پژوهش حاضر متشکل از دو بخش است

اما در موضوع وزارت علوم حرف ما این بود که آقای وزیر وزارتخانه را به سمت دیگری میبرد. پس میتوان گفت مشکل مجلس نبود بلکه مشکل از عملکرد وزیر وقت بود.

پس میتوان گفت که در این رابطه تنها مشکل نقدینگی نیست. به گزارش امروز (چهارشنبه) ایرنا، اتحادیه رادیو و تلویزیون رژیم صهیونیستی دیروز در گفت وگو با با “روعی قایتس” کارشناس و تحلیلگر خود در مسایل جهان عرب به صراحت اعلام کرد که در صورت حمله تل آویو به ایران، حزب الله در حمله به اسرائیل درنگ نخواهد کرد.

نطاق پورنوری، مهدی؛ بشارتی، محمدرضا و رفیعی، احسان، 1396، بررسی عوامل مؤثر همگرایی ایران و عمان و تأثیر آن بر امنیت ملی جمهوری اسلامی ایران، مجلة سیاست دفاعی، ش 98، صص ۶۳-82.

پیش از این صحبتها، سعید خطیب زاده سخنگو و رییس مرکز دیپلماسی عمومی وزارت امورخارجه ضمن خوشامدگویی به سفرا و روسای دفاتر سازمانهای بینالمللی دیپلماتیک مستقر در ایران، اظهار داشت: جلسه امروز که اولین نشست عمومی وزیر امورخارجه با هیاتهای دیپلماتیک است، مقارن با تحولات خاص منطقهای و بین المللی شده و لذا از اهمیت ویژهای برخوردار است.

شاید این سوال پیش بیاید که پشت پرده استیضاح فرجی دانا چه بود؟ تفاوت کلیدی بین رویکرد بوش و اوباما این بود که اوباما تلاش کرد که اشتباهات تاکتیکی دولت قبلی را درست کند. سوال: با این توضیحات فکر میکنید رفتار مجلس با این دولت نسبت به دولت قبلی تفاوت کرده است؟

دولت ها در استفاده از این حربه سعی می کنند به تدریج رفتار ملّت ها را تحت تأثیر قرار دهند. اما تحلیل واقعبینانه منوط به مشخص شدن نام افراد به خصوص رفتار انتخاباتی و شعارشان است. شبکه ان. بی. سی گزارش داد که حداقل ۶۴ نفر از کارکنان دولت سابق آمریکا در مخالفت با مواضع دولت دونالد ترامپ، برای مناصب مختلف فدرال یا ایالتی وارد عرصه انتخاباتی شدند.

سوال: برخی معتقدند در مجلس، جبهه پایداری سردمدار مخالفت با دولت است و بیشتر سوالات و تذکرات از این ناحیه پرچمداری میشود. با بررسی اجمالی وضعیت برخی کارخانهها میتوان به این موضوع پی برد که مشکل آنها بیشتر سیستم بروکراسی، اداری و مدیریتی است. حرف من این است که چطور قبل از انتخاب شدن میگویند 80 درصد از مشکلات مدیریتی و 20 درصد تحریم است، اما بعد از انتخاب شدن دیگر حرفی از سوءمدیریت نیست و همه مشکلات به گردن تحریم میافتد.

حرف من این دولت و یا دولتهای قبل نیست. من عضو هیأت مرکزی پایداری نیستم ولی کاندیدای مورد حمایت جبهه پایداری بودهام. بنده در جلسات جبهه پایداری حضور پیدا نمیکنم.

فکر میکنم حرفهای دوستان پایداری منطقی است اما در فضای رسانهای برخی میخواهند، چهره دیگری از آن نشان دهند. سوال: تعدادی از دولتمردان دلیل برخی عدم موفقیتها را کمبود نقدینگی میدانند. سوال: آیا شما عضو جبهه پایدرای هستید؟ سوال: فکر میکنید چند لیست و گروه وارد انتخابات مجلس میشوند؟ به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم، دونالد ترامپ رئیسجمهور سابق آمریکا طی مصاحبهای بهشدت از عملکرد دولت جو بایدن انتقاد کرد.

ثروت طبیعی و منابع ملی، موقعیت جغرافیایی دسترسی به مراکز صنعتی جهان و کیفیت و کمیت جمعیت از گروه اول و چگونگی بهره برداری از امکانات که در واقع امر بازتاب میزان پیشرفت در علوم وفنون می شود در گروه دوم جای می گیرد. به عنوان یک نمونه میتوان میزان اخذ رأی روسای پیشنهادی وزیر بهداشت و وزیر وقت علوم در شورای عالی انقلاب فرهنگی را بررسی کرد.

بعد از آن آقای فرهادی معرفی شد و توانست رأی بالایی را کسب کند و حتی منتقدان آقای فرجی دانا از آقای فرهادی که وزیر دولت هاشمی و رئیس جمعیت هلال احمر در دولت روحانی بود، حمایت کردند. روسای دانشگاههایی که آقای هاشمی در شورا معرفی کرد با رای بالا پذیرفته میشدند اما روسایی که آقای فرجی دانا به این شورا معرفی میکرد، رأی نمیآورد و یا با رأی پایین پذیرفته میشد.

با این وجود فکر میکنم اصولگرایان با 4 لیست وارد عرصه انتخابات شوند؛ طیف پایداری، اصولگرایان – به قول برخی افراد معقول -، طیف معتدل اصولگرایان نزدیک به آقای روحانی و طیف زاکانی و فدایی. در این میان نیز برخی جابه جایی ها در کابینه صورت خواهد گرفت که از مهم ترین آن میتوان به معرفی محمد نهاوندیان رئیس فعلی دفتر رئیس جمهور و نهاد ریاست جمهوری ایران به عنوان وزیر اقتصاد دولت دوازدهم اشاره کرد .

نمیدانم. ولی فکر نمیکنم در لیستشان جایی داشته باشم چون احساس میکنم برخی از صحبتهایم با آنها همراه نیست. ساعاتی بعد کاخ سفید الکساندر ویندمن مشاور ارشد شورای امنیت ملی کاخ سفید در امور اوکراین را به همراه برادر دوقلوی او که البته او جزو شاهدان استیضاح ترامپ نبود، بدرقه کرد.

در این یورش که با مقاومت ساکنان ده همراه بود 250 نفر که بیشتر آنها را زنان، کودکان و سالمندان تشکیل میداد کشته شدند. رویکردی که به اعتقاد تحلیلگران و کارشناسان به منزله شکست اسرائیل بود. اگر چه با نگاهی به دوران سخت و ناگوار اقتصادی جنگ تحمیلی بسیاری بر آنند كه در دولت هاشمی تجمل گرایی و توجه به مصرف و واردات كالا از كشورهای امپریالیسم رو به فزونی گذاشته است، اما توجه داشته باشید در مقابل افزایش 98 و نیم درصدی 6 سال كار احمدی نژاد در برابر 8 سال خاتمی، واردات در دوران ساله هاشمی رفسنجانی در برابر دوران ساله میرحسین موسوی كه تقریبا در آن وراداتی به كشور وجود نداشته است، تنها 55 درصد افزایش داشته است!

تحولات در گذر است و اخبار روز هیچ گاه متوقف نخواهد شد؛ خبرهایی رسمی و گاه غیر رسمی؛ خبرهایی که مورد توجه قرار میگیرد یا ممکن است همه به راحتی از کنار آن بگذرند.