کنایه معنادار سخنگوی دولت رئیسی به دولت روحانی / فیلم

در آغاز خیزش انقلابی سوریه شایعه ای در میان شیعیان منتشر شد، شایعه ای که توسط روحانیون، ائمه جمعه و مبلغان شیعه تکرار شد، مبنی بر اینکه یکی از مخالفان رژیم سوریه بر روی دیوار حرم حضرت زینب در منطقه زینبیه در حومه جنوبی دمشق، عبارت «وقتی سوریه را ترک کردید، او (زینب) را هم با خود ببرید» نوشته شده بود.

آخه اصل غافلگیری یکی از اصول جنگ با دشمنه! اگر روحانی رابطه با اصلاحطلبان را حفظ میکرد، وضعیت بهتر میشد؟ پرایس همچنین ادامه داد که دونالد ترامپ همچنین وعده داده بود که با اعمال فشار حداکثری به جمهوری اسلامی، جامعه بینالملل را علیه ایران متحد کند که اینگونه نشد و عکس تمامی این موارد محقق شد.

در همین حال، منابعی که به خاطر حساسیت موضوع نخواستند نامشان فاش شود، اعلام کردند، دادستانهای وزارت دادگستری در دولت ترامپ، برای این منظور شرکت اپل را برای به اشتراک گذاری این دادهها احضار کردند. به گزارش خبرگزاری برنا، وی با بیان اینکه «ماهیت و شاکله احزاب ایجاد دولت در سایه است تا بتوانند به صورت قانونی قدرت را در اختیار بگیرند» اظهار کرد: «احزاب اصلاحطلب در حال بازسازی خود و بررسی علت عدم تمایل مردم به حضور در پای صندوقهای رای هستند».

رسانههای خبری هر یک به فراخور وابستگی جناحی خود، خبرهایی را برجسته میکنند و در مواردی هم از کنار آن میگذرند. به گزارش خبرگزاری موج، «ند پرایس» سخنگوی وزارت امور خارجه ایالات متحده آمریکا روز گذشته (سهشنبه) در کنفرانس خبری روزانه خود، با نادیده گرفتن فشارهایی که دولت «جو بایدن» رئیسجمهور آمریکا در یکسال گذشته به ایران وارد کرده، تأکید کرد که کارزار فشار حداکثری دولت «دونالد ترامپ» رئیسجمهور آمریکا علیه تهران یک شکست فاحش بوده است.

به گزارش گروه بینالملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، دونالد ترامپ رئیس جمهور پیشین آمریکا روز شنبه نخستین گردهمایی انتخابات میان دورهای 2022 را در ایالت آریزونا برگزار کرد و از این فرصت برای انتقاد شدید از جو بایدن رئیس جمهور فعلی ایالات متحده استفاده کرد. وی سپس با اشاره به این موارد گفت: «بر خلاف آن چه ترامپ وعده داده بود، (هماکنون)، ما یک برنامه هستهای ایران را به ارث بردهایم که رو به جلو میتازد و یک برنامه هستهای ایران را داریم که در معرض نظام راستیآزمایی و نظارت قرار ندارد».

آسوشیتدپرس نوشت که این معافیتهای تحریمی با هدف ترغیب ایران به بازگشت به توافق هستهای سال 2015 صورت می گیرد که دولت ترامپ به صورت یکجانبه از آن خارج شد. خیلی از اقدامات پنهانی نیز صورت میگرفت که پیامها برای بازگشت به قانون را خنثی کند، یعنی رهبری در جاهایی به برخی عناصر کلیدی سیاسی پیامهایی میدادند که ببینید در صحنه چه کسانی حاضرند و در خیابانها چه شعارهایی مطرح میشود تا از این طریق آنها را به قانون برگردانند و زمینه لازم برای دشمن فراهم نشود.

به گزارش گروه دیگر رسانههای خبرگزاری فارس، حسین حاجیلو، کارشناس دیپلماسی اقتصادی گفت: برای اینکه بدانیم در صورت رأی آوردن بایدن دموکرات، چه اتفاقی در تحریمهای این کشور علیه ایران رخ میدهد باید مروری بر کارنامه دموکراتها در حوزه تحریم داشته باشیم. رئیسجمهور سابق آمریکا اردیبهشتماه سال ۱۳۹۷ با نقض تعهدات آن کشور از این توافق مورد تأیید شورای امنیت سازمان ملل متحد خارج شد و سیاست موسوم به «فشار حداکثری» را علیه ایران در دستور کار قرار داد.

در حالی که وزارت دادگستری به طور معمول در مورد درز اطلاعات، از جمله اطلاعات طبقه بندی شده تحقیق میکند، اما شروع چنین تحقیقاتی در مورد اعضای کنگره بسیار نادر است. این درحالیست که چنین اطلاعاتی در دوره ریاست جمهوری باراک اوباما منتشر می شد.”مایکل دوبکه”، مدیر ارتباطات کاخ سفید روز گذشته (جمعه) در بیانیه ای اعلام کرد: خطرات امنیت ملی و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی صدها هزار نفری که هر ساله با مقامات کاخ سفید ملاقات می کنند، دلیل اصلی مخفی نگه داشتن این اطلاعات است.این در حالیست که چنین تصمیمی از سوی دولت دونالد ترامپ با آنچه باراک اوباما اتخاذ کرده بود متفاوت است.

