متن کامل نامهی صریح لاریجانی خطاب به شورای نگهبان

وزیر کشور با بیان اینکه یکی از عوامل مهم رشد اومیکرون که در جلسه مطرح شد عدم رعایت موارد بهداشتی بود، تصریح کرد: مرتبا در این زمینه تاکید کرده بودیم و خواهش کرده بودیم که هم اصناف و هم مردم پروتکلهای بهداشتی را رعایت کنند و هر اجتماعی که قرار است تشکیل شود موظف هستند پروتکلهای بهداشتی در آن اجتماعات رعایت شود. پارسینه: “شورای نگهبان قانون اساسی” از جمله نهادهای نظارتی نظام جمهوری اسلامی ایران است که از دوازده عضو تشکیل شدهاست.

  • تصویب بودجه سالانه (اصل ۵۲ قانون اساسی)
  • صلح دعاوی
  • هیئت رئیسه خبرگان پنجم، خبرگزاری ایرنا
  • وزیر آموزش و پرورش وارد «مازندران» شد
  • پاس گل تماشایی فرشید در برد ۴ تایی

با این کار، این پیام به متخصصان و نخبگان و مسئولان داده می شود که اگر در مسائل کارشناسی و تخصصی نظر و قرائتی متفاوت از عده ای خاص داشته باشید در شورای نگهبان شما را رد صلاحیت می کنند. برخلاف گذشته من فکر میکنم که یک میلیون تومان، لوازم و وسایل کارها را نمیتواند فراهم کند که فردی مبادرت به کارهای دستی کند؛ بنابراین این بحث منتفی است که کسی بتواند با این مبالغ بتواند شغل ایجاد کند.

گلایه رهبر انقلاب از افزایش قیمت لوازم خانگی / کنایههای توییتری به تصویب خرید خدمت سربازی در کمیسیون تلفیق / نماینده مجلس: عادل فردوسیپور را به شبکه سه برگردانید / آیا شأن خانواده شریف ایرانی استفاده از ارابه مرگ ۱۸۰ میلیون تومانی است؟

همچنین از نظر شورای نگهبان، منوط کردن اجرای مصوبه در سالهای بعد به پیشبینی در بودجههای سنواتی، مغایر بند ۱۰ اصل سوم قانون اساسی یعنی بر خلاف نظام اداری صحیح بود چرا که از نظر اعضای شورا، پس از تصویب چنین امری، باید آن را به صورت مستمر اجرا کرد و نمیتوان چنین موضوعی را منوط به پیشبینی در بودجه کرد. در واقع قطر در طول سالهای گذشته از یک سیاست خارجی فعال، متوازن و چابک برای ایفای نقش در میان بحرانها رونمایی کرده و در هر حوزهای میتوان جای پای آن را به خوبی مشاهده کرد. نمونه ها در این زمینه کم نیست آن شورا جناب آقای مهندس غرضی را یک بار برای انتخابات ریاست جمهوری تایید کرد و برای انتخابات ریاست جمهوری بعدی رد صلاحیت کرد (غیر از انتخابات اخیر که شرط سنی مانع بود) جدای از پیامدهای زیان بار اینگونه آرای متفاوت از منظر افکار عمومی، که به بحث ما مربوط نیست، مسئله این است که آیا اگر در این فاصله تغییر نظر شورای نگهبان به چنین افرادی مسئولیتی داده شود، گناه کبیره رخ داده و باید مجازات شد؟

نامه سعید جلیلی منتشر خواهد شد؟ عطف به نامه شماره ۹۹۰۱۵۳۷ مورخ ۰۵/۱۱/۱۳۹۹. بایدن در این نامه خاطرنشان کرده این تصمیم را با توجه به کمکهای قطر به تلاشهای آمریکا در حوزه فعالیت سنتکام و همچنین اهمیت تعمیق همکاریهای دوجانبه دفاعی و امنیتی میان دو کشور گرفته است. مع الاسف در درگیری های جناحی به این مسئله کلان توجه نشد و امروز شاهدیم که متاسفانه با هر مشکلی که در کشور پیش می آید، بلافاصله عده ای نسبت به مهمترین ارکان حکومت و کشور توهین و فحاشی می کنند. نسبت میان حکم مذکور در صدر ماده (۱) و ذیل ماده (۶)، در مورد استثنا شدن مشاغل با تشریفات خاص در قانون اساسی و الزام رئیسجمهور به استعلام در مورد وزرا پیش از معرفی آنها در تبصره ۴، ابهام دارد؛ پس از رفع ابهام اظهارنظر خواهد شد. کبنا ؛سید فرزاد نجاتنیا از فرزندان کهگیلویه و بویراحمد طی حکمی از سوی رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی به عنوان معاونت تلفیق بودجه، حقوقی و امور مجلس منصوب شد.

همچنین روز دوشنبه «حسین امیرعبداللهیان»، وزیر امور خارجه در حساب کاربری خود در اینستاگرام نوشت: برای رسیدن به یک توافق خوب جدی هستیم. در سابقه مدیریتی نجاتنیا، مدیرکل منطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه بین المللی پیام، مسئول ارتباطات مردمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیریت پروژههای آبرسانی قرارگاه سازندگی خاتم الانبیاء در خوزستان، مشاور و سرپرست حوزه ریاست مرکز جذب اعضای هیات علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و مشاور معاون امور قوا و شوراهای مجمع تشخیص مصلحت نظام و مدیرکل بازرسی منطقه ویژه وجود دارد.

وی ادامه داد: از مردم و اتحادیهها اصناف و هر جایی که با اجتماع مردم سروکار دارد درخواست میکنیم که موضوع پروتکلها به شدت رعایت شود تا دست به دست هم دهیم و نگذاریم که خدای نکرده مدیریت مطلوبی که اعمال شده بود از بین برود و مردم دچار خسران شوند. در این جلسه که پشت درهای بسته برگزار شد، نخستوزیری بازرگان برای هدایت دولت موقت به تصویب رسید. تسنیم پلاس نوشت:متاسفانه آقای بهادری نه تنها خبر را دقیق نخوانده، تکذیب کردند بلکه با طرح این موضوع موجب بروز اختلاف میان دولت و مجلس می شوند!

به موجب اصل چهارم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران ، کلیه قوانین و مقررات کشور باید بر اساس موازین اسلامی باشد . البته بنده کلا این دعاوی شورای نگهبان را نادرست و نوعی بهانه گیری سطح پایین می دانم که نه اساس درستی دارد و نه وجاهت حقوقی، رئیس دولت را مردم انتخاب می کنند و آنان هم در زمان مسئولیتشان زحمت کشیدند و برای حفظ منافع ملی کشور تلاش کردند. مخصوصا پیشنهاداتی برای جلوگیری از اینگونه اشتباهات در آینده نیز تقدیم گردیده است، که امید است مورد توجه قرار گیرد، و از تکرار این گونه مظالم در حق دیگران، احتراز گردد بنده با این نوشتار، در محضر الهی با اعضای محترم آن شورا اتمام حجت می نمایم که حقایق را بیان کرده ام، گرچه اصلاح نظر آنان در شرایط فعلی تاثیری در وجه عمومی مساله ندارد و انتخابات پایان پذیرفته است ولی امید است در تغییر رویه شورا موثر باشد.

شورای نگهبان یکی از اهداف مصوبهاش را بهبود شرایط ظاهری ثبت نام در وزارت کشور و واقعی کردن آمار ثبت نام کنندگان با کاهش تعداد آنها دانست. این درحالی است که چنین ظرفیتی در کشور ما وجود ندارد. آفتاب یزد: دیدار شخصیتهای سیاسی مهمی همچون حسن روحانی، لاریجانی، باهنر، سیدحسن خمینی، سیدمحمد خاتمی و علی اکبر ناطق نوری با یکدیگر در روزهای اخیر گمانهزنیهای زیادی را در فضای سیاسی کشور ایجاد کرده است.برخی از کنشگران و فعالان سیاسی معتقدند که این دیدارهای اخیر سرآغاز یک حرکت جدی در برابر جریان خاص در کشور است و حتی دایره این دیدارها تا ماههای آینده گسترده تر نیز خواهد شد زیرا اصلاح طلبان به دنبال تشکیل دولت در سایه هستند، هرچند عده دیگری مانند جواد امام عقیده دارند که چنین دیدارهایی به صورت متناوب و فصلی شکل میگیرد و نباید از آن برداشتهای غیرمعقول سیاسی شود. اما اگر آقایان به دنبال این هستند که با تشکیل دولت در سایه مشکلات مردم را بهبود ببخشند و دولت را در راستای ایجاد رفاه برای مردم یاری کنند تشکیل آن خیلی هم کار درست و به جایی است.

او ادامه داد: «جریان اصلاحات یک جریان مستقل از جریانهای سیاسی و مردم نیست ولی بحثی که میگویند فعالیت این جریان کمیت و کیفیتش پایین آمده، اگر چنین باشد بهجهت اعمال محدودیتهایی است که برای جامعه خصوصا اصلاحطلبان ایجاد کردهاند. وحیدی درباره برگزاری تجمعات نیز گفت: به زودی نیز در خصوص برگزاری اجتماعات مصوبهای مقرر شده است که اعلام خواهد شد و در آن مصوبه آمده است که تا حداکثر ۲۰ درصد ظرفیت مجاز هستند حضور داشته باشند این مصوبه در ستاد ملی کرونا به تصویب رسیده و به زودی ابلاغ خواهد شد و از زمان ابلاغ نیز این مصوبه لازم الاجرا خواهد بود.