مهمترین دستاوردهای ایلان ماسک – اخبار خودرو

  • سن: ۹۰ سال
  • ایلان ماسک در سال 1971 در آفریقای جنوبی بهدنیا آمد
  • ارزش خالص دارایی: 138.3 میلیارد دلار
  • منبع: اینترنت

ایتنا – محمدرضا شرفی: فارغ از بازار سرمایه رمزارزها و بورس و سایر بازارهای جانبی در کشور، یک قانون کلی وجود دارد و آن اینکه هرکسی که میخواهد وارد بازار سرمایه شود، باید یک سری اطلاعات اساسی زیربنایی را کسب کرده باشد. او میگوید: «من در این باره استدلال منطقی برعکس انجام دادم. فارغ از ادعای ایلان ماسک اما این حرف چندان منطقی به نظر نمیرسد؛ چرا که تعداد ماهوارههای موجود در مدار برای پوشش کل زمین کافی به نظر نمیرسد و از طرفی نمیتوان ظرف چند ماه تعداد خیلی زیادی ماهواره به مدار زمین ارسال کرد. اینترنت حالا بیشتر از این که یک مفهوم برای ارتباطات باشد، به مفهومی برای کسب و کارها تبدیل شده و اگر اینترنت را از جهان بگیریم به نوعی به ۱۰۰ سال قبل برمیگردیم؛ چرا که پایهی تمام پیشرفتهای حال حاضر ما اینترنت است.

آقای ایلان ماسک در مورد مفهومی به نام «اصول اولیه تفکر» صحبت میکند. در حال حاضر استارلینک برنامه اندروید و iOS دارد که کار آن تشخیص بهترین محل برای قرار دادن این دیش است. تسلا موتورز روی طراحی و تولید خودروهای الکتریکی مقرونبهصرفه تمرکز دارد. بدون تلاشهای او در محصولات تسلا موتورز، شاید صنعت خودروهای برقی اصلاً به محبوبیت امروزی نمیرسید. با این وجود، ماسک اکنون ادعاهایی مبنی بر اینکه پروژه اینترنت ماهوارهای استارلینک او عملا مانع ورود رقبا به این صنعت میشود را رد کرده است. اما بعدا در اصلاحیهای اعلام کرد که ظاهرا این رقم کافی نبوده و او باید 5 میلیارد دلار اضافی دیگر نیز پرداخت کند.

به گفته این دانشجو، در نوامبر سال گذشته، خود ماسک با او تماس گرفت و از او خواست که در ازای دریافت 5000 دلار این حساب کاربری را غیرفعال کند. پس تمام کاری که لازم است انجام دهید (البته زمانی که در کشور در دسترس قرار گرفت) این است که یک دیش مخصوص خریداری کرده و آن را در محل مناسبی که برنامه اعلام میکند نصب کنید. گروه بازار دیجیتال بازارنیوز- بهزاد قبادی؛ رمزارزها، پدیده نوینی در اقتصاد هستند که چندسالیست در فضای اقتصادی جهان، فراگیر و مطرح شده اند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از تجارتنیوز، در حالی که بازار رمزارزها وارد فاز تثبیت شده است، توئیت ایلان ماسک با این عنوان که «دوج کوین» رمزارز مردمی است، باعث شد که این ارز دیجیتال با رشد چشمگیری مواجه شود.

همین موضوع نیز از هوش و ذکاوت ایلان ماسک سرچشمه میگیرد چرا که او با انجام این کار و پایین آوردن سهام تسلا باعث شد تا میزان مالیات تعیین شده بر سهام شرکت نیز کاهش پیدا کند! آقای ماسک میگوید که با ساخت تونل «هایپرلوپ» می توان زمان سفر بین دو شهر را به 30 دقیقه کاهش داد. روز گذشته ایلان ماسک به 66 میلیون دنبال کننده توییتر خود اعلام کرد که پذیرش دوج کوین را به عنوان روش پرداخت دو برابر می کند و زین پس محصولات بیشتری از شرکت تسلا را می توان با استفاده از دوج کوین خریداری کرد.

طبق ادعای خود ایلان ماسک تا چند ماه دیگر میتوانیم از استارلینک (Starlink) در ایران استفاده کنیم (البته نامی از ایران برده نشده است، ولی ایلان ماسک ادعا کرده که تا چند ماه دیگر اینترنت ماهواره ای خود را جهانی میکند). آقای ایلان ماسک، سیاستهای پیچیدهای برای استخدام افراد در شرکتهایش ندارد. پیش از ایلان، افراد موفق دیگری همچون گرتا تانبرگ، جو بایدن، دونالد ترامپ، انجلا مرکل، باراک اوباما، مارک زاکربرگ، ولادمیر پوتین، جورج دابلیو بوش، بیل کلینتون و غیره به عنوان شخصیتهای برتر سالهای گذشته انتخاب شده بودند. اینترنت ماهواره ای یک موضوع جدید نیست و در واقع در سال ۲۰۱۲ بود که این نوع اینترنت در دسترس افراد در آمریکا قرار گرفت.

ایلان ماسک گفت: هر وقت ماینرهای بیتکوین تضمین کنند که بیش از ۵۰ درصد انرژی آنها از انرژیهای پاک و تجدیدپذیر تأمین میشود، شرکت تسلا دوباره پذیرش بیتکوین را از سر خواهد گرفت. سرعت اینترنت استارلینک تا حد زیادی به تعداد ماهوارههای موجود در مدار و همچنین تجهیزات اسپیس ایکس در زمین مربوط است و نمیتوان عدد ثابتی برای آن در نظر گرفت. حالا اما تیم حاضر در این پروژه میخواهد یک قدم جلوتر برود. اما آیا میتوانیم توصیف کنیم چرا ایلان ماسک این شکلی است؟ به تدریج، دو موضوع تسخیر فضا و نجات آیندهی نسل بشر به علایق اصلی ایلان ماسک تبدیل شدند. سال ۲۰۰۲، ایلان ماسک سراغ علاقهمندی دیگرش یعنی فضا رفت و SpaceX را راه انداخت. همچنین، ماسک در ابتدا خاطرنشان کرد که با Neuralink ما این فرصت را داریم که عملکرد بدن فردی که آسیب نخاعی جدی دارد را بازیابی کنیم.