اولا بگویم که ما اوراق را خوب استفاده کردیم و اگر برسم سابقه اوراق را برای شما باز می کنم، ما در سال 99، 126 هزار میلیارد تومان اوراق را به صورت نقد فروختیم و حدود دویست و خرده ای هزار میلیارد تومان اوراق در بودجه استفاده کردیم.

در این پژوهش از روش توصیفیـتحلیلی و مراجعه به نظرات صاحبنظران استفاده شده و سعی شده است در پرتو یک چارچوب مفهومی ترکیبی، سیاست خارجی آمریکا در عصر کوتاه ترامپ ارزیابی شود. در حالی سخنگوی وزارت خارجه آمریکا از کارزار فشار حداکثری علیه جمهوری اسلامی انتقاد کرده است که دولت بایدن همواره سعی میکند که کم کاری دولت بایدن در پیشبرد مذاکرات وین برای رفع تحریمهای یکجانبه علیه ایران را با برجسته کردن اشتباهات سیاستهای دولت ترامپ در قبال ایران مخفی کند و کارنامه عملکرد یکساله گذشته بایدن نشان میدهد که وی همچنان سیاست فشار حداکثری دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق علیه ایران را حفظ کرده است.

کارزار فشار حداکثری یک شکست فاحش بود و خلاف هر آن چه که وعده بود، محقق شد». پرایس تصریح کرد که دولت ترامپ وعده داده بود که با سیاست فشار حداکثری علیه ایران، به یک توافق بهتر با ایران خواهد رسید که این وعده محقق نشد. دولت پیشین آمریکا به ریاست ترامپ بعد از خروج از برجام در راستای راستای سیاستی موسوم به «فشار حداکثری» علاوه بر بازگرداندن تحریمهای متوقفشده ذیل این توافق و اعمال تحریمهای جدید به سیاستهایی تحریکآمیز مانند ترور سردار «قاسم سلیمانی»، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روی آورد.

در نتیجه نباید مسائل امنیت ملی مانند برجام را از پنجره کوته فکرانه منافع حزبی و سیاسی نگریست و همواره باید به یاد داشت توافق بد میان ایران و قدرت های بزرگ تبعات منفی گسترده ای برای کشور داشته و توافق خوب برای همه خوب است.

به گزارش انتخاب به نقل از خبر اقتصادی ؛ با بررسی این آمار می توان برآوردی از وضعیت کشور در زمانی که محمود احمدی نژاد زمام امور را به دست گرفت و شرایط امروز را که قرار است دولت را به حسن روحانی تحویل دهد، به دست آورد. وی همچنین در 3 مارس با برگزاری جلسه توجیهی با 70 تن از کارشناسان برجسته حوزه خاورمیانه و عدم اشاعه از 27 کشور عضو اتحادیه، از تحریمهای هدفمند مالی اروپا علیه ایران به شدت استقبال کرد و به صراحــــت ابراز داشت که «تعامل به تنهایی کافــــی نیست».

این اظهارات کمتر از یک هفته پس از آن است که فائوچی در سخنانی رند پل سناتور جمهوریخواه را متهم کرد که او را به دلیل انتقادات شدید علنی، در معرض خطر شخصی قرار داده است. ايكاش ميزان اختلاس ها را مي اومدين رو اين .بعد . این خبر به دنبال افشاگریهای دیگری منتشر شده است؛ مبنی بر اینکه وزارت دادگستری به عنوان بخشی از تحقیقات درز اطلاعات جنایی، مخفیانه سوابق تماسهای تلفنی خبرنگاران نیویورک تایمز، واشنگتن پست و سی ان ان را کشف و ضبط کرده است.

بر اساس گزارشها، با صدور این معافیت تحریمی، شرکتهای چینی، روسی و اروپایی که با برنامه هستهای صلح آمیز ایران همکاری داشتند می توانند بدون نگرانی از تحریمهای آمریکا، به این همکاری بپردازند.

این در حالی است که تیک تاک با وجودبیش از ۱۰۰ میلیون کاربر در آمریکا این اتهامات را رد می کند. دولت دونالد ترامپ دلیل اعمال محدودیت های مذکور علیه اپ چینی را وجود خطر علیه امنیت ملی اعلام کرده بود. رابرت مالی پیشتر سمت هماهنگکننده شورای امنیت ملی را در امور غرب آسیا و آفریقای جنوبی در دولت باراک اوباما، رئیسجمهور اسبق آمریکا عهدهدار بود.

خبرگزاری آسوشیتدپرس نیز نوشت در حالی که مذاکره کنندگان آمریکایی خود را برای بازگشت به وین برای ادامه مذاکرات آماده می کنند، «آنتونی بلینکن» وزیر خارجه آمریکا چند معافیت تحریمی مربوط به فعالیتهای هستهای غیرنظامی ایران را امضا کرد. این مقام وزارت امور خارجه آمریکا اضافه کرد که این معافیت تحریمی نباید به عنوان سیگنالی تلقی شود که واشنگتن به دنبال دستیابی به تفاهمی برای بازگشت به توافقی است که به صورت رسمی با نام برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) شناخته می شود.