وام بدون ضامن، یک وام جدید است؟

ر جلسه صبح روز چهارشنبه هیات دولت مورخ ۱۴ مهر ۱۴۰۰، «علی صالح آبادی» به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیات وزیران، به عنوان رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. به گزارش سرویس بورس مشرق، در جلسه صبح روز چهارشنبه هیئت دولت مورخ ۱۴ مهر ۱۴۰۰، «علی صالح آبادی» به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیات وزیران، به عنوان رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از ایرنا، در جلسه صبح روز چهارشنبه هیئت دولت مورخ ۱۴ مهر ۱۴۰۰، «علی صالح آبادی» به پیشنهاد وزیر امور اقتصادی و دارایی و تصویب هیات وزیران، به عنوان رئیس کل بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران منصوب شد. این جدول آخرین وضعیت نمادهای فعال قراردادهای آتی در بورس کالای ایران را نشان می دهد. انجمن فینتک بهتازگی نامهای به رئیس قوه قضاییه نوشته و در آن از اقدامات اخیر بانک مرکزی در برخورد با کسبوکارهای فعال در حوزه فضای مجازی انتقاد کرده است. استقراض از بانک مرکزی خط قرمز دولت سیزدهم است.

صالح آبادی اعلام کرد: هدایت سرمایهها به سمت بخش واقعی اقتصاد که از دغدغههای اخیر رهبر معظم انقلاب هم بوده بسیار مهم است و برای این مهم بانکها و بانک مرکزی باید بر مصرف صحیح تسهیلات نظارت کنند. یک کارشناس بازار سرمایه با بیان اینکه شناخت رئیس بانک مرکزی از بازار سرمایه و روشهای تامین مالی میتواند زمینهساز کمک در بهبود روند معاملات بورس باشد، گفت: سکانداری صالح آبادی در بازار پول، همگرایی خوبی را بین بازار سرمایه و بازار پول ایجاد میکند. به گزارش خبرگزاری تسنیم، علی صالح آبادی در برنامه تیتر امشب گفت: بازار ارز از ابتدای سال وضع خوبی داشته و در بخش حوالهها و اسکناس ارز عرضههای خوبی انجام شده است. صالح آبادی افزود: بانکداری اسلامی جزو دغدغههای جدی مراجع و علمای عزیز است و به حق از دورههای قبل گلهمند بودند. دانلود پرسشنامه : بانکداری الکترونیکی. نرخ بهره نقطه مشترک بازار پول و سرمایه بابک سالاروند کارشناس بازار سرمایه در گفتوگو با خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، گفت: تعادل در اقتصاد کلان هنگامی شکل می گیرد که همه بازارها در تعادل باشند.

به گزارش خبرنگار بورس گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان؛ بالاخره انتخاب شد! به گزارش صدای بورس؛ علی صالح آبادی با حضور در برنامه تیتر امشب شبکه خبر با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون، در حوزههای مختلف وضعیت خوبی را شاهد بودهایم، اظهار داشت: در خصوص ارز، شاهد تقویت عرضه حواله و اسکناس در سامانههای نیما و بازار متشکل هستیم، به گونهای که از ابتدای سال تا به امروز، حدود ۴۸.۶ میلیارد دلار تامین ارز برای واردات کشور انجام شده است که در مقایسه با مجموع ۳۷ میلیارد دلار در سال ۱۳۹۹، شاهد رشد ۳۱ درصدی در عرضه ارز هستیم. صالح آبادی در ادامه روند تورم را نزولی دانست و گفت: انتظارات تورمی هم کاهش یافته است و نرخ تورم ماهانه مهر ۳.۱ درصد، آبان ۲.۴ درصد، آذر ۱.۸ درصد و دی ماه ۱.۳ درصد بوده است. صالح آبادی در ادامه گفت: تعیین تکلیف کارتخوانهای بانکی به شفافیت فعالیتهای اقتصادی کمک قابل توجهی خواهد کرد و در ۳ ماه اخیر با ارتباط بسیار خوب بین بانک مرکزی و سازمان مالیات ۸۰ درصد کارتخوانها ساماندهی شده است. در این خصوص تشریح خدمات بانکی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار میباشد. مدل سوم، از بانکهای خرد فروشی (Retail-oriented banks) تشکیل شده است که از منابع مالی غیر سنتی استفاده میکنند.

در آذر ماه امسال بدهی بانکهای خصوصی و موسسات اعتباری به بانک مرکزی ۱۱ هزار و ۲۹۰ هزار میلیارد تومان نسبت به ماه قبل کاهش یافته و خالص بدهی دولت به بانک مرکزی به منفی ۳۹ هزار و ۳۶۰ میلیارد تومان رسید. بانک صادرات ایران طی ٩ ماه اول سال جاری، ١٢ هزار و ٣٥١ فقره وام ودیعه مسکن به ارزش بالغ بر ٣ هزار و ٧٤٤ میلیارد ریال پرداخت کرد. قراردادهای صلح: قراردادهای خاص موضوع ماده ۱۰ قانون مدنی: بورس کالای ایران درصدد آن است که پس از انجام مراحل کارشناسی حقوقی این نوع قراردادها را اجرا کند. بنابراین باید بدنبال کارگزاران دیگری باشیم که هم خدمات خوبی از قبیل صندوق حامی و تخفیف در معاملات میدهند ، هم سرعت دسترسی استانداردی داشته باشند. تسهیلات تکلیفی متناسب با منابع بانکی باید دیده شود همچنین منابع صندوق ملی مسکن مشخص است. بدهیهای معوق و انباشت آن، یکی از مشکلات نظام بانکی و حتی اقتصادی کشور است البته بانکها در این موضوع مقصر شماره یک هستند زیرا وقتی افراد در بازپرداخت تسهیلات خود با مشکل مواجه میشدند، از گزینه جریمه استفاده کرده که این جریمهها انباشته شده به طوری که چند برابر اصل و بهره تسهیلات اولیه میشود که به این موضوع ربح مرکب هم گفته میشود.