظام نفوذ مؤثری برای خود دست وپا کرده اند / درپی آنند که همان فتنه های قبلی خود را برای تضعیف ولی فقیه وساقط کردن نظام مقدسی که ثمره خون شهدای اسلام است وتا کنون ازاثرخون شهدا به این مرحله رسیده است / کمرهمت بسته تا آنرا به نفع غرب نابود کنند . 10 – آرائي كه از طريق تهديد به دست آمده باشد. وقت هر کدام از نمایندگان برای نطق ده دقیقه است و می تواند تمام یا حداقل سه دقیقه از حق خود را به یک نفر نماینده دیگر واگذار نماید. پرسش مهم آن است که اگر ایراد شورای نگهبان در این است که سرعت در تصویب جزئیات اخلال مدیریتی محسوب می شود، شورای نگهبان که ۲۰ روز برای بررسی وقت داشت، چرا همان روز این مصوبه را تایید کرد؟

بارش برف در بیست و چهارمین روز از زمستان اردبیل و مناطق کوهستانی این استان را سفیدپوش کرد. به منظور بررسی و اصلاح و تکمیل لوایح دولت و طرح های قانونی که نمایندگان و یا شوراهای عالی استان ها بر طبق اصول 24 و 102 قانون اساسی به مجلس می دهند به منظور تهیه و تمهید طرح های لازم و انجام وظایف دیگری که بر طبق قانون به عهده مجلس گذاشته شده است کمیسیون هایی در مجلس تشکیل می گردد. در بند (پ)، شمول حکم نسبت به کسانی که قدرت جلوگیری از تحقق این امور (استفاده از کارت بانکی و …) را نداشتهاند، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد.

پس از انقلاب، مجلس شورای ملی به مجلس شورای اسلامی تغییر نام داد و اولین دوره مجلس شورای اسلامی در ۷ خرداد سال ۱۳۵۹ با پیام رهبر کبیر انقلاب اسلامی حضرت آیت الله خمینی (ره) شروع به کار کرد. در قانون اساسی مشروطه و قانون اساسی جمهوری اسلامی پیش از بازنگری نام این نهاد مجلس شورای ملی بودهاست. ۶. گزارش کمیسیون اجتماعی مبنی بر تصویب تقاضای تحقیق و تفحص از عملکرد صندوق بازنشستگی کارکنان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران (در اجرای ماده (۲۱۲) آیین نامه داخلی مجلس). ایشان، استفاده از تواناییهای قانونی نظیر سؤال، استیضاح و تحقیق و تفحص به نفع مسائل شخصی، گروهی یا قومی را از جمله این آسیبهای احتمالی دانستند و گفتند: از این تواناییها باید فقط در جهت مُرّ قانون و حقیقت استفاده کرد.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی می توانند در مواردی که لازم می دانند هیأت وزیران یا هر یک از وزرا را استیضاح کنند. حضرت آیتالله خامنهای خاطرنشان کردند: مهم این است که نامزدها مردم را اقناع کنند که مشکلات جامعه را می شناسند، مدیر و مدبر و با صداقت هستند و توانایی اداره کشور را دارند. ایشان با اشاره به برخی اظهار نظرها مبنی بر اینکه نامزدها باید در مناظرات دیدگاههای خود را درباره فضایمجازی و سیاست خارجی اعلام کنند، تأکید کردند: اینها جزء مسائل مردم نیست.

هر نماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسایل داخلی و خارجی کشور اظهارنظر نماید. حضرت آیتالله خامنهای در آخرین توصیه خود به نمایندگان با اشاره به کلام پر مغز امام(ره) مبنی بر اینکه «مجلس عصاره فضائل ملت است»، گفتند: این کلام یعنی مجلس باید عصاره فضائل ملت باشد و فضائل ملت هم که در ۴۲ سال گذشته و در عرصههای مختلف بروز یافته عبارتند از مجاهدت، ایثار، عزت و اعتماد بهنفس، امید و توانایی ایستادگی در برابر مشکلات. تجربه گرانبهای موفقیت اندیشه مدرس و تجربه گرانبهاتر پیروزی انقلاب اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی؛ ملت و مجلس ایران را بر آن داشت تا با استفاده از همین تجربهها و همین درس های ارزشمند بتواند در برابر قدرتهای شیطانی بایستد. رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به احراز صلاحیت کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری از جانب شورای نگهبان، گفتند: من لازم می دانم از همه کسانی که براساس احساس مسئولیت وارد عرصه انتخابات شدند، تشکر کنم و همچنین از کسانی که صلاحیت آنها احراز نشد و نجیبانه برخورد و مردم را دعوت به شرکت در انتخابات کردند، بطور مضاعف تشکر می کنم.