مقایسه کارگزاری های بورس فعال در بازار بورس ایران – آموزش و جدول

تبصره1: تاريخ فراغت از تحصيل داوطلبان، مي بايست قبل از تاريخ 1400/10/30 باشد. تبصره1: تاريخ ترخيص از خدمت نظام وظيفه و يا صدور کارت معافيت دائم قانوني، بايد قبل از تاريخ 1400/10/30 باشد. به هیچ عنوان بورس کالای ایران را نمی توان با خارج از ایران مقایسه نمود زیرا مکانیزم ها، حراجی ها، روش های تحویل و تسویه کالا در کشور ایران با کشور های دیگر متفاوت می باشد. بانک ملت در حال حاضر یکی از بزرگترین بانک های کشور است و با سرمایه بیش از ۵۰۰۰ میلیارد تومان در چهارچوب قوانین جمهوری اسلامی ایران در حال فعالیت است. آن دسته از افرادی که قصد دریافت چک های صیادی جدید را دارند و در عین حال از قوانین صدور، انتقال و دریافت چک های صیادی جدید با خبر نیستند، می بایست که حتما به بخش قانون جدید چک در سامانه های بانک مرکزی مراجعه کنند و تمامی جزئیات و بندهای مربوط به قانون جدید چک را که از سوی این بانک تعیین شده است، مطالعه کنند. پس از وارد کردن یکی از این اطلاعات کد تصویر نشان داده شده را وارد کنید و در نهایت بر روی گزینه دریافت شناسه شبا کلیک کنید. حال به انتهای سایت مراجعه کنید و از میان امکانات نشان داده شده بر روی گزینه «دریافت شماره شبا» کلیک کنید.

حال شما به سامانه استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی وارد شده اید. یکی از بخش های سایت بانک مرکزی که مراجعه بسیار زیادی دارد، بخش وضعیت اعتباری چک صیادی بانک مرکزی می باشد. شماره تلفن بانک مرکزی در جدول زیر ذکر شده است. لازم به ذکر است که از طریق این سایت امکان دریافت شماره شبای بانک های زیر نظر بانک مرکزی وجود دارد. آن دسته از افرادی که قصد دریافت شماره شبای بانک مرکزی را دارند، می توانند به صورت آنلاین و غیر حضوری به سایت بانک مرکزی مراجعه کنند و شماره شبای خود را دریافت نمایند. تبصره2: ادامه مراحل استخدامي دارندگان کارت معافيت دائم پزشکي، در صورت توفيق در مراحل مربوطه پس از تاييد پزشک معتمد بانک بلامانع خواهد بود. 5. تندرستي و توانايي کامل جسمي/ رواني براي انجام شغل محوله، طبق تاييد پزشک معتمد بانک. تبصره۲: ادامه مراحل استخدامی دارندگان کارت معافیت دائم پزشکی، در صورت توفیق در مراحل مربوطه پس از تایید پزشک معتمد بانک بلامانع خواهد بود.

این قانون از ابتدای سال 1400 بر روی بعضی از دسته چک های بانک های مختلف که به صورت صیادی بودند اجرا شده است و جزئیات بسیار زیادی دارد. پس از ورود به صفحه اصلی سایت بانک مرکزی بر روی گزینه «نظام ها پرداخت و زیر ساخت» و سپس بر روی گزینه «استعلام وضعیت اعتباری چک صیادی» کلیک کنید. برای استعلام چک صیادی خود می بایست که شناسه صیادی چک خود را در قسمت مشخص شده وارد نمایید و سپس با وارد کردن عدد تصویر بر روی گزینه استعلام چک صیادی کلیک کنید تا وضعیت اعتبار چک صیادی شما بررسی شود. سپس رمز همراه بانک خود را وارد نمایید (رمز در همان پاکت محتوی رمز همراه بانک می باشد!) و در آخر عبارت امنیتی را وارد نمایید و بر روی دکمه “دریافت کلید تبادل” کلیک نمایید. حتما به این نکته توجه کنید برای اینکه بتوانید کارت به کارت های بالای 100 هزار تومان رو انجام بدید حتما باید رمز پویا خودتون رو فعال کرده باشید. با توجه به اینکه شاید بعضی از افراد برای استفاده از سامانه های بانک مرکزی با مشکلاتی مواجه شوند و نیاز به مشاوره بیشتری داشته باشند، بانک مرکزی اقدام به راه اندازی شماره تلفنی کرده است که بتواند پاسخگوی نیازهای مردم باشد.

پس از ورود به سامانه بانک مرکزی می توانید بسته به نیاز خود از هر یک از بخش های این سامانه استفاده کنید و به هر یک از این بخش ها وارد شوید. در صورتی که دارای شماره حساب خود می باشید، می توانید طبق مراحل زیر برای دریافت شماره شبا بانک مرکزی اقدام کنید. در صفحه بعد فرمی باز خواهد شد که شما باید اطلاعات داخل آن را دقیقا تکمیل کنید و بر روی دریافت شماره کارت کلیک کنید. اطلاعات و اخبار بانک را فقط از مراجع معتبر و قانونی دریافت کنید. پذیرندگان کارتخوانهای بانک ملت می توانند با انتخاب گزینه فروشنده، انتخاب منوی گزارش ها، انتخاب گزینه چاپ مجدد رسید خاص، درج رمز فروشنده، درج شماره پیگیری تراکنش مورد نظر (عددی که در اطلاعات موجود در رسید خرید کالا به همراه شماره کارتخوان رو به روی عبارت» پیگیری/ پایانه» درج شده است)، رسید مورد نظر را از این دستگاهها دریافت کنند. به طور مثال چنانچه فردی مایل به دریافت مبلغ 200,000,000 ريال وام با بازپرداخت 17 ماهه باشد می بایست مبلغ 250,000,000 ريال را به مدت 7ماه در صندوق واحد وام به شرح ذیل سپرده گذاری نماید. شما با دانلود همراه بانک ملت قادر خواهید بود به اموری نظیر، پرداخت قبوض، خرید شارژ سیمکارت های اعتبازی، استعلام موجودی، انتقال وجه به سایر حساب های خود و دیگران و بسیاری از کارهای دیگر که تا مدت ها قبل به زحمت انجام می شد، پرداخته و در وقت خود صرفه جویی نمایید!