همه چیز درباره وام خود اشتغالی +مراحل و شرایط دریافت

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، رامین بشرویه از فعالان رسانهای در یادداشتی نوشت: کلمه وام در لغت به «قرض» و «استقراض» معنی شده است و در جامعه ایران، گرفتن وام به چند شکل صورت میگیرد که به شکل رسمی از بانکها، مؤسسات مالی و اعتباری و صندوقهای قرض الحسنه و به شکل غیررسمی از اشخاص اخذ میشود. دولت محمود احمدينژاد يد طولایي در تصميمات خلقالساعه داشت، اما با روي كار آمدن دولت حسن روحاني اين انتظار وجود داشته و دارد كه تصميمات اقتصادي با تدبير بيشتري اتخاذ شود كه البته تا اين لحظه برخي از اين تصميمات بدون در نظر گرفتن منافع سرمايهگذاران بازار سهام گرفته شده است. وام های دانشجویی ۱۴۰۰ – ۱۴۰۱ از تسهیلاتی است که صندوق رفاه دانشجویی برای تامین نیازهای مختلف دانشجویان در اختیار آنها می گذارد که دارای انواع و شرایط مختلفی هستند و دانشجویان می توانند با توجه به نیازها و شرایط خود برای گرفتن این تسهیلات اقدام کنند. این مسئول همچنین با اعلام حمایت از طرحهای توسعه کشت گلخانهای به عنوان یکی از راههای حمایت از تولید در بخش کشاورزی اظهار داشت: از ابتدای سال جاری تا دهه مبارک فجر از محل اعتبارات بند الف تبصره 18 قانون بودجه (صندوق توسعه ملی) ۲۳۰ میلیارد ریال تسهیلات در بخش کشت گلخانه ای و گیاهان دارویی پرداخت شده است.

وی در مورد تسهیلات مسکن نیز اظهار داشت: انواع و اقسام تسهیلاتی که ممکن است تکلیفی شود باید مورد توجه قرار گیرد. وی ادامه داد: طبق پیشنهاد کمیسیون مبلغ صد میلیون تومان اضافه بر ۱۵۰ میلیون برای ازدواج پسران تا سن ۲۵ سالگی و دختران تا سن ۲۳ سالگی در نظر گرفته شد. وی ادامه داد: مسائل جوانان فقط مربوط به وزارت ورزش و جوانان نیست بلکه مشکل کشور است و دولت برای حل این مشکلات تشکیل شده و حل مسائل و بودجه، ساختار و منابع آن بین دستگاههای اجرایی مختلف توزیع شده و هرکسی مسئولیت ذاتی دارد و برخی نیز اشتراکی است. مجردی با اشاره به تکمیل سرویس بهداشتی تفرجگاه روستای چشمه فرحدین با اعتبار ۵۰۰ میلیون ریالی، گفت: برای ایجاد زیرساخت و راه جاذبه طبیعی روستای چشمه فرحدین، ۲میلیارد ریال مصوب شده است که پیگیر تخصیص آن هستیم. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، اکبر نیکزاد در رابطه با پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر افزود: در سال ۱۳۸۴، ۷ درصد از واحدهای مسکونی کشور نوسازی شدند و براساس برنامه ریزی در طول ۱۶ سال اخیر و پرداخت وام ارزان برای ساخت مسکن روستاییان، هم اکنون حدوده ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی نوسازی شده است.

آفتابنیوز : اکبر نیکزاد در رابطه با پرداخت تسهیلات ساخت مسکن روستایی در برنامه روی خط خبر شبکه خبر افزود: در سال ۱۳۸۴، ۷ درصد از واحدهای مسکونی کشور نوسازی شدند و براساس برنامه ریزی در طول ۱۶ سال اخیر و پرداخت وام ارزان برای ساخت مسکن روستاییان، هم اکنون حدوده ۵۰ درصد واحدهای مسکونی روستایی نوسازی شده است. طبق آنچه رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه عملیات اجرایی ۴۱۵۰۰ واحد نهضت ملی مسکن در استان قم خبر داده وزارت راه و شهرسازی در حال توافق با بانک مرکزی برای پلکانی شدن بازپرداخت اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن است. به گزارش تسنیم، طبق آنچه رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه عملیات اجرایی 41500 واحد نهضت ملی مسکن در استان قم خبر داده وزارت راه و شهرسازی در حال توافق با بانک مرکزی برای پلکانی شدن بازپرداخت اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن است. به گزارش خبرگزاری تسنیم از قم ، عملیات اجرایی احداث 41 هزار و 500 واحد مسکونی در قالب طرح نهضت ملی مسکن با حضور رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی به استان قم، آغاز شد.

طبق آنچه رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در حاشیه عملیات اجرایی 41500 واحد نهضت ملی مسکن در استان قم خبر داده وزارت راه و شهرسازی در حال توافق با بانک مرکزی برای پلکانی شدن بازپرداخت اقساط تسهیلات نهضت ملی مسکن است. وزیر راه در اینباره گفته است: زمان بازپرداخت اقساط نهضت ملی مسکن ۲۰ ساله است که در حال توافق با سازمان مدیریت و بانک مرکزی هستیم تا اقساط این طرح پلکانی و منطبق با توانمندی مردم تعیین شود. رقم تسهیلات ودیعه مسکن بدین صورت بود که برای تهران، ۷۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت ۵ ساله، برای ۸ کلانشهر کرج، کرمانشاه، قم، اهواز، مشهد، شیراز، اصفهان و تبریز بالغ ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۱۳ درصد و بازپرداخت ۳ ساله و برای سایر شهرها، بالغ بر ۲۵ میلیون تومان در نظر گرفته شده بود. بانک اقتصاد نوین حداکثر ۲۰۰ میلیون تومان وام جعاله را ۵ ساله با ۱۸ درصد سود میدهد و ۲۵ درصد تسهیلات را نیز به شکل سپرده تا پایان زمان تسویه نگه میدارد.