ملکه الیزابت دوم/ بیوگرافی ملکه ی دوم انگلیس – دایان

مادربزرگش، ملکه ماری، همسر پادشاه جورج پنجم، الیزابت و خواهر کوچکترش مارگارت را در رعایت نکات آداب و رسوم سلطنتی راهنمایی می کرد. شما می فرمایید چرا در ماههای اولیه 96 قانون تصویب کرده ایم. طبق توافق امروز در روزهای آینده که این توافق در شورای امنیت سازمان ملل به تصویب خواهد رسید تمام 6 قطعنامه قبلی لغو خواهد شد. ذیل ماده 25 و نه در فصل 7 و در مواردی که لغو قطعنامههای قبلی است طبق ماده 41. پس از آن مراحلی که در کشورهای مختلف است باید این مراحل ادامه پیدا کند و پس از پایان مراحل در روزی که نامش روز توافق است، در واقع امروز روز بیانیه مشترک بود، چند روز بعد آن زمانی که سازمان ملل و شورای امنیت تصویب میکند، روز نهایی شدن است. این مینی سریال از سایت های معتبر Metacritic امتیاز ۸۶ و Rotten Tomatoes امتیاز ۹۲ را دریافت کرده است و برای ۸ جایزه امی از جمله بهترین مینی سریال نامزد شد و یکی از آنها را از آن خود کرد. او در فصل اول و دوم برنامه استعداد یابی استیج یکی از چهار داور بود و بسیار خوش درخشید و بیشتر از قبل محبوب دل های ایرانیان شد.

دکتر روحانی در ادامه این گفتگوی زنده تلویزیونی در پاسخ به سوالی درباره نوسانات اخیر ارزی و تصمیماتی که در این خصوص اتخاذ شده است ، گفت: یکسری مشکلات و بیماریهای اقتصادی داریم که مربوط به این دولت و دولت قبل هم نیست و برخی از آنها حتی مربوط به قبل انقلاب است. برخي منتقدان دولت سازندگي منکر فعاليتهاي زيربنايي دولت سازندگي نيستند بلکه معتقدند سبک و شيوه فعاليت اقتصادي دولت هشت ساله هاشمي، فرهنگ نظام سرمايهداري را در کشور پياده کرد و تلاشهاي اين دولت اثرات فرهنگي نامناسبي داشت که با تفکرات انقلاب اسلامي سازگار نيست. الیزابت اول در طول زندگی خود در یونان، فرانسه، ایتالیا، مدارک عالی تحصیلی دریافت کرد. امروز مرحله اول بود. ایران به دنبال فشار به کشورهای منطقه نبوده و نخواهد بود. درخواست مذاکره کسی که تحریم میکند و مردم ایران را تحت فشار میگذارد و هر روز افرادی را به دیگر کشورها میفرستد تا آنها را تشویق کنند که با ایران تعامل نداشته باشند نه تنها صادقانه نیست بلکه می توان گفت این اقدامات ترامپ حتی علیه همه شرکتهای خارجی است که با ایران در حال فعالیت هستند.

حداقل ۲۵ درصد درآمد کشورهای عضو شانگهای باید تبدیل به پول واحدی شود تا باشگاه کشورهای تحریمی با پول واحد به سمت جنگ با سایر ارزهای بین المللی برود. هر چند از سال ۸۴ تا ۸۸ سید محمد خاتمی در برخی از مراسمات مانند عزاداری ماه محرم در حسینیه امام خمینی حضور مییافت، اما بعد از حوادث انتخابات ۸۸ این دیدارها به کلی قطع شد. این چهره از طریق پیج شخصی اینستاگرام با طرفداران خود در ارتباط است. در این شرایط است که در هر دو جامعه نیروهای تنشزا و خصومتورز منزوی خواهند شد. این نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی در ادامه تصریح کرد: گروه دیگری هستند که اکنون اکثریت قدرت را در اختیار دارند و یک برداشت خاصی از دین و جمهوریت دارند. البته در این 23 ماه برای اینکه خطوط قرمز مراعات شود و ما بتوانیم به اهدافمان دست پیدا کنیم، تلاش فوقالعادهای از طرف دیپلماتها و حقوقدانان و اقتصاددانان ایرانی و همچنین دانشمندان هستهای ادامه پیدا کرد. اولین آنها صداقت است که دو طرف باید باور داشته باشند و همچنین به نتیجه رسیدن مذاکره است. در اینجا لازم میدانم از همه آنهایی که برای رسیدن به این روز مهم و تاریخی نقش خود را ایفا کردند، تشکر و سپاسگزاری کنم.

این کتاب روایتی از اتفاقات مهم و تاریخسازی است که پیش و پس از به سلطنت رسیدن الیزابت اول به وقوع پیوست. هم اکنون نیز دنیا را به تحریم ایران دعوت میکند اما در این کار ناموفق بوده است و اروپاییها هم با آن مخالفت کرده اند. تو هم میخواهی مثل او بشوی؟ چرا روحانی گفت هم انجام عزاداری و هم حفظ سلامت؟ بعد از بحثهای فراوان رسیدند به هزار سانتریفیوژ و بعد از مقاومتهای فراوان آخرینحرفی که میگفتند دیگر قابل تغییر نیست میگفتند 4 هزار سانتریفیوژ و امروز در شرایطی توافق انجام شده است که بیش از 6 هزار سانتریفیوژ که بیش از 5 هزار آن در نطنز و بیش از هزار عدد آن در فردو خواهد بود، باقی خواهند ماند و همه سانتریفیوژها در نطنز به غنیسازی ادامه خواهند داد. شرایطی که باید بگوییم دوران 12 ساله گذشته که همراه با توهماتی از سوی قدرتها و نشر آن توهمات در میان جامعه و افکار عمومی بود، کاملاً ورق خورده است و صفحه جدیدی آغاز شده است. اکنون به ملت بزرگوار ایران اعلام میکنم که دعای آنها مستجاب شده است. امروز روزی است که بعد از 12 سال کشورهای قدرتمند جهان اعلام کردند که در زمینه فناوری هستهای و فناوریهای مدرن به ایران کمک خواهند کرد